ВИДЕО: Го нападнаа група мажи, но тогаш се појави жена му

Мажите се задолжени да водат сметка за своите жени, што нормално пред се вклучува и нивната физичка заштита. Меѓутоа, доаѓа време кога жените се спасувачи на своите мажи. 

Имено, една жена стана вистинска хероина откако успеала да го спаси животот на својот маж кој пред вратата го нападнале непознати мажи. 

Кога група од шест луѓе го нападнале локалниот новинар Абид Али Кхана, пред неговиот дом во Индија, неговата сопруга излегла од куќата и по брза постапка ги избркала напаѓачите. 

Погледнете сами како изгледало тоа... 

ВИДЕО: Мислел дека го паркирал камионот на одлично место

Мислеше дека го паркирал камионот на одлично место – А потоа следуваше шок !

Кога патувате со автомобил, во текот на денот или ноќта, веројатно највеќе се нервирате за тоа каде ќе паркирате. Овој човек мислеше дека го најде идеалното место за својот камион, меѓутоа трамвајот му ги наруши плановите и го преврте!

Погледнете го видеото…

ВИДЕО: Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку ќе останеше без рака

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откако се обиде да „погали“ крокодил во еден рурален дел на Бангладеш.

Животното потоа, и самото исплашено од вџашувачките реакции на луѓето наоколу, веднаш се оддалечи од местото, очекувајќи противнапад од нив. Повредениот избегна други посериозни повреди и веднаш бил одведен в болница.

„Крокодилот фино постапи! Човекот тоа и го заслужи”; „Овој човек треба да биде уапсен поради вознемирување на дивите животни“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Популарно