Кире Лазаров: Ова е мојот наследник!

Лазаров во мај ќе наполни 38 години што значи дека според возраста веќе е во групата на ветерани, но според играта уште е меѓу најдобрите во светот. Популарниот Кире објави фотографија на „Инстаграм“ како неговиот син во ракометен дрес на тимот на Нант, е дел од тренинг. 

(ВИДЕО) Ново шоу на Балотели: Дојде во Москва и се развика…„Путине, каде си?“

Контроверзниот италијански фудбалер Марио Балотели повторно е во елемент. Заедно со својот тим Ница пристигна во Москва во пресрет на утрешниот дуел со Локомотив во Лигата на Европа, а шетајќи се на Црвениот плоштад, почна да го бара претседателот на Русија.

„Путине, каде си?“, се развика Балотели, што секако на шеговит начин беше прифатено од неговите соиграчи…

(ВИДЕО) „Магичниот Нејмар“ – Дриблинг шоу , па додавање „без гледање“ до Ди Марија

Потези какви што ретко се гледаат дури и на мал фудбал.

Екипата на Пари Сен Жермен лесно славеше против Стразбур, а Нејмар повторно доминираше.

Нејмар направи еден од најдобрите потези во сезоната, со дриблинг го исфрли противничкиот играч, а потоа маестрално го проигра Анхел Ди Марија кој не успеа да постигне погодок.

Во продолжение погледнете ја оваа ситуација…

(ВИДЕО) „Ѕирнаа“ и брадавиците, на натпреварувачка на Олимписките игри и испаднаа градите

Француската претставничка во уметничко лизгање на Зимските Олимписки игри во Пјногчанг, Габриеала Пападакис, доживеа голема непријатност за време на својот настап.

Пападакис долго се спремаше за својот настап со Гулием Цизер. Парот беше еден од фаворитите за медал, па гледачите внимателно го следеа нивниот настап.

Се беше соврешено до моментот кога нејзиниот костим попушти. Имено, во еден момент во прв план се појавија нејзините гради, а таа немаше време за поправка.

За Габриеала тоа беше најголемиот кошмар.

„Ова беше најголемиот кошмар и мораше да ми се случи баш на Олимписките игри. Морав да продолжам, а можам да бидам горда зошто сепак одлично ја одработивме нашата задача“, изјави Габриела.

Популарно