ВИДЕО: Сурово убиство снимено на безбедносна камера

На видеото снимено во Русија се гледа како двајца мажи стојат и разговараат, по што едниот го удира со тупаница. Доаѓа момче со нож и го напаѓа, при што успева да го исече неколку пати.

 

Човекот борејќи се бега. Но на крај сепак го убиваат.

Погледнете ја снимката од безбедносните камери:

ВИДЕО: Затвореник ископал тунел долг 70 метри, а настрада на чекор од слободата

Затвореникот Жадсон Куња Евангелиста (26) бил на чекор до слобода кога се обидел да побегне од затвор низ тунел кој сам го ископал, но не успеал во својата намера.

Бразилецот во затворот Монте Кристом на северот од земјата бил поради убиство, а претходните неколку месеци копал тунел која на крајот бил долг 70 метри. меѓутоа на само неколку метри до површината, Евангелиста останал без воздух и се задушил.

Се верува дека тој планирал заедно со други затвореници да побегне од затворот на спектакуларен начин, а се испитува дали тој се вратил до келијата кога му се слошило.

Полицијата откри тунел кој бил под тоалетот на Евангелиста во келијата, тунелот веќе бил ископан под ѕидините од затворот и електричната ограда.

Колку работата била добро направена сведочи и податокот дека 150 полицајци го пребарувале теренот 7 часа додека не го лоцирале тунелот. Тие претходно биле известени дека покојниот затвореник имал пеколен план, па тргнале во потрага. Пронајдени се вреќи со земја како и електричен кабел кој се простирал долж тунелот. 

Тунелот сега е закопан.

ВИДЕО: Надзорна камера снимила неверојатна сцена

Постара жена која се враќа од продавница во Русија, доживеала неверојатно непреијатно искуство во својот живот.

 Таа била испрскана од врела вода од пукнатини на цевки во земјата.

Температурата на водата изнесувала околу 40 степени Целзиусови, а во продолжение погледнете ја целата сцена зебелажан со адзорна камера од зграда.

ВИДЕО: Тројца роднини влегле да се капат во езеро, но ја снимија сопствената смрт

Тројца мажи случано го снимиле моментот на својата смрт.

Четан Катил (28), Сударшан Чандел (22) и Радејшам Катик (27) од Индија застанале да се избањаат во езерото, а камерата ја поставиле на страна за да го сними нивното лудување, но го сними токму најлошотот. Сите се удавија.

Иако сите тројца биле слаби пливачи, одлучиле да се бањаат и поставиле камера тоа да го сними. Набрзо, еден по еден, се бореле за воздух, обидувајќи се да останат над водата, се додека тројцата не се удавиле.

Неколку часа подоцна, кога сфатиле дека не момчињата не се вратиле дома, нивните семејства повикале полиција и почнале потрага.

„Жртвите биле роднини и добро се познавале“, рече локалниот полицаец.

ВЕ ПРЕДУПРЕДУВАМЕ ДЕКА СНИМКАТА Е СО ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА:

Популарно