ФОТО: Купила фармерки по интернет - кога ја ставила раката во џеб и се згрозила од она што го допрела

Медицинската сестра Кристан Еванс нарачала преку интернет страницата „Nordstrom“ фармерки од брендот „Not Your Daughters Jeans“, а иако панталоните изгледале совршено, во џебот ја чекало изненадување.

Во џебот на фармерките кои ги платила 100 евра пронашла носена танга.

Се јавила во службата за корисници, но тие никогаш не и одговориле на повикот. На крајот одлучила на „Твитер“ да објави што се случило.

Како што обично и се случува, откако нејзината приказна излезе во јавност, „Nordstrom“ се извини и понудил замена, па објавиле дека истражуваат што всушност се случило.

Инаку, Кристин досега честно нарачувала преку оваа страница и немала вакви или слични проблеми.

ВИДЕО: Виде дупка на тротоарот и фрли цигара во неа - едвај ПРЕЖИВЕА!

Маж шетал низ улица во Техерна и пушел цигара. Видел дупка во плочникот, и одлучил тука да го фрли отпушокот, а кога го направил тоа, следеше голема експлозија.

Од силината на ударот одлетал на земја.

Една од околните камери ја фати оваа незгода, а може да се види како Иранецот отползи неколку метри подолу и едвај успева да се исправи.

Има сомнение дека претходно непознатиот маж во истата дупка фрлил црн прав, веројатно барут.

Ја оставил сопствената ќерка да се удави, не дозволил да ја спасат

Маж од Азија гледал како пред свои очи неговата 20 годишна ќерка се дави. За трагедијата да биде поголема, тоа се случило откако тој физички ги спречил спасувачите на плажата во Дубаи да и помогнат на ќерка му. Како причина за тоа навел дека ќерка му ќе била обесчестена доколку непознати мажи би ја допреле.

Против таткото е поведена кривична постапка бидејќи со своето делување директно придонел за смртта на својата ќерка.

-Тој ги однел својата сопруга и децата на плажа во Дубаи како би можеле да уживаат таму. Децата се забавувале, но наеднаш 20годишната ќерка почнала да се дави и да моли за помош-изјавил поручникот Ахмед Бургибах.

На плажата имало двајца спасувачи кои веднаш отрчале да помогнат на девојката. Таткото кој бил снажен и голем човек почнал да се бори со нив, ги повлекувал, спречувајќи ги да и помогнат на ќерка му. Таткото станал многу насилен, а на момците им рекол дека повеќе би сакал ќерка му да ја види мртва отколку да ја допрат непознати мажи.

Постапките на таткото довеле до директна смрт на неговата ќерка. Тој е уапсен поради попречување во вршењето на должноста на спасувачите и предизвикување смрт на својата ќерка.

ВИДЕО: Дожд кој врнеше во регионот има нешто во него што не е од Сахара!

Сигурно се сеќавате на валканиот дожд кој минатата недела заврна и во Македонија и им создаде нервоза на сите.

Песокливиот дожд кој кај народот е познат како пустински дожд или дожд од Сахара, ги извалка сите автомобили и стакла.

На социјалните мрежи се шири видео на кое се тврди дека овој дожд во него содржи и нешто друго што според објавата не доаѓа од Сахара.

Видеото кое е објавено на словенечката фејсбук страна “Chemtrails Slovensko”, носи опис дека овој дожд кој заврнал и во Словачка во себе содржи и метални струготини, а видеото е наводно доказ за тоа.

Популарно