(ВИДЕО) Хит на интернет: Хилари полета по скалите, телохранителите едвај за задржаа

Поранешната американска прва дама, државна секретарки и демократска кандидатка на претседателските избори, Хилари Клинтон (70), овие денови се наоѓа во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случи“. Меѓутоа, за малку ќе се повтореше сценариото од Лондон каде пред 5 месеци скрши прст од ногата.

Овој пат Клинтон слегувајќи низ скали во Индија, два пати се лизна, но ја задржаа телохранителите кои од двете страни цврсто ја држеа за раце.

Снимката од незгодата, секако на интернет стана вистински хит. Хилари после второто подлизнување одлучи за секој случај да ги соблече сандалите и да продолжи боса.

Ова не е првпат камерата да ги забележи нејзините падови. Последн пат тоа се случи во Лондон кога го скриши ножниост прст, а тогаш се правдаше дека брзала, а била на високи потпетици. Исто така, во септември минатата година Хилари ја придржуваа додека одеше кон автомобилот, а потоа е соопштено дека политичарката боледува од запаление на белите дробови.

Во октомври 2016 во текот на влегувањето во авион за Северна Каролина, Клинтон изгуби рамнотежа, а осум месеци подоцна во Јужна Каролина се сопна на скали додека беше во посета на поранешни затвореници и зависници.

Падот од 2013 година имаше тешки последици - во својот дом во Вашингтон доби потрес на мозок. Две години пред тоа, се сопна при влегување во авионот со кој леташе за Јемен.

ВИДЕО: Повикале "нинџа желка" на детски роденден, а тој...

Со целосна "работна облека", еден забавувач имал задача на детски роденден да ги забавува децата, облечен како нинџа џелката Леонардо.

Но, кога го завршил својот термин со децата, сакал да се опушти, па изиграл едно ужичко оро. Не му сметала ниту "униформата", а сигурно дека под неа му било пеколно жешко.

Погледнете како изгледало тоа:

Падна првиот снег на Балканот

Првиот ден од оваа последна септемвриска недела на Прокошко езеро падна снег, чија висина е околу 5 сантиметри.

Локалните мештани велат дека снегот почнал да паѓа претпладне и до сега има околу 5 сантиметри, но и натаму врне.

Прокошко езеро се наоѓа на 1.636 метри надморска височина и е одалечено 23 километри од Фојница. Жителите велат дека снегот ги изненадил гостите кои се наоѓаат таму. Има магла, врне снег и доста е ладно. Истовремено снег повремено врне и на Бјелашница и Јахорина.

Силен ветер дува и во Скопје. Освен правот кој ветерот безмилосно го разнесува, низ градот може да се забележат и паднати дрвја.

Од УХМР информираат дека силен ветер од северен правец ќе дува до крајот на денот. На моменти ќе надмине и над 95 километри на час.

Ветерот ќе продолжи да дува и во текот на утрешнит ден, но со посмален интензитет.

Врнежи од дожд, како што информираат од УХМР, нема да има.

Како што информиравме уште вчера облачноста во текот на денот делумно ќе се зголеми, а мали се условите за сосема слаб и локален дожд.

Максималните дневни температури денеска (понеделник) ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 34, 35 степени меѓутоа од попладне најпрвин на север, а потоа насекаде нагло ќе опаѓаат.

Од вторник па натаму минималните температури ќе бидат многу ниски и понекогаш ќе се спуштаат дури и до околу па и под нулата додека максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот само од 15 до 23 степени.

Добро е да ве посоветуваме додека сте во ситуација да ви се случи силен ветер додека се наоѓате надвор да бидете ВНИМАТЕЛНИ.

ВИДЕО:Партизан и Црвена Звезда играа нерешено

Во интересен натпревар вчера екипите на Црвена Зведзда и Партизан го одиграа 158 дерби нерешено 1:1.

Многу полемики предизвика голот за изедначување на Црвена Звезда, после центрашутот на El Fardu Bena  од корнер со глава шутираше Ričmond Boaći   голманот Стојовиќ се обиде да одбрани ама сепак,судијата досуди гол, дали беше во право погледајте го видеото.

Популарно