(ФОТО) Не, ова не е бајка, туку вистинска куќа: Лидија Вукиќевиќ се надмина во украсувањето за Велигден

Убавата српска актерка Лидија Вукиќевиќ за секој празник вложува доста труд за да го украси домот најдобро што знае и умее, па таков е случајот и за Велигден.

Во специјалното велигденско катче од својот дом кое го покажа на Инстаграм се наоѓаат многу зајчиња, велигденаски јајца, погача, свеќи и уше многу детали…

Со прекубавата декорација им го честиташе празникот на своите следбенци на социјалната мрежа.

ФОТО: Ова е сестрата на Кемал од Карасевда

Бурак или омилениот турски актер на жените познат по улогата на Бали Бег во Величенствениот и на Кемал во Карасевда која е хит на Сител, има мајка, татко и сестра кои не ги сакаат многу камерите.

Вака изгледаат тие.

Популарно