ВИДЕО: Mигрант му се заканувал на новинар дека ќе го убие

Во еден од мигрантските квартови во Рим, новинарот на “Ребел Медиa” Томи Робинсон се обидел да сними приказна за мигрантскиот кварт во кој пред две години е нападната италијанска новинарка од страна на бегалци, при што била влечена низ улицата.

Робинстон и неговата екипа се нападнати буквално една минута откако мигрантите ја виделе камерата.

Еден ов нив му се заканил со смрт, а потоа од првиот удар добил нокаут.

17-годишна девојка ја убил струен удар од мобилен телефон кој се полнел

Луиза Пинхеро, 17-годишна девојка од Риачо Фриа во Бразил, е пронајдена во својот дом без свест, со слушалки на уши и растопен телефон покрај себе. Наскоро била констатирана смрт, а се верува дека ја убил струен удар.

Се наведува дека девојката од Бразил починала најверојатно од електричен удар додека, со слушалки на уши, играла игри на мобилен телефон кој се полнел, пренесе Дејли Мејл.

Девојката во неделата била префрлена во болница, но немало спас. Тој ден доцна попладне ја пронашле без свест на подот. Мобилниот крај неа бил уништен.

Нејзината баба на лекарите и раскажала во каква состојба ја нашле, поради што се уверени дека доживеала струен удар.

Брзилските медиуми не наведуваат за каков уред точно се работи, ниту дали девојката користела исправна опрема.

Британка паднала во Јадранско море од брод

Таа целата ноќ ја поминала во море, пред да биде пронајдена и спасена од стражата на брегот во Хрватска.

Британка синоќа околу 23.45 часот паднала од брод во морето во Хрватска.

Таа целата ноќ ја поминала во море, пред да биде пронајдена и спасена од стражата на брегот во Хрватска.

Како што пренесува српски „Курир”, таа била во добра здравствена состојба

Во Хрватска гром удри во море и уби момче

Неверојатна терагедија се случи вечерва во близина на Сплит , Хрватска.

Момче се бањало во морето со девојката , кога наеднаш удрил гром и го убил на самото место. Несреќата се случила на плажата Мутограс околу 18 часот , кога имало невреме  со молњи.

Хрватските медиуми , кои се повикуваат на сведоци , пишуваат дека момчето имало 25 години и било од Сараево.

,,Громот удри во морето и тогаш слушнав крик. Сфатив дека се случила трагедија. Девојката , иако стоеше до него , не беше повредена и го извлекуваше од морето . Во спасувањето учествуваа многу луѓе , но немаше спас за момчето. “ , изјави една од очевидците на несреќата. 

За само неколку минути стигнала и Итната помош , но не можеле да му помогнат на момчето.

Популарно