(ВИДЕО) Јавете се на тeлефон ако сакате да бидете овчар за плата од 850 евра во Грција

” Кој сака работа како овчар нека ми се јави по телефон “, вели Бугаринот на видеото постирано на фејсбук. Тој работи како овчар во Грција и вели дека платата е 850 евра плус храна и цигари…Погледнете го видеото на чобанот Тома.

Кој славен боксер понудил „богатство за да боксува“ со горила?

Славниот боксер Мајк Тајсон (52) откри дека пред 30 години добил идеа да се бори со горила.

Тајсон за британски “Сан” откри дека оваа луда идеа ја добил за време на посетата на една Зоолошка градина на крајот од 80-тите години. Тогаш беше најмладиот светски шампион во бокс.

“Му платив на чуварот во Зоолошката градина да ми отвори на мене и Робин. Кога стигнавме до кафезот со горилата, таму имаше еден од кој сите други животни се плашеа. Беше огромен, но во очите му видов поглед на невино детенце”, вели Мајк.

“Му понудив 10.000 долари да ми дозволи да го удрам тоа животно. Но тој ме одби”

Горилата достигнува 350 килограми, што е три пати повеќе од тежината на Тајсон.

Денеска вистинска пролет: Температури над 20 степени!

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до нула, а дневната од 13 до 22 степени.

Во Скопје, слично време, сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе достигне до 17 степени.

До четврток ќе се задржи претежно сончево и релативно топло време. Во петок ќе преовладува облачно време со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Во сабота ќе има повремени слаби врнежи од снег и на некои пониски места. За време на викендот ќе дува засилен, а повремено и силен ветер од севроисточен правец што ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Канадскиот пејач „се сликаше само на гаќи“

 Шон Мендес е Канадски пејач чие време доаѓа, тој освен со добриот глас, може да се пофали и со извајаното тело.

Шон “запливал” во манекенските води, што очигледно одлично му оди бидејќи станал заштитно лице на новата кампања на познатиот бренд Келвин Клајн. Со оглед на тоа што овој бренд ја стекна својата популарност со богатиот асортиман на долна облека, Мендез очекувано позирал само во боксерици. 

Овие жешки фотографии им се допаднале и на неговите колеги па така комплименти му доделиле Џенифер Лопез, нејзиниот партнер Алекс Родригез и Худи Ален.

“Избриши го ова пред да го види мојата девојка”, напишал Ален во коментари.

Згодниот Шон наскоро веројатно ќе објави повеќе слични фотографии со оглед на тоа што целата кампања ќе се појави оваа недела.

Популарно