(ВИДЕО) По само 3 секунди, сите членови на жирито и дале зелено светло! - Ваков глас се уште не сте слушнале

Овој момент во натпреварувањето ,,The Voice” во Холандија сигурно нема уште долго да биде заборавен.

Кога Џени Лена застанала на сцената, изгледало како светот да запрел на неколку минути.

По само неколку секунди од песната ,Who’s loving you,” сите членови од жирито го притиснале зелениот тастер, без ниту малку двоумење.

ВИДЕО: Македонската пејачка доби нова улога во „Гранд“

Калиопи Букле активно работи и е посветена на својата музичка кариера.

Имено,таа неодамна ги објави песните „Пресуда“ и „Хајде да пjевамо“ кои имаа одлична реакција кај публиката.

Од друга страна, изминатите месеци Букле одржа неколку концерти во соседна Србија, а се тоа го круниса со спектакуларен концерт во „Сава центар“ во Белград,

Опи често е на релација Македонија – Србија – Хрватска  – Босна и Херцеговина.

Каде и да се појави има пријатели и е добредојдена.

Во низа на работните и професионалните обврски, Букле доби ангажман и во најголемата продукција на Балканот.

Имено, пејачката беше дел од жирито на „Никогаш не е доцна“ каде настапуваа кандидати, а Опи имаше за задача да го каже своето мислење.

На сцената на „Гранд“ ја отпеја и „Беле руже, нежне руже“ , а публиката беше воодушевена.

Македонската поп дива заедно со останатите членови на жирито требаше заедно да одлучат кој кандидат ќе оди во следниот круг. Со оглед на тоа дека сите добра пеат и оваа одлука не  беше лесна.

ВИДЕО: Јелена Карлеуша жестоко „распали“ по Македонецот во „Ѕвездите на Гранд“

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше скопјанецот Стефан Величковски.

Тој се претстави со песните „Нисам те због лепоте волео“ од Жељко Јоксимовиќ и „Лапсус“ од Саша Ковачевиќ.

По своите изведби, Стефан доби четири гласа, односно од Вики Миљковиќ, Џорџе Давид, Јелена Карелуш и Ана Бекута.

Тој истакна дека очекувал да има толку гласови, по што настана општи хаос во студиото на „Гранд“.

„Првата песна беше убава. Меѓутоа, песните на Саша Ковачевиќ ви се такви замки и сите паѓате“, почна да коментира Џорџе, а Стефан го прекина и истакна дека мисли и дека втората песна добро ја отпеал.

Во дебатата се вклучи и Јелена Карлеуша која изјави дека Македонецот има голема самодоверба.

„Едвај чекам да се појави некој пејач и да го отпее Саша Ковачевиќ како треба. Не знам дали да те земам или не и изгледа дека ти ќе ме учиш како се пее, а не јас тебе“ дополни Џорџе, на што Стефан имаше реплика и истакна дека и тој може да го учи рок пејачот како се пее.

Вики го потврди својот глас, но беше збунета од правилата.

„Не е добро кога некој има самодоверба, не е добро кога некој нема самодоверба, па чекајте кој е проблемот?“ Вики застана во одбрана на скопјанецот.

„Овој дечко не е самоуверен, туку е арогантен“ се вмеша Карлеуша.

Вики беше на страната на Стефан која го одбрани и истакна дека дечкото не е аронгантен туку дека има соништа кои сака да ги исполни.

Стефан истакна дека доколку требал да се одлучи меѓу Вики и Џорџ тој ќе ја одбрал Вики.

„Ти си дечко безобрзазен до крај. Ти си нешто најодвратно во последните неколку емисии. Тој арогантен став нема да те одведе никаде. Оди си, ја доби Вики, оди си, не сакам повеќе да те слушам“, распали Карелуша по Стефан.

Само Вики го остави својот глас и таа ќе му биде ментор на Стефан за следниот круг.

Дарко Лазиќ од бања заминува во затвор

Дарко Лазиќ откако доживеа тешка сообраќајна несреќа минатиот месец минатата недела излезе од болница и веднаш беше транспортиран на бања.

Но, откако ќе оздрави и ќе излезе од бања тој наместо дома може да заврши во затвор, пренесуваат српските медиуми.

Имено за пејачот следува казна од три месеци поради многуте прекршоци, а доколку се поднесе и кривична пријава кон него, казната ќе биде поголема.

Кобната ноќ пејачот возел неприлагодена брзина, па поради тоа му следува казна од 20 до 40 илјади српски динари или казна затвор од 45 дена. Исто така пејачот од 2013 година нема возачка дозвола која му е одземена. За возење без возачка дозвола тој мора да плати од 100 до 120 илјади динари или да лежи од 30 до 60 денови во затвор.

А сето тоа да биде уште подраматично тој кобната ноќ бил во алкохолизирана состојба со што му се заканува казна од 100 до 120 илјади динари или месец до два зад решетки.

Популарно