(ВИДЕО) На 42 годишна возраст стана мајка на 11 бебиња

Марија Фернандез, на 42-годишна возраст на свет донесе 11 здрави бебиња. Таа открила дека имала проблеми со забременувањето, што била главната причина зошто таа и нејзиниот сопруг одлучиле да пробаат ин- витро оплодување. Но,за нивно изненадување добила повеќе од едно бебе. Родила единаесет бебиња, без царски рез. Родила 11 момчиња, од кои шест биле идентични близнаци.

– Докторите беа среќни што имаа „лесна“ испорака на бебиња без царски рез, што ги остави во неверување затоа што вакво нешто не виделе досега, открила сестра која присуствувала на породувањето.

-Тие буквално излегуваа еден по еден. Поминаа само 17 минути откако првото бебе излезе на светот до последното, додава таа.

Марија Фернандез е регистрирана во Гинисовата книга на рекорди за овој неверојатен зафат.

Диета на познат кардиолог: За две недели изгубете 10 килограми

Исфрлете од употреба неприродни газирани сокови и останати пијалаци, како и нездрава храна. Намалете го внесувањето на солта и мастите. Не им верувајте на рекламите и на тоа дека ќе ослабете, ако ништо не правите туку само користите препарати за слабеење.

За да ослабете треба да вежбате и здраво да се храните. Никој не ви кажува дека треба да прескокнувате оброци и да се изгладнувате. Јадете здраво, намалете ги оброците и движете се.

За појадок јадете житарки со млкео, јогурт, кефир, кисело млеко, по ваш избор.

Ручек:

-Варено јајце

-1 парче тост

-Чаша јогурт

-Имајте две ужини, изедете еден портокал или јаболко, а можете и банана.

Вечера:

-Варен зеленчук

-1 парче тост

Овој режим трае 2 недели и може да се намалат и до 10 килограми. За да ја одржувате телесната тежина и по режимот треба да продолжите здраво да се храните. Јадете редовно, намалете ги оброците и исфрлете ја нездравата храна и газираните пијалаци.

ВИДЕО: Популарната водителка се породи во живо во утринска емисија

Кесиди Проктор, водителка на радиостаницата The Arch од Сент Луис, одлучи радоста за доаѓањето на нејзиниот син на овој свет да ја сподели со верните слушатели.

Дозволата за ова невообичаено породување Кесиди ја добила од лекарите од болницата. Бебето е родено две недели пред терминот, а породувањето е извршено со царски рез, пренесува „Индепендент“.

Слушателите на емисијата можеле да го слушнат првиот плач на бебето. Кога колегите ја прашале дали била нервозна поради директниот пренос, водителката одговорила:

„Единствено што ме правеше нервозна беше тоа да донесам дете на овој свет. А тоа што сè одеше во живо преку радио… па тоа го правам секој ден“, рекла новопечената мајка.

Бебето го добило името Џејмсон по изборот на слушателите од 400 предложени имиња.

 

Little Jedi.

A post shared by Cassiday Proctor (@radiocassiday) on

ВИДЕО: 45 минути бил мртов - се вратил и раскажал што видел

Овој човек изгубил пулс 45 минути, но се разбудил со неверојатна визија за задгробен живот.Камионџијата од Охајо го шокирал болничкиот персонал кога се вратил во живот, откако скоро еден час изгубил пулс, по силен срцев удар, но тој тврди дека она што го видел во текот на тие напнати моменти го убедило дека постои задгробен живот.

Брајан Милер (41) ја отворал приколката кога осетил дека нешто не е во ред со него. Веднаш викнал брза помош и на операторот му рекол: Јас сум возач на камион и мислам дека доживувам инфаркт. Неговата главна артерија била во целост блокирана, предизвикувајќи срцев удар.

Лекарите во болницата успеале да ја отстранат блокадата, но откако се освестил и се ослободил од болката раскажал што му се случувало. Единствената работа на која се сеќавам е дека светлина кон која тргнав да чекорам. Одев по пат обложен со цвеќе кон светлината, се додека не наидов на својата маќеа која неодамна почина.

Таа беше најубавата работа која ја видов, изгледаше многу среќно, исто како првиот ден кога ја запознав. Ме фати за рака и ми рече:

„Не е ова твое време, не треба да бидеш овде, мораме да те вратиме назад, имаш уште многу работи да завршиш“. Среќен што се вратил меѓу живите, Милер сега вели дека за една работа е сигурен: „Постои задгробен живот и луѓето мора да веруваат во тоа“.

Популарно