(ВИДЕО) Мислеа дека глуми, а тогаш таа им покажа зошто не може да седи

Стар Дегидајс има голем проблем, но вели дека  мора многу брзо да го реши оти се плаши дека буквално ќе експлодира. Сакајќи да личи на Ким Кадашијан, британската манекенка ставила импланти во задникот, но  претерала во големината.

” Се плашам дека задникот ќе ми  експлодира! Претерав во моите желби за голем задник и сега закажав нова операција за отстранување на имплантите”, се пожали убавата манекенка во телевизиското студио на Скај Њуз. Таа одби да седне додека ја интервјуираа од страв дека може да и пукнат имплантите за кои платила 15 000 долари.

Ова не и е прва пластична операција на 28 годишната Британка . Таа веќе ги оперирала усните, градите, носот, но  вели дека операцијата на задникот  и била најтешка и најболна, и траела цели 7 часа.

Денеска дожд, но утре ни доаѓа ...

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до 11 степени, а дневната температура од 14 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за повремен дожд. Попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од осум до 18 степени.

Во среда од крајот на денот и преку ноќта преку земјата ќе помине студен бран проследен со повремен дожд и засилен северен ветер. Во четврток се уште ќе дува засилен северен ветер, а дневната температура позначително ќе опадне. Од петок дневните температури ќе се во постепен пораст.

Плачела два дена откако ја слушнала изјавата на сопругот за нивниот брак

Како што пренесуваат странските медиуми, дизајнерката Викторија Бекам плачела два дена откако нејзиниот сопруг Дејвид Бекам во неодамнешното интервју го карактеризирал нивниот брак како тежок.

Британскиот "The Sun" пишува дека Викторија била посрамотена и сосема скршена, бидејќи таткото на нејзините деца бил толку бесчувствителен.

Пријатели блиски до дизајнерката тврдат дека Викторија плачела откако го слушнала интервјуто на својот сопруг.

"Немала поим зошто Дејвид би рекол такви работи за нивниот брак и јавно ја понижил. Беше комплетно уништена и наредните два дена плачеше", додаде изворот.

Дејвид Бекам минатата недела во интервју за австралиска емисија раскажуваше детали за бракот со Викторија.

Целосното интервју на познатиот фудбалер Дејвид Бекам можете да го прочитате ТУКА.

Франција на нозе се бара причина зошто се раѓаат деца без рачиња

Владата во Франција одлучи да отвори нова истрага за децата родени без раце во неколку региони, изјави денеска министерката за здравство, Агнес Бузин, додавајќи дека е неприфатливо овие случаи да останат нерасветлени.

Одлучивме повторно  да  отвориме истрага во која ќе учествуваат лекарите и стручни лица за животна средина", рече министерката. "Не можеме да бидеме задоволни со фактот дека не ги пронајдовме причините, тоа е неподносливо", рече Бузин. Во Ен се родени седум деца без раце од 2009 до 2014 година, во Атрантска Лора три во 2007 и 2008 година, а во провинцијата Бретања четири деца од 2011 до 2013 годин Овие случаи се  забележани во релативно потесна област и побудија загриженост во овие области. Првата истрага  ја спроведе санитарната агенција на Јавно здравје Франција. Во почетокот на октомври беше заклучено дека случаите во Ен се статистички во национални граници. Меѓутоа, за аномалиите во другите два региона тие немаат објаснување. Министерката рече дека во Франција годишно "се раѓаат помеѓу 80 и 100 новороденчиња со малформации на екстремитетите". Причините можат да бидат генетски или резултат на изложеност на токсични супстанции (храна, животната средина или лекови, седативи и аналгетици што се препишувале на бремени жени, помеѓу 1957 и 1962 година, предизвикувајќи илјадници деца да се раѓаат без рака).

Популарно