ВИДЕО: Детето секој ден им доаѓало дома со плачење, па одлучиле да проверат што се случува во училиштето

Антони и Отумн Нелсон биле загрижени за својот син кој тргнал во прво одделние и доаѓал дома вознемирен, па побарал од училиштето да спроведе истрага.

Видео направено во ходникот, покажала како детето оди накај тоалетот, меѓутоа се гледа и како наставничката излегува веднаш после него, го застанува и почнува да вика по него.

Меѓутоа, таа во еден момет го притиснала детето во ѕид и го кренала за маицата, силно, така што главарта му висела.

После овој инцидент наставничката е веднаш отпуштена од работа.

Погледнете:

Полицијата затекна хорор: Основачот на популарната апликација пронајден мртов

Коосновачот на популарната апликација HQ Trivia, Колин Крол (34), е пронајден мртов во својот стан во Њујорк.

Девојката на извршниот директор на Тривија и соосновач на видео платформата Вине ја замолила полицијата да провери дали Крол е добро зошто некое време не можела да дојде до него.

Полицијата го нашла безживотното тело на Колин Крол во неговиот стан на Менхетен. Покрај телото се пронајдени опојни средства па се верува дека Крол починал од предозирање со дрога, јавува ТМЗ.

Инаку, HQ Trivia е мобилна апликација за играње на квизови каде играчите за точно одговорените прашања може да добијат вистински пари. Стана една од најпопуларните игри, која во 2017 година знаеја да ја играат и околу 400.000 лица истовремено. Со тек на време популарноста на таа игра опадна и во 2018 година повеќе не беше меѓу 100-те најбарани игри на сервисор на App Store.

ФОТО: Заменик градоначалникот бакнува ученичка

Заменик градоначалникот од Србија Периќ кој е фатен како бакнува 15-годишна малолетничка, веќе дал отказ, а иако се обидел да го сокрие настанот, фотографиите се раширија по Интернет.

Тој се бранел дека девојчињата украсувале за Нова Година во општината и дек тој ги бакнал за да им честита.

ВИДЕО: Се самоуби познатата водителка

Водителката на временската прогноза на Fox, Џесика Стар, се самоуби на 35. години.

Таа се наоѓала на боледување поради ласерска операција на очите, а на социјалните мрежи напишала дека не се чувствува добро.

Од телевизијата се шокирани и праќаат сочуство на семејството. Велат не им е јасно како една убава, весела и паметна жена можела да го направи тоа.

Мотивот е непознат. Таа остави две малолетни деца зад себе.

Популарно