(ВИДЕО) Стјуардеса на себе го навлекла бесот на јавноста: Кога дознале што правела во авионот, веднаш ја отпуштиле

Една стјуардеса од кинеската авио-компанија "Урумки Ер" била отпуштена од работа кога на виделина се појавила снимка од авионот.

Камерите ја фатиле како го пробува секое јадење кое е наменето за патниците. 

Снимката била објавена и пред авионот да слета, а изгледа била направена од колега на стјуардесата, бидејќи таа изгледа дека е свесна дека некој ја снима.

Сите кои го погледнале видеото побарале објаснување од авио-компанијата и ги истражувале хигиенските услови во авионот.

Компанијата објаснила дека станува збор за храна која не им била послужена на патниците.

И покрај тоа, стјуардесата веднаш била отпуштена.

Плачела два дена откако ја слушнала изјавата на сопругот за нивниот брак

Како што пренесуваат странските медиуми, дизајнерката Викторија Бекам плачела два дена откако нејзиниот сопруг Дејвид Бекам во неодамнешното интервју го карактеризирал нивниот брак како тежок.

Британскиот "The Sun" пишува дека Викторија била посрамотена и сосема скршена, бидејќи таткото на нејзините деца бил толку бесчувствителен.

Пријатели блиски до дизајнерката тврдат дека Викторија плачела откако го слушнала интервјуто на својот сопруг.

"Немала поим зошто Дејвид би рекол такви работи за нивниот брак и јавно ја понижил. Беше комплетно уништена и наредните два дена плачеше", додаде изворот.

Дејвид Бекам минатата недела во интервју за австралиска емисија раскажуваше детали за бракот со Викторија.

Целосното интервју на познатиот фудбалер Дејвид Бекам можете да го прочитате ТУКА.

Франција на нозе се бара причина зошто се раѓаат деца без рачиња

Владата во Франција одлучи да отвори нова истрага за децата родени без раце во неколку региони, изјави денеска министерката за здравство, Агнес Бузин, додавајќи дека е неприфатливо овие случаи да останат нерасветлени.

Одлучивме повторно  да  отвориме истрага во која ќе учествуваат лекарите и стручни лица за животна средина", рече министерката. "Не можеме да бидеме задоволни со фактот дека не ги пронајдовме причините, тоа е неподносливо", рече Бузин. Во Ен се родени седум деца без раце од 2009 до 2014 година, во Атрантска Лора три во 2007 и 2008 година, а во провинцијата Бретања четири деца од 2011 до 2013 годин Овие случаи се  забележани во релативно потесна област и побудија загриженост во овие области. Првата истрага  ја спроведе санитарната агенција на Јавно здравје Франција. Во почетокот на октомври беше заклучено дека случаите во Ен се статистички во национални граници. Меѓутоа, за аномалиите во другите два региона тие немаат објаснување. Министерката рече дека во Франција годишно "се раѓаат помеѓу 80 и 100 новороденчиња со малформации на екстремитетите". Причините можат да бидат генетски или резултат на изложеност на токсични супстанции (храна, животната средина или лекови, седативи и аналгетици што се препишувале на бремени жени, помеѓу 1957 и 1962 година, предизвикувајќи илјадници деца да се раѓаат без рака).

Оваа пејачка веќе нема да ја гледате во “Пинкови звездички“

Јелена Томашевиќ веќе нема да биде член на жирито на музичкото шоу „Пинкови ѕвездички“. Таа си оди од шоуто по 4 години оти почнува нов музички проект. Веста за заминувањето ја објави на својот инстаграм-профил. „Мили мои, изминатите четири години во нашите ‘Пинкови ѕвездички’ запознав многу прекрасни деца, слушав преубаво пеење, се смеев и плачев од среќа со моите колеги од жирито. Дојде време да се разделиме, барем за сега. Пред мене е голем и важен музички проект заради што ќе бидам често зафатена. На членовите на жирито им посакувам успешна сезона. Секогаш ќе навивам за сите идни натпреварувачи и ќе чекам да пораснат и да ми се придружат на сцената“, напиша пејачката

Јелена е една од најпопуларните српски пејачки во моментов. Таа ја претставуваше Србија на „Евровизија“ во 2008 година во Белград со песната „Оро“. Има издадено два албума. Мажена е за актерот Иван Босиљчиќ со кого ја има ќерката Нина. Таа следниот месец во Скопје ќе настапи на концертот посветена на Тоше Проески

Популарно