Исповед на мажена жена која во изнверува сопругот: Спиев со нашите машки пријатели

Госпоѓа (40) побарала помош од колумнистка Dear Deidre, бидејќи нешто чудно ѝ се случува. Таа не може да престане да го мами својот сопруг.

Тоа го прави толку долго време, колку што се во брак, а првиот со кого го измамила е најдобриот пријател на нејзиниот сопруг.

Изгледа дека е желна за континуирано возбудување, но, во исто време се чувствува лошо затоа што го прави тоа.

Ова е нејзиното барање:

Драга Deidre,

Во среќен брак сум 15 години, но редовно го мамам мојот сопруг. Спиев со нашите машки пријатели, со мажите на пријателките, колегите од работа, мажите од фитнес клубот и други познаници.

Имам 40 години, а мојот сопруг е 42 години. Имаме четири деца, на возраст од 9 до 16 години.

Секогаш имавме добри односи, и ретко се расправаме. Редовно имаме секс и никогаш не сум се пожалила за нашиот сексуален живот. Знам дека ме сака безрезервно, но јас ја сакам возбудата, која ми ја носи сексот и го сакам сексот нон-стоп.

Никогаш не сум сакала да имам врска со некој друг, бидејќи веќе имам добра врска, но не можам да се заситам од флертувањето со другите и од чувството на возбуда. Обично го правам тоа на различни места, најчесто во автомобилот и ретко планирам. Јас едноставно знам кога мажите се заинтересирани за секс, а тие, исто така, чувствуваат кога сум јас.

Сексот со нив е многу страстен, но не сум горда на моето однесување. Знам дека тоа што го правам е погрешно и мразам што го мамам мојот сопруг. Тој го заслужува најдоброто.

Ретко се гледам со ист маж повеќе од неколку месеци. Неколку од нив посакале да имаат врска со мене, но јас ги одбив без размислување.

Што ми се случува? Зошто не можам да запрам?

Diedre одговаара:

Велите дека сте емотивно среќни со вашиот брак и дека вашиот сексуален живот е добар. Но се чини дека сексот на страна е повеќе флерт и ризик отколку потреба. Вие сте навлечени на чувството кое тоа ви го носи,а тоа трае долго време.

Дали сте сигурни дека вашиот сопруг не знае дека го мамите?

Можеби неговата безусловна љубов не ви значи повеќе онолку колку би требало, можеби не го цените доволно заради тоа колку што би требало, особено ако не се цените себе.

Возбудата која сексот на страна ви ја носи, дури и накратко, можеби ја блокира длабоко вкоренетата болка во вас.

Што и да е причината за ваквото однесување, не можете едноставно да се надевате дека таа потреба ќе исчезне.

Вие ризикувате да го изгубите вашиот брак за кој сметате за вреден.

Мислам дека бев доволно јасна.

Кога жената е „полудена“ во креветот: Се за женската ејакулација и „сквиртингот“

Едно ново истражување се обидува конечно да го разјасни овој феномен и истакнува еден заклучок: многумина ја дефинираат женската ејакулација неточно. Во суштина ние користиме еден термин за да објасниме два сосема различни процеси кои се случуваат за време на секс.

Овие два процеси се познати како „женска ејакулација“ и „сквиртинг“ (squirt - прска, избива во мраз, шприца), се објаснува во истражувањето објавено од страна на Семјуел Салама од Одделот за гинекологија и акушерство од болницата Приве во Франција. Салама и многу други истражувачи велат дека женската ејакулација и свиртингот вклучуваат различни течности кои потекнуваат од различни делови од телото кои се испуштаат за време на екстремна возбуда. 

Женската ејакулација се опишува како течност која се испушта во мали количества од жлезда која се нарекува женската простата. Да, некои жени имаат простата и се наоѓа во близина на долниот крај на уретрата. Овој флуид создава додатна лубрикација за време на секс, но тоа не е доволно течност за да ги намокри чаршавите.

Свиртингот од друга страна подразбира поголемо количество на течност која се испушта од бешиката. Токму така тоа е воденкаста урина. „На француски велиме ‘femme fontaine’ или „жена фонтана“, вели Салама, бидејќи течноста блика како фонтана“. Тоа е тоа што го гледаме во порно филмовите.

Во истражувањето Салама и неговите колеги користеле ултразвук за да докажат дека за време на сексуална стимулација бешиката на испитаниците се полнела со течност а потоа се празнела за време на сквиртингот. Салама ја тестирал течноста и открил дека има ист состав како урината. 

Па, колку жени искусуват женска ејакулација и/или сквиртинг? Никој не знае точно, но екпертите претпоставуваат дека некаде од 10 до 54 проценти од жените се способни да направат барем едно од двете нешта. Се работи за анатомија, исто како што некои луѓе можат да мрдаат со ушите или да кренат една веѓа така некои жени можат ејакулираат. На некои жени им доаѓа природно, некои треба да вежбаат за да успеат, а некои никогаш нема да можат да го постигнат тоа. 

Ако ви се случи да ејакулирате или да сквиртате за време на секс уживајте во тоа. Ако не, не грижете се. Не постои наратив кој може да одреди што треба да се случува за време на сексот.

Чудна професија: Место за секс мажите и плаќаат за...

Таа тврди дека мажите сакаат да ги понижува и за тоа ѝ плаќаат пари. Ава од Австралија е “финансиска домино дама”, која живее раскошен живот, кој мажите, нејзините клиенти со задоволство го финансираат и не очекуваат интимност за возврат.

Вели дека на тие мажи им е доволно да ја гледаат и да бидат понижени, односно дека тоа им е подобро од секс каде ќе ги деградира како богата љубовница.

Ава од Сиднеј за состанок лице в лице ја наплаќаат 300 австралиски долари, за разговор од 15 до 20 минути по пат на Интернет 50 долари и 100 долари за термин на Скајп.

-Поголемиот дел од моите клиенти не сакаат секс со мене, бидејќи се чувствуваат недостојни, па не би било во ред. На овој начин им е повеќе возбудливо и благодарни ми се за тоа, кога ќе ги удрам на лице или плукнам, вели Ава за Дејли Меил.

Таа повеќе од 10 години работела малопродажба и угостителство, но поради недостаток на пари започнала да ги продава чорапите и долната облека на Интернет. Набрзо сфатила дека сè повеќе мажи ѝ нудат пари без посебна причина.

-Возрасните мажи започнаа да доаѓаат во мојата куќа со стотина долари за да платат да седат со мене, пијат вино и да слушаат како вербално ги напаѓам, вели таа.

Додава дека некои од мажите сакаат со неа да се сретнат пред банкомат за да ѝ дадат пари, повторно без некои поголеми очекувања, освен да бидат понижени, па одлучила да ја напушти работата. Сосема се посветила на новата “професија”, па сега живее од парите или подарок картичките од таквите мажи.

Некои клиенти уживаат во тоа да ѝ купуваат подароци, а оние кои сакаат лично да ја запознаат поминуваат низ строга процедура. Ако ѝ се допаднат таа ќе одвои време за нив.

Ава истакнува дека за неколку недели заработила илјади долари, но признава дека се случува и тоа да нема никаква заработка.

Далил смеете да ги чувате кондомите во паричник?

Иако уште одамна се верува дека се знае се за кондомите, многу луѓе и понатаму веруваат во митовите за презервативите.

1. Ако ставите лубрикант на кондомите, ќе го спречите неговото пукање

Лубрикантите на база на масло и петролеј всушност можат да го оштетат кондомот.

2. Кондомот штити од сите полово преносливи болести

Кондомите не штитат целосно од гениталниот херпес, ХПВ, сифилис и срамните вошки. Презервативот не е доволна заштита ни за гениталниот херпес и оралниот херпес, за кој неодамна се откри дека може да се пренесе и по полов пат. Ако имате ХПВ или херпес може да поминат години без да се појават никакви симптоми и да не знаете дека сте болни, а притоа  да му ја пренесете болеста на партнерот.

3. Ако сте алергични на латекс, не можете да користите кондоми

Можете да користите кондоми направени од полиуретан и полиизопрен.

4. Можете да ги чувате кондомите во паричник

Ако чувате пакетче кондоми во паричник подолго време, може да се оштети материјалот од кој е направен презервативот и да се создадат ситни дупчиња на него.

5. Ако користете два кондома одеднаш, ќе ја зголемите заштитата

Користењето два кондома одеднаш, всушност ја намалува заштита, бидејќи се создава поголемо триење и поголема шанса презервативот да пукне.

Популарно