(ВИДЕО) Хулигани крвнички претепаа цела екипа, фудбалерите се онесвестувале од ќотек

Се случил сериозен инцидент на еден од натпреварите во аматерските лига во Турција. Средбата помеѓу Јени Чанспор и Султангази заврши нерешено со 2-2. Но, токму тогаш почна хорор.

Откако завршил натпреварот, на терен влетале хулигани на домашната екипа и започнале да ги тепат гостите. Атакот не запрел ниту во соблекувалната каде што крвнички, буквално до онесвестување биле тепани фудбалерите.

Од видеото може да се види како некој од гостинските фудбалери онесвестени лежат на подот, додека други во паника со раскрвавени глави пробуваат да се засолнат.

Турските медиуми пишуваат дека пет фудбалери со сериозни повреди биле веднаш хоспитализирани во болница.

(ВИДЕО) Ново шоу на Балотели: Дојде во Москва и се развика…„Путине, каде си?“

Контроверзниот италијански фудбалер Марио Балотели повторно е во елемент. Заедно со својот тим Ница пристигна во Москва во пресрет на утрешниот дуел со Локомотив во Лигата на Европа, а шетајќи се на Црвениот плоштад, почна да го бара претседателот на Русија.

„Путине, каде си?“, се развика Балотели, што секако на шеговит начин беше прифатено од неговите соиграчи…

(ВИДЕО) „Магичниот Нејмар“ – Дриблинг шоу , па додавање „без гледање“ до Ди Марија

Потези какви што ретко се гледаат дури и на мал фудбал.

Екипата на Пари Сен Жермен лесно славеше против Стразбур, а Нејмар повторно доминираше.

Нејмар направи еден од најдобрите потези во сезоната, со дриблинг го исфрли противничкиот играч, а потоа маестрално го проигра Анхел Ди Марија кој не успеа да постигне погодок.

Во продолжение погледнете ја оваа ситуација…

(ВИДЕО) „Ѕирнаа“ и брадавиците, на натпреварувачка на Олимписките игри и испаднаа градите

Француската претставничка во уметничко лизгање на Зимските Олимписки игри во Пјногчанг, Габриеала Пападакис, доживеа голема непријатност за време на својот настап.

Пападакис долго се спремаше за својот настап со Гулием Цизер. Парот беше еден од фаворитите за медал, па гледачите внимателно го следеа нивниот настап.

Се беше соврешено до моментот кога нејзиниот костим попушти. Имено, во еден момент во прв план се појавија нејзините гради, а таа немаше време за поправка.

За Габриеала тоа беше најголемиот кошмар.

„Ова беше најголемиот кошмар и мораше да ми се случи баш на Олимписките игри. Морав да продолжам, а можам да бидам горда зошто сепак одлично ја одработивме нашата задача“, изјави Габриела.

Популарно