33 годишна жена се сврши со лустер!

Англичанката Аманда Либерти на 33 години почнала врска со своите лустери и неодамна се сврши со еден од нив. Свршеникот-лустер се вика Лумиер. Во нејзиниот дом има 25 висечки ламби и има потрошено стотици долари за некои од најомилените.

Аманда вели дека љубовта со Лумиер била на прв поглед.

„Од моментот кога за првпат го видов Лумиер знаев дека тој е за мене и дека тоа е љубов на прв поглед. Не можев да престанам да размислувам за него, неговиот прекрасен облик и за прекрасната енергија што ја емитува. Во мојот дом пристигна расклопен за да не се оштети, јас брзо ги склопив парчињата и го пречекав во неговиот нов дом“, вели Аманда.

Аманда се идентификува како „објект-сексуална“, што значи дека ја привлекуваат предмети. На 14 години се вљубила во тапани, а подоцна во Статуата на слободата, oд каде и го земала презимето Либерти.

„Не можеш да имаш контрола врз тоа во кого ќе се вљубиш. Мојата работа од соништата би била да работам во јавни згради, како палатата Бакингем, гледајќи ги грандиозните лустери што се наоѓаат таму“, вели таа.

(ВИДЕО) Мајка поставила камера за да ја провери дадилката на својот син: Кога ја видела снимката не можела да им верува на сопствените очи

Тифани Филдс од градот Лексингтон во Кентаки има син Лук (4) кој страда од Даунов синдром, епилепсија и срцеви тегоби што значи дека му треба постојана нега.

Откако најмила бебиситерка да го чува, забележала драстични промени во неговото однесување.

Одлучила тајно да постави камера и да ја дознае вистината за тоа што се случува во куќата додека ја нема. Кога го одгледала видеото не можела да им верува на своите очи. Работите биле полоши отколку што таа мислела.

Имено, Лилијан Вајт, бебиситерката го злоставувала немоќното дете влечејќи го по подот, му менувал пелена така што брутално му ги туркала нозете и рацете, а притоа и му седела на лице. Тифани веднаш им пријавила на надлежните и таа денеска се бори за правда на суд.

Погледнете го видеото

Забележале дека нивната ќерка чудно се смее: Тогаш докторот им соопштил ужасна вест…

Една ноќ родителите на малата Меган Еванс забележале дека девојчето се смее различно од претходно. Тие одлучиле да ја однесат на доктор каде што било откриено дека “искривената” насмевка е последица на тумор во мозокот кој достигнал големина на мандарина.

7-годишното девојче имало 12 часовна операција во Кралската болница во Глазгов, а 4 месеци подоцна таа заздравува од операцијата. Нажалост имало последици: Меган може да гледа само 3% и мора да користи стап при одење.

“Почна да го учи Брајовото писмо. Претрпе многу и мора многу да се прилагодува. Многу сме горди на неа и на начинот на кој се помири со се” кажува нејзиниот татко Џејсон.

Таткото открива дека после операцијата девојчето неможело да зборува, а кога прозборела тоа било како бебе.

“За среќа повторно почна нормално да зборува” кажува таткото.

Родителите отвориле профил на Фејсбук за да соберат 5000 фунти за операција во Берлин. До сега собрале 30% од средствата. Во текстот кој го напишале во нејзино име, родителите соопишале што и се случувало и апелирале до корисниците да донираат пари:

“Др. Федеров и неговиот единствен тим од Центарот за обновување на видот применуваат метод за лечење со електрична стимулација која била успешна кај многу луѓе и помогнала да им се врати видот на 100%”

СТРАШАНО: Мајка пријавила дека и го украле автомобилот со 2 годишната ќерка во него, но...

Двегодишната Кјара Мур од Кармартеншир во западен Велс, која следната седмица требало да наполни три години, трагично загинала кога автомобилот во кој била оставена сама завршил во река.

Автомобилот изчезнал вчера во 15:30 часот, а полицијата подоцна го пронашла во реката Тејфи. Спасувачките екипи го извадиле девојчето од автомобилот, а потоа го одвеле во болница.

Мајката на Кјара, Кимберли Роуландс, вчера во околу 15:30 часот буквално на една минута излегла од автомобилот за извади пари, и затоа го оставила девојчето внатре. Веднаш се вратила, но автомобилот не бил таму. Несреќната мајка се огласила и на Фејсбук. “Го видел ли некој мојот автомобил, украден е со мојата ќерка, која е внатре. Ве молам, споделете”.

Полицијата два часа трагала по сребрениот “Мини Морис” и конечно го пронашла во реката Тејфи. Спасувачите успеале да го ослободат детето од возилото. Ја однеле малата Кјара во болница, но таа ја изгубила борбата за својот живот само една седмица пред да го прослави својот трет роденден.

Таткото на Кјара, Џет Мур, потврдил на Фејсбук дека девојчето починало вчера во болница, со порака дека “имала прекрасен, но краток живот”.

Полицијата известила дека досега никој не бил уапсен и дека истрагата е во тек. Исто така ги замолиле сите потенцијални сведоци да се јават.

Денеска мајката на социјалните мрежи напишала дека таа е виновна за смртта на своето детенце, бидејќи лошо паркирала и автомобилот само тргнал во реката. Ова е местото каде паркирала:

Популарно