Две победи на Македонија - Твитерџиите „го распнаа“ Борко Ристовски

Македонија иам старт од соништата на ЕП во ракомет во Хрватска. Две победи од два меча, против силната Словенија и мотивираната Црна Гора. 

Под водство на Раул Гонзалес, репрезентацијата доби нов изглед, во кј секој играч има своја задача и одлично ја извршува. Речиси сите играчи придонесоа за четирите бода, но нашиот менталитет е таков што секогаш тежнееме кон критики,. Така и овој пат на Твитер на мета беше Борко Ристовски.

Се надеваме дека Борко овие твитови ќе ги сфати на шега и дека веќе во слениот меч ќе покаже зошто е голман на големата Барселона. 

(ВИДЕО) „Магичниот Нејмар“ – Дриблинг шоу , па додавање „без гледање“ до Ди Марија

Потези какви што ретко се гледаат дури и на мал фудбал.

Екипата на Пари Сен Жермен лесно славеше против Стразбур, а Нејмар повторно доминираше.

Нејмар направи еден од најдобрите потези во сезоната, со дриблинг го исфрли противничкиот играч, а потоа маестрално го проигра Анхел Ди Марија кој не успеа да постигне погодок.

Во продолжение погледнете ја оваа ситуација…

(ВИДЕО) „Ѕирнаа“ и брадавиците, на натпреварувачка на Олимписките игри и испаднаа градите

Француската претставничка во уметничко лизгање на Зимските Олимписки игри во Пјногчанг, Габриеала Пападакис, доживеа голема непријатност за време на својот настап.

Пападакис долго се спремаше за својот настап со Гулием Цизер. Парот беше еден од фаворитите за медал, па гледачите внимателно го следеа нивниот настап.

Се беше соврешено до моментот кога нејзиниот костим попушти. Имено, во еден момент во прв план се појавија нејзините гради, а таа немаше време за поправка.

За Габриеала тоа беше најголемиот кошмар.

„Ова беше најголемиот кошмар и мораше да ми се случи баш на Олимписките игри. Морав да продолжам, а можам да бидам горда зошто сепак одлично ја одработивме нашата задача“, изјави Габриела.

ФОТО+ВИДЕО: Тепачка на трибинити на финалето на Купот меѓу МЗТ и Работнички

На стартот од финалето на Купот на Македонија меѓу МЗТ Скопје и Работнички, по само неколку минути игра, кога во салата влегоа навивачите на Работнички, популарните „Сити Парк Бојс“, одеднаш стана мешаница кај нивниот дел од трибината и сите помислија дека тепачката е помеѓу нив и нивните ривали „Фемили Аеродром“. Но...

Скопските навивачи беа нападнати од кавадаречките ултраси наречени „Лозари“, поради тоа што „бојсите“ им го собрале едно од ударните знамиња, што во навивачкиот свет е огромно понижување. За срамот да биде поголем - некој од кавадаречките фанови при бегањето останал и без патиките. Социјалните мрежи вријат од сеир спрема „Лозари“, а кој ќе биде нивниот следен чекор, ќе видиме веројатно на првиот меч на нивниот Фени со Работнички.

Популарно