(ВИДЕО) Зулејка го покори светот со својот сексапил во „Despacito“, но тоа не ѝ беше прв пат

Зулејка Ривера, прекрасната девојка која се појавува и заводливо танцува во спотот за хитот Despacito, оваа година го освои светот со својата убавина.

Но, тоа не е прв пат таа да го покори светот со својот сексапил. Тоа претходно ѝ појде од рака во 2006 година, кога го претставуваше Порто Рико на светскиот избор за убавина Мис Универзум на кој беше крунисана со титулата за најубава жена на светот. Изборот кој таа година беше во сопственост на Доналд Трамп, ја памети Зулејка како една од најубавите мисици кои ги имале.

Таа тогаш имаше 18 години и изгледаше неверојатно. Со својата убавина ја растури конкуренцијата и стана Мис на светот, а 11 години подоцна уште има изглед „од милион долари“.

 

Some women fear the fire some women simply become it... tag her 🔥 . . Amazing shot by: @bymannyroman

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

Your strange ways attract me in ways I strangely can’t understand 🤟🏽 😎 #r.mdrake #wildsoul

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

Behind the scene #silvertapeproject @blacktapeproject junto al fotografo @jorgeduva

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

La vida es corta nunca dejes de sonreír

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

ВИДЕО: Поради оваа водителка емисијата за фудбал ја гледаат сите

Погледнете зошто емисиите кои што ги води Алис Бертели  се исклучително гледани. Веруваме дека ќе ве интересира и ќе сакате да ги погледнете видеата подолу, посебно љубителите на италијанскиот фудбал.

Можеби некои од вас ја знаат, но како и да е оваа водителка заслужува внимание.  [🙂]

Погледнете ги видеата од неколку емсии подолу.

Така изгледаат емисиите, а вака некои од најинтересните нејзини фотки и видеа на Инстаграм:

 

A post shared by Alice Bertelli (@alice_bertelli) on

 

A post shared by Alice Bertelli (@alice_bertelli) on

 

A post shared by Alice Bertelli (@alice_bertelli) on

 

A post shared by Alice Bertelli (@alice_bertelli) on

ВИДЕО: Вака вежба девојката со најсекси задник во Македонија

Фитнес модел Марија Нацева, секојдневно е во теретана. Тоа за ена е задоволством но и професија без кое не може да го помине ниту еден ден.

Нејзиното дефинирано мускулесто тело е евидентен доказ дека со здрав начин на живот и физичка активност без третмани и ригорозни диети, може да изгледа совршено.

Денес, манекенското тело не толку е во тренд, колку што е здравата дефиниција, поткренатиот задник, обликуваните стомачни, нозе, раце… а Марија за тоа досега освои бројни титули.

На нејзиниот прифил на социјалната мрежа Инстаграм има многу фотографии и видео снимки од тоа како го обликува телото, а деновиве објави снимка од која ќе ви покаже како најдобро се прави убав задник.

Секако таа е првак во својата категорија, па може да крева повеќе килограми од теговите, а вие можете да се обидете со нешто полесно, а ако сте истрајни и упорни да дојдете до посакуваното, без диети, липосуксии или популарните силиони.

(ВИДЕО) Атрибути какви што секој би посакал – се „затресе“ најдобриот задник во рускиот спорт

Руските спортистки спаѓаат меѓу најубавите на светот, а меѓу оние кои посебно се истакнуваат е Љубов Ткач.

Убавата Љубов во досегашната кариера има остварено бројни успеси во атлетиката, а посебно се издвојува сребрениот медал на Европското првенство.

Многу таблоиди се согласуваат дека оваа атлетичарка моментално е и „сопственичка“ на најубавиот задник, кого често го фотографира на социјалните мрежи.

Нејзините фотографии ги оставаат без здив нејзините обожаватели.

 

#🐊

A post shared by 💙Любовь Ткач💙 (@lovlytvoyulibky) on

 

#home👅

A post shared by 💙Любовь Ткач💙 (@lovlytvoyulibky) on

Популарно