ФОТО: Перо Камиказа се набилда, па се соблече на ФБ

Поранешниот актер, и член на легендарната музичка група „Меморија“, Петар Георгиевски Камиказа, на Фејсбук објави фотографија од теретаната каде вежбал, на која е разголем до папокот.

Камиказа под фотографијата наведе дека неговото мускулесто тело е резултат на многу сланина, јајца, урда, сарми, помалку трчање.

„Многу сланина, јајца, урда, сарма, помалку трчање, и оп 92 кила. Од утре пост, повеќе трчање, помалку кила. Духовно и телесно прочистување. Да сте живи и здраави. Вегани од утре сум од ваша“, напиша Камиказа на објавената фотографија.

ФОТО: Тијана не сме ја виделе ваква досега

Тијана меѓу своите најнови објави на социјалните мрежи сподели фотографија на која носи розов коктел фустан надополнет до дебели црни хулахопки и сјајни високи потпетици.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Magazin in💕🎶👏🏻🙌🏻 @koncept45 @natasapejovic 🙏🏻💕

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

ФОТО: Прва заедничка фотографија на Хана и Дарен

Пред самиот праг на Нова година, македонската пејачката доби најубав подарок.Имено, Тамара Тодевска  пред неколку дена на свет го донесе синот Дарен.

Бидејќи е активна на социјалните мрежи, веднаш по породувањето, Тодевска на социјалните мржеи ја сподели својата радост дека во своите прегратки го држи синот.

Ни тато, сопругот на пејачката не изостана со веселбата и радувањето за новиот член на семејството.

Дефинитивно најмногу на Дарен се радува неговата сестричка Хана. Малото девојче ја посети мама во болница, па во таа прилика го зема братчето во раце и го прегрна, секако со помош на мама.

Од друга страна пак, Тамара и Александар добија и специјална вечера од болницата каде се породи пејачката

Сите овие моменти Тодевска ги овековечи со неколку фотографии на „Инстаграм стори“.

Веруваме дека Хана едвај чека братчето да си дојде дома, па да може да го чува.

ФОТО: Пред концертот во Скопје, Брена во прегратка на Македонец

Лепа Брена имаше спектакуларен концерт во Скопје, а пред концертот се му препушти на вештите раце на македонскиот стилист Зоран Шурбевски.

Нејзината насмевка говори дека е задоволна од резултатот и секако препораката.

Популарно