Боки13 претепан на „млечен“: Ме влечеше како куче и ме клоцаше!

Откако пред 7 дена новинарот Зоран Божиновски напиша текст, во кој со прилог судкса одлука го обвини Бојан Јовановски дека и должи 50.000 евра на Санда Перковска, Боки13 реши да одговори на обвинувањата, јавно преку Фејсбук.

Во стаусот Боки13 пишува дека не само што тој не бил виновен што концертот и парите пропаднале, туку се сложил, без потпишан договор претходно, да и ги врати парите на Санда, но во подолг рок. Меѓутоа, не сам што ги вратил парите, туку бил малтретиран, психички и физички. 

Нема да верувате каква диплома има Милан Калиниќ

На јавната сцена ги има и оние кои се со диплома која најмалку ја очекувате, како што е примерот на Милан Калиниќ. Имено, популарниот водител е пилот, со завршена Воздухопловна академија во Вршац.

Денеска сите го знаеме како водител и глумец, но многу малку е познато дека Милан во 1995 година завршил Академија за пилоти.

Во тие години следел тежок период за ЈАТ. Му биле потрбни огромни пари на Милан за да пилотира, а пари немал. Затоа некои пријатели го советувале да се запише на глума, на тогашниот БК Универзитетот кој само што бил формиран.

"Знаева дека театарот е моја голема љубов, и дека често после училиште одев да гледам претстави", раскажал Калениќ во една прилика.

ФОТО: Стефани од Големиот Брат денес изгледа уште пошокантно

Се сеќавате ли на Стефани од Големиот Брат, младата девојка од Сплит со неверојатна убавина која секому се кажуваше во лице, беше во врка со Ервин кој потоа призна дека му се допаѓа друга учесничка и имаше секс уште првата вечер?

Вака изгледа денес, еден период немаше коса.

Шакира оди во затвор?

Шпански државен обвинител поднесе обвинение за затајување данок против колумбиската пејачка Шакира, изјави денеска портпаролот на државниот обвинител.

Обвинителот наведува дека таа избегнала да плати повеќе од 14,5 милиони евра во период од три години, додека живеела во Каталонија, јави шпанската новинска агенција Еуропа прес.

Ова е најнов случај на позната личност обвинета за неплаќање данок во Шпанија, по истрагите во врска со фудбалерите Меси и Роналдо.

“Шпанските инспектори ќе ги проверат приходите, а доколку се воспостави дека не платила данок на заработувачката, судијата може да побара и затворска казна поради измама”, пишуваат медиумите.

Популарно