Водителката на „Брза кујна“ во фустан за бремени: Марк ја праша дали има нешто „големо“, а еве што таа му одговори…

Секој работен ден на телевизија Сител, љубителите на готвењето и вкусната храна, имаат можност да ги гледаат брзите и вешти шефови Марк и Никола, предводени од домаќинката, водителката Александра Илиевска.

Оваа шармантна тројка секојдневно ги релаксира гледачите, а веќе трета сезона само повеќе го наголемуваат рејтингот на гледаност и имаат нова публика, од најмали, па се до пензионери.

Ако Марк и Никола се покажуваат во својата маестралност во кујната, Александра е тука за да ги претстави гостите, да најви што ќе се приготвува, но и да покаже каква модна комбинација има на себе.

Во една од поновите емисии, таа се појави во широко бохо фустанче со цветни детали, од кое Марк помисли дека нешто се крие во нејзиното стомаче.

Кога тој го спомена тоа, Александра веднаш негираше дека е во блажена состојба, но дека моделот на фустанчето може да го носат бремени, како и сите оние дами кои обожаваат таков стил.

Вистина или не, Марк ја начна темата, па можеби наскоро и фустанчето навистина ќе го полни стомачето на Александра, можеби од храна, но можеби и од бебенце.

Инаку, Александра Илиевска е во брак со сопругот Александар од месец јули 2016 година.

(ФОТО) Одмор од соништата: Кошаркарот ужива на Хаваите со преубава девојка!

Кошаркарот на Сан Антонио Дежон Мареј, како и сите НБА играчи кои не настапуваат на Ол Стар викендот, искористи одмор со поубавата половина.

Мареј за дестинација ги избра Хаваите каде што ужива со девојката Жили Анаис. Неговата врсничка е 21 годишната пејачка и Мис на Тексас, а најубавите моменти ги објави на својот Инстаграм профил. На таа социјална мрежа ја следат повеќе од 2 милиони луѓе, а популарноста и расте се повеќе.

 

All I need in this life of sin.. ♥️

Et innlegg delt av Јιℓℓy. (@jillyanais)

 

You know Im that b*tch, you gone give me my respect | @fashionnova set

Et innlegg delt av Јιℓℓy. (@jillyanais)

 

Life is good 😎

Et innlegg delt av Јιℓℓy. (@jillyanais)

(ФОТО) Се сеќавете ли на стриптизета Виолета од „Жикина династија“ – вака изгледа денес на 53 години!

Далечната 1980 година се прослави во филмот „Тесна кожа“, 1992 година ја доби улогата на Виолета стриптизета која и денес се памети.

Актерката продолжи со глумата, па и се случи семејна трагедија, а денес тешко би ја препознале на 53 годишна возраст.

„Јас сум стриптизета Виолета. Останав без работа, па решив да се мажам. Ауу, што ми е срам…“ реченица од прочуената „Жикина династија“ на која сигурно многумина се сеќаваат.

Веруваме дека повеќе генерации ја паметат Виолета, која ја играше актерката Оливера Викторовиќ, а денес таа изгледа вака.

За потсетување, погледнете ја легендарната сцена со Жика, Милан и Виолета:

(ФОТО+ВИДЕО) „Задруговизија“: Теодора не го подигна победничкиот пехар, ама затоа со својот потентен настап на многумина им подигна нешто друго

На задругарите од најгледаното реално шоу им се случи „Задруговизија“. Или поточно тие ги имитираа некогашните учесници на „Евровизија“ со песна, сценски настап, костими  и кореографија.

Теодора Џехверовиќ на „Задруговизија“ ја изведе песната  “Мојот број еден”  од грчката претставничка Хелена Папаризу, песна со која оваа пејачка на Евросонг настапи во 2005 година.

Во секси костим Теа ја ги истресе од себе целата  енергија и сиот свој сексапил на сцената, пренесувајќи им ја на сите оние што го проследија овој настап, било во студиото, било преку малите екрани.

Но, она што не можеше да се види на телевизија, а што папараците вешто го уловија, се Теодорините облини и делови од телото што, со оглед на костимот што го носеше, веројатно сакаше и да ги покаже.

Јануш не го симна погледот од Теодора… За цело време ја соблекуваше и пиеше со поглед, па можете само да замислите како му беше кога таа се фрцкаше и извиваше околу него…

За  на крајот речиси седната во неговиот скут, страсно да го гушне…

Впрочем, погледнете го и видеото:

Популарно