(ВИДЕО) Зулејка го покори светот со својот сексапил во „Despacito“, но тоа не ѝ беше прв пат

Зулејка Ривера, прекрасната девојка која се појавува и заводливо танцува во спотот за хитот Despacito, оваа година го освои светот со својата убавина.

Но, тоа не е прв пат таа да го покори светот со својот сексапил. Тоа претходно ѝ појде од рака во 2006 година, кога го претставуваше Порто Рико на светскиот избор за убавина Мис Универзум на кој беше крунисана со титулата за најубава жена на светот. Изборот кој таа година беше во сопственост на Доналд Трамп, ја памети Зулејка како една од најубавите мисици кои ги имале.

Таа тогаш имаше 18 години и изгледаше неверојатно. Со својата убавина ја растури конкуренцијата и стана Мис на светот, а 11 години подоцна уште има изглед „од милион долари“.

 

Some women fear the fire some women simply become it... tag her 🔥 . . Amazing shot by: @bymannyroman

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

Your strange ways attract me in ways I strangely can’t understand 🤟🏽 😎 #r.mdrake #wildsoul

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

Behind the scene #silvertapeproject @blacktapeproject junto al fotografo @jorgeduva

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

La vida es corta nunca dejes de sonreír

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

ГАЛЕРИЈА: Целиот календар на „Пелистерка“ со жешки макеоднски спортистки

Веќе објавивме неколку фотографии од знимањето на календарот за 2018 година на „Пелистерка, а сега го имаме целиот. 

На календарот се Берна Шерифовска (џудо), Дрита Ислами (атлетика), Едина Муса (кошарка), Елена Чуркоска (кајак), Ивана Јанкова (одбојка), Катерина Николовска (велосипедизам), Леана Таќи (тријатлон), Марија Божиновска (боди-билдинг), Милјана Ристиќ (маратон), Наташа Андонова (фудбал), Нина Ѓорѓевиќ (карате), Стефани Тодорова (кикбокс).

ФОТО: Пелистерка соблече 12 згодни македонски спортистки за новиот календар

Уште еден секси календар на „Пелистерка“. За новата 2018 година „соблекоа“ 12 македонски спортистки, сите најуспешни во своите дисциплини. Наташа Андонова, Едина Муса, Дрита Ислами....и уште девет првенки во своите спортови ги покажаа идеалните, неодоливи спортски тела од кои машката публика ќе трепери 12 месеци.

На овие фотографии ја гледате конечната верзија на месецот чиј заштитен лик ќе биде Наташа Андонова, како и кошаркарката Едина Муса и џудистката Берна Шерифовска. Целосниот календар, со 12-те фотографии ќе биде соопштен утре, на прес-конференција во хотел „Мериот“ во 11 часот.

Извор: sport1.mk

ФОТО: Станија тазе издепилирана ја покажа мазната...

Станија Добројевиќ одлучи на сите да им даде до знаење дека се вратила од САД во Србија, па затоа уште на првото новогодишно снимање се појавила без долна облека!

Во речиси ист фустан како и претходната година (кога исто така, сите со причина ја гледаа од половината надолу), Станија повторно покажа повеќе отколку што треба.

Всушност, многу повеќе и од тоа, па острото око на папараците успеа да ја улови во поза, во која речиси старлетата покажа се!

Популарно