Љубчо Георгиевски: Каков, бре, развод – ќе тужам за ова!

После објавата од порталот Либертас за наводниот развод на поранешниот премиер на Македонија Љубчо Георгиевски и неговата сопруга Снежана, до нивната редакција стигна и реакција од самиот Георгиески дека нема никаков развод меѓу нив двајца.

Според извор близок до семејството, а како што пренесе порталот Либертас, Љубчо и Снежана по речиси три децении заеднички живот решиле да се разделат минатото лето, но поранешниот премиер со реакција до порталот ја демантираше веста и се заканува со тужба.

Ние ја пренесовме веста што ја објави Libertas.mk, па сега го пренесуваме и неговиот демант, а наскоро очекувајте и нови информации во врска со целиот случај.

За кого џип, за кого мопед, злоупотреба на службени возила согласно чинот

До редакцијата на Лидер пристигна фотографија од полицаец кој вози девојка на службениот моторцикл. Трендот на злоупотреба на државни службени возила не запира.

(ФОТО) Стаорец на маса во пекарата “Специјал” на рекорд

Стаорец на маса во пекарата “Специјал” на рекорд

Огромен стаорец е сликан како се шета по масите за јадење во пекарата „Специјал“ во центарот на Скопје додека продавницата е затворена, пишува А1он. Фотографијата е направена во петокот вечерта.

Се повикува Агенцијата за храна и ветеринарство да ги засили контролите во угостителските објекти. Пекарата „Специјал“ снабдува многу училишта со храна.

(ВИДЕО) Анкета во Охрид: Кој треба да ја плати сметката на првиот состанок?

T

имот од Шоу Биз на 1тв е во Охрид. Овој пат се решивме да направиме кратка анкета во поглед на тоа кој треба да ја плати сметката кога се работи за првиот состанок. Џентлменски ли е мажите да ги остават девојките да платат? И дали има правило кога жените плаќаат?

Факт е дека локалите се преполни со парови.

Се конзумира, јаде и пие. Но што кога ќе пристигне сметката?

Бонтонот не учи дека послниот пол е оној кој треба да ја плати сметката, откако тие заедно со дамата ќе го напуштат локалот. Во исклучителни случаи, доколку дамата инсистира, таа може да плати – но повторно, само доколку инсистира на истото. За да не се мачиме околу залудната проценка, ние ќе го следиме бонтонот, а дали испитаниците се сложија со нашето мислење, погледнете во продолжение:

Популарно