ВИДЕО: Ужасна смрт на дете

Неинформираноста за опасните болести може да предизвика трагедија. Таков е случајот со Шестгодишниот Рајкл Роук од Флорида, кој почина од беснило со кое бил заразен кога го изгрбал лилјак.

Таткото на детето Хенри раскажа плачејќи како во дворот пронашол лилјаци и ги ставил во кантата пред куќата. Му рекол на синот никако да не ги допира тие животни.

-Тој изгледа сепак ја чепкал кантата зошто дојде и рече дека лилјакот го изгребал. Панично барав помош на Гугл што да направам. Му ги миев рацете со сапун и топла вода, вели тој.

Очајните родители велат дека не знаеле дека синот веднаш требало да го однесат во болница, но сепак се откажале од тоа кога Рајкл плачејќи се ги молел да не одат зошто се плашел од инјекции.

По една недела детето се пожалило на главоболки и рекло дека му се кочат прстињата.

Родителите тогаш го однеле во болница, каде докторите се обиделе да му го спасат животот со новиот третман кој  до тогаш им спасил живот на две заразени деца во САД и 18 луѓе ширум светот.

Меѓутоа детето е донесено предоцна, набрзо паднало во кома и недела дена потоа починало во болница.

Педофил извршил 137 злосторства, терал татко да го мачи и силува својот 2-годишен син: Сега добил казна, но не е сигурно дали е доволна

Своите жртви ги понижувал, ги уценувал и принудувал на акции со кои се омаловажувале и себе и другите, вклучувајќи и силување на 2-годишно дете.

29-годишниот Метју Фалдер од Велика Британија е осуден на 32 години затвор, откако бил обвинет за педофилија. 

Фалдер уште минатата година бил уапсен на Универзитетот во Бирмингем, каде работел како истражувач, откако ги завршил докторските студии на Кембриџ. Признал 137 злосторства, вклучувајќи и поттик за силување, сексуална експлоатација на деца, уценување и воајеризам, кои ги извршил во период од осум години.

Своите жртви ги понижувал, уценувал и принудувал на акции со кои се омаловажувале и себе и другите, вклучувајќи и силување на двегодишно дете.

Овој компјутерски гениј сите свои злосторства ги извршил на интернет, притоа криејќи зад десетина лажни профили, а на некои сајтови дури и бил прогласен за ВИП член поради фотографиите кои ги објавувал. На жртвите им се потсмевал велејќи им дека никогаш нема да биде фатен.

Никогаш не сретнал ниедна од своите жртви, а меѓу нив имало мали деца, жени и мажи, од кои тројца се обиделе да се убијат.

Една девојка натерал да ја лиже ВЦ шолјата и да ја де кучешка храна, а еден татко приморал да го мачи и силува својот 2-годишен син.

На британската национална агенција за криминал - NCA, и биле потребни 4 години да го идентификува и уапси по глобалната истрага, во која биле вклучени и американската и австралиската полиција, но и британскиот шпионски центар.

Двоен живот почнал да води најпрво како воајер, кога криел камери во тоалетите и бањите на своите колеги и пријатели, а подоцна на сајтот "Gamtri", на тинејџери почнал да им нуди работа за чување на деца и шетање на куче.

Претставувајќи се како депресивна уметничка по име Лиз, ги одбирал најранливите, притоа нудејќи им пари за топлес фотографии. Откако ќе му прателе такви фотографии, барал и други, овој пат поексплицитни, и притоа ги уценувал дека, доколку не го добие тоа што го бара, сите фотографии ќе ги прати на нивните родители.

Една од неговите жртви изјавила дека се се случувало он-лајн и дека мислела дека никој нема да разбере зошто го направила тоа.

ВИДЕО: Таткото на суд се сретна со убиецот на неговата 3 годишна ќерка

Се нашол во судница со убиецот на неговата тригодишна ќерка. Погледнете што му направил овој татко.

Не постојат зборови со кои може да се опише болката по изгубената сакана личност.

Двејн Смит бил присутен на изрекување на казната на Јасмин Гордон и нејзиниот дечко Клифорд Томас, а кои биле судени за смртта на неговата тригодишна ќерка Јамил Смит.

Но, за време на судскиот процес, ожалостениот татко одлучил да ги земе работите во свои раце…

Погледнете што се случило во судницата…

ВИДЕО: Детето секој ден им доаѓало дома со плачење, па одлучиле да проверат што се случува во училиштето

Антони и Отумн Нелсон биле загрижени за својот син кој тргнал во прво одделние и доаѓал дома вознемирен, па побарал од училиштето да спроведе истрага.

Видео направено во ходникот, покажала како детето оди накај тоалетот, меѓутоа се гледа и како наставничката излегува веднаш после него, го застанува и почнува да вика по него.

Меѓутоа, таа во еден момет го притиснала детето во ѕид и го кренала за маицата, силно, така што главарта му висела.

После овој инцидент наставничката е веднаш отпуштена од работа.

Погледнете:

Популарно