ВИДЕО: Убил жена на пешачаки премин, летала 15 метри, возачот побегнал

Полицијата во Инѓија го уапси С.К. (36) осомничен дека со автомобил удрил жена (62) која починала на самото место од здобиените повреди, соопшти денеска српското МВР.

Несреќата се случила додека жената преминувала улица на одбележен пешачки премин.

На осомничениот му е одредено задржување до 48 часа и против него е поднесена кривична пријава.

Предупредување: Снимката е со вознемирувачка содржина!

Можете да ја погледнете на овој линк

ФОТО: Мислел дека ќе ја помине аеродромската контрола

Еден патник се понадевал дека смислил фантастичен план како нешто да прокриумчари во багажот, меѓутоа не го измами обезбедувањето на аеродромот во Мајами.

Сакал да влезе во авионот кој летал на реалција Мајами - Барбадос, но службениците при скенирањето виделе необична маса, па повикале тим за експлозивни направи.

Меѓутоа, на општо изненадување, пронашле змија вовлечена во чорапа и пикната во компјутер, и тоа во оној дел каде што стои хард дискот.

„Ако мислите дека вам ви е тесно во авионот, помислите како ми е на оваа млада змија“, напишаа на социјалните мрежи.

Иако питон не би влијаел на самиот лет, змиите на Барабдос се прилично ретки. Со нивно „преселување“ од Мајами, таа би предизвикала штета на локалниот екосистем.

Обеззбедувањето веднаш повикало служба за заштита на животните, па така питонот, а и самиот патник го пропуштија летот за Барбадос.

ВИДЕО: Ги убил сопругата Ивана и синот

Американецот Марк Вац (48) си ја убил сопругата (48) и 13- годишниот син, а потоа извршил и самоубиство. До трагедијата дошло во ноивната семејна куќа.

Полицијата упаднала во нивниот дом откако соседите слушнале истрели од оружје и пријавиле во полиција. Полицијата го нашла телото на Марк а малку поодалечени од него биле и телото на Ивана, која по потекло е Србинка и нивниот 13- годишен син. Марк бил научник, но во тешка депресија поради силните болки во грбот кој ги трпел после сообраќајна несреќа.

„Доаѓаше кај мене на чаша вино и разговаравме. Жал ми е за се, но не можам да кажам дека сум изненаден“ вели еден од нивните соседи.

Компанијата објаснува дека Марк земал и таблети за болка но ни тие ни докторите не можеле да му помогнат.

Ивана по потекло била Србинка а се преселиа во Америка на 12 години. Тие двајцата биле во врскка уште во средно училиште, а заедно оделе и на факултет.

Пред да се случи убиството , Марк го споделил статусот на познатиот готвач Ентони којисто тата се самоуби,кој вели „Животот не е храм, тукузабавен парк, уживајте во возењето“

ВИДЕО: Тригодишни близначиња заклучени во дрвен сандак

Тригодишни близначиња биле најдени од полицијата во дрвен кафез, каде ги оставале родителите додека се на работа.

Во кафезот направен од штици немало ниту играчки или перниче за да има каде да седнат тригодишните момчиња. Тие биле разделени со преграда за да не може да се допираат. Полицијата добила анонимен повик и влегла во куќа во местото Апарецидина, во бразилската држава Еспирито Санто. Дечињата биле заклучени со синџир на вратата од кафезот и со катанец.

Децата им биле одземени на родителите и биле сместени во прифатилиште. Родителите, откако биле приведени, се правдале во полициската станица дека имале многу работа во полето и морале да ги чуваат децата врзани. Тие се обвинети за малтретирање на сопствените деца.

Шефот на полицијата Сонимаркос изјави:

-Родителите, кои се фармери,  ни рекоа дека ги чувале момчињата во дрвената кутија за да може да ги извршуваат работите дома и во полето.

На телата на децата немало знаци на физичко насилство.

Популарно