(ВИДЕО) Ова момче одлучи да се повози со еден од најсмртоносните ролеркостери на светот

Во забавните паркови најголемото внимание, секако, го привлекува ролеркостерот. Многу се тематски, по примерот на филмовите или цртаните, а некои личат на научни експерименти или летала.

Ова момче одлучи да се повози со еден од најсмртоносните ролеркостери на светот, изграден од дрво, а неговата реакција како и екпсресиите на лицето се просто непроценливи.

(ФОТО) На Мелита ќе ѝ пукнат силиконите

Поранешната водителка Мелита Ракичевиќ постојано објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи. Многупати нејзините следбеници ѝ замеруваат што користи фотошоп за да си ги зголеми усните, издолжи нозете или да ја намали половината. Но, овој пат ѝ замерија за силиконите. Покрај една од фотографиите каde што во прв ред се нејзините гради, оставија коментари дека или претерала со фотошопот или дека ќе ѝ пукнат силиконите.

Педофил извршил 137 злосторства, терал татко да го мачи и силува својот 2-годишен син: Сега добил казна, но не е сигурно дали е доволна

Своите жртви ги понижувал, ги уценувал и принудувал на акции со кои се омаловажувале и себе и другите, вклучувајќи и силување на 2-годишно дете.

29-годишниот Метју Фалдер од Велика Британија е осуден на 32 години затвор, откако бил обвинет за педофилија. 

Фалдер уште минатата година бил уапсен на Универзитетот во Бирмингем, каде работел како истражувач, откако ги завршил докторските студии на Кембриџ. Признал 137 злосторства, вклучувајќи и поттик за силување, сексуална експлоатација на деца, уценување и воајеризам, кои ги извршил во период од осум години.

Своите жртви ги понижувал, уценувал и принудувал на акции со кои се омаловажувале и себе и другите, вклучувајќи и силување на двегодишно дете.

Овој компјутерски гениј сите свои злосторства ги извршил на интернет, притоа криејќи зад десетина лажни профили, а на некои сајтови дури и бил прогласен за ВИП член поради фотографиите кои ги објавувал. На жртвите им се потсмевал велејќи им дека никогаш нема да биде фатен.

Никогаш не сретнал ниедна од своите жртви, а меѓу нив имало мали деца, жени и мажи, од кои тројца се обиделе да се убијат.

Една девојка натерал да ја лиже ВЦ шолјата и да ја де кучешка храна, а еден татко приморал да го мачи и силува својот 2-годишен син.

На британската национална агенција за криминал - NCA, и биле потребни 4 години да го идентификува и уапси по глобалната истрага, во која биле вклучени и американската и австралиската полиција, но и британскиот шпионски центар.

Двоен живот почнал да води најпрво како воајер, кога криел камери во тоалетите и бањите на своите колеги и пријатели, а подоцна на сајтот "Gamtri", на тинејџери почнал да им нуди работа за чување на деца и шетање на куче.

Претставувајќи се како депресивна уметничка по име Лиз, ги одбирал најранливите, притоа нудејќи им пари за топлес фотографии. Откако ќе му прателе такви фотографии, барал и други, овој пат поексплицитни, и притоа ги уценувал дека, доколку не го добие тоа што го бара, сите фотографии ќе ги прати на нивните родители.

Една од неговите жртви изјавила дека се се случувало он-лајн и дека мислела дека никој нема да разбере зошто го направила тоа.

Лоши вести за мажите: Со годините вашата „гордост“ се намалува, а нејзината вагина...

Промените на телото се неодминлива реалност, а тука не се заобиколени ниту половите органи кај мажите и кај жените. Но, она што можеби помалку го знаеме, а предизвикува поголем интерес се промените во половите органи. Секс нагонот на мажите со текот на годините се намалува, додека жените како што стареат така стануваат сè попалави во однос. Причината за оваа појава се крие во зголемувањето, односно намалувањето во нивните полови органи.

Тестиси

Во периодот од 40-тата до 60-тата година од животот тестисите се намалуваат во просек од 3 на 2 см. Сосема нормална појава што се должи на намаленото производство на сперма. Сепак, намалувањето не ретко резултира со обесени тестиси кои може да направат проблем при седнување доколку не се носи вистинската облека.

Пенис

Болен, но вистинит факт за мажите. Како стареат нивниот пенис станува сè помал. Големината може да се намали и до 3 см до крајот на животот. Намалувањето се случува поради помалата циркулација на крв низ половиот орган. Затоа на постарите мажи им е потребна поголема стимулација за да постигнат ерекција.

Клиторис

За разлика од посилниот пол, жените се вистински среќнички во овој поглед. Како стареат клиторисот им станува сè поголем. Откако ќе излезат од пубертет големината ќе им се зголеми 2 пати, до 32-та година 4 пати додека по менопаузата 7 пати. Интересно е да се забележи дека во клиторисот се наоѓаат 8000 нервни завршетоци, што е дупло повеќе од завршетоците кои можат да се најдат во пенисот.

Популарно