ФОТО: Џансу од хит серијата „Парампарче“ во провокативни пози додека вежба

Младата и популарна турска актерка Лејла Танлар или попозната како Џансу од хит серијата „Парампарче“, секој ден е присутна на тв екраните во многу семејства. Таа во реалноста е сосема поинаква од онаа во серијата.

Лејла е доста активна на социјалните мрежи, постојано споделува фотографии, а многу често знае да изненади и со провокативни изданиа.

Таа е активно посветена на здравиот живот и вежбањето, па така често објавува и жешки фотографии во провокативни пози додека вежба.

Последната фотографија покажува дека здравиот живот и навики се всушност клучот за виткото и се**и тело за кое многумина сонуваат.

ФОТО: Таа е една од најубавите турски актерки, но без шминка и фризура изгледа вака!

Популарната турска актерка Берѓузар Корел, нам добро позната по улогата на Шехерезад во серијата „1001 ноќ“ во јавноста се појави во целосно невообичаено издание за неа.

Навикнати да ја гледаме секогаш средена и умерена како во серијата, ова дојде како вистинско изненадување.

Во тренерки и виткана коса, актерката изгледа непрепознатливо.

ФОТО: Вака изгледа мајката на Мелек во реалноста

Турската актерка, колумнист, сценарист, поет и радио водител, Гонча Вуслатери (31) година е една од најпопуларните турски актерки која моментално кај нас е актуелна во драмата „Се викав Мелек".

Гочна ја игра Шуле, несовесната мајка на несреќното девојченце кои е жртва на семејно насилство.

За оваа уллога Гонча се закити со наградата за најдобра турска актерка во 2017 година.

Има дипломирано драмски уметности, а нејзина силна страна е прихологијата поради што често добива улоги во драми и комедии.

Досега има играно улоги во 12-тина серии, како и играни филмови, театар и реклми. 

ФОТО: Вака изгледаат ќерките на легендарните Шенка и Ѓорѓи Колозови

Легендарниот актерски пар Шенка и Горѓи Колозови долго ќе ги паметиме по македонските народни приказни. Нивниот талент нема да биде наследен од ќерките Катерина и Кристина бидејќи тие се занимаат со сосема нешто друго.

Погледнете како изгледаат ќерките на Шенка и Ѓорги Колозови…

Катерина

Кристина

Популарно