ВИДЕО: Снимаше виножито, а тоа што се случи потоа ќе го памети цел живот

Ингела Танеског се обиде да сними прекрасно виножито по големото невреме

Не можела ни да помисли што ќе се случи по неколку секунди.

Никогаш не ја предизвикувајте природата !

Додека ја држеше камерата во рацете, на само неколку метри пред неа се случи ова:

ВИДЕО: Се лизна на мраз, но се изненадила кога видела дојде да и помогне

Страшен пад на жена кој одела по замрзан тротоар бил уловен од камерата на Дејв Кордоз во англискиот град Ватфорд.

Тој снимил жена кој одејќи по тротоар во еден момент се лизга и паѓа на грб, но во тој момент запира автомобил.

На помош на жената ѝ притрчува ни помалку, ни повеќе туку Дедо Мраз.

Погледнете:

Тања си го отрула бебето зошто многу плачело!

Обвинителството побара 40 години затвор за Тања Лакиќ Махуд , која си ја убила ќеркичката Ања , давајќи и метадон за да се смири . Тања уште за време на бременоста била нарко зависник и примала метадонска терапија . Бебето уште од раѓањето имало метадон во крвта , а подоцна и преку млекото додека го доела. Но , кога престанала да го дои , бебето било плачливо , па ,,мајката “ почнала да и дава по неколку капки метадон за да се смири .

Ова го кажа Тања во судницата , каде денеска почна повтореното судење за чедоморство .

Нејзиниот адвокат ја бранеше дека не била доволно свесна и оти и некој друг можел на бебето да му дава метадон . Но , според вештаците , обдукцијата покажала дека во крвта на бебето имало смртоносна доза на метадон .

Пресудата за мајката од Белград ќе биде изречена на 20 декември. .

ВИДЕО: Сурова мајка уловена на камера како си ја тепа 2 годишната ќеркичка

Ужасот континуирано се случувал во семејството Тулумбаш во северното гратче Ѓокчебеј додека таткото бил на работа. 32-годишниот Ердем се посомневал кога во неколку наврати забележал модринки на телото на ќерката, по што одлучил да постави скриена камера во куќата.

„Каде ми е метлата? Пак ли си ми ја зела метлата?“, се слуша на снимката врескањето на мајката, што била една од причините за да почне да ја тепа беспомошната ќерка. Очајниот татко случајот го пријавил во полиција, по што против мајката монструм е покрената судска постапка.

Популарно