(ФОТО) Елизабет Харли со полу-топлес фотографија

Британската глумица Елизабет Харли веќе има голема продукција на слики во костими за капење...

На нејзиниот профил на Instagram може да се пронајдат различни разголени и провокативни фотографии, но со последната објава недвосмислено покажала дека нема намера да остари. Таа блеска дури и на 52 годишна возраст.

 

Handstand @elizabethhurleybeach 😘😘😘😘

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

(ФОТО) Се сеќавете ли на стриптизета Виолета од „Жикина династија“ – вака изгледа денес на 53 години!

Далечната 1980 година се прослави во филмот „Тесна кожа“, 1992 година ја доби улогата на Виолета стриптизета која и денес се памети.

Актерката продолжи со глумата, па и се случи семејна трагедија, а денес тешко би ја препознале на 53 годишна возраст.

„Јас сум стриптизета Виолета. Останав без работа, па решив да се мажам. Ауу, што ми е срам…“ реченица од прочуената „Жикина династија“ на која сигурно многумина се сеќаваат.

Веруваме дека повеќе генерации ја паметат Виолета, која ја играше актерката Оливера Викторовиќ, а денес таа изгледа вака.

За потсетување, погледнете ја легендарната сцена со Жика, Милан и Виолета:

(ФОТО) Денес е сон на секоја жена, но погледнете како изгледал Бали бег на почетокот на кариерата

Еден од најпопуларните турски актери, кој се стекна со слава и во Македонија денес мами воздишки кај многу жени на Балканот.

Славата ја стекна токму со улогата на Бали бег во серијата „Сулејман величествениот“, која постигна огромен успех на регионов.

Погледнете како изгледал Бурак Ожџвит кога ја започнувал својата актерска кариера...

ФОТО: Хурем ги запрепасти критичарите

Мерјем Узерли се појави на филмскиот фестивал во Берлин и им ја отвори устата на критичарите.

Според нив, убавата актерка направила модна грешка која не се простува .

Таа изгледа слатко, облечена во склад со годините. Тоа не е спорно ако вака облечена оди да прошета преку ден.

Но, во овој стил дефинитивно не смеела да се облече за на црвениот килим.

Сепак постои причина зошто Мерјем го носи ова парче на себе.

Со оваа облека таа го претстави филмот”Place to B / Night at the Disco”, па облечена во боја на “диско топка“ успешно го направи тоа.

Според критичарите, ова парче од која причина и да го носи таа, воопшто не и прилега.

-Модната оценка е најниска. Кројот, материјалот, моделот и бојата воопшто не и стојат, велат тие.

Популарно