Соседите на Саша Поповиќ открија како се однесува со нив!

Неодамна беше ограбен домот на директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, сместена во луксузниот дел на Белград, а беше украден сефот и семејните часовници.

За тоа проговорија и соседите на семејството Поповиќ кои велат дека тоа сигурно го направил некој од неговите луѓе, бидејќи на толку камери, рампа и обезбедување, невозможно е да не биде ништо забележано.

Инаку, иако на телевизија делува како народен човек, Саша сепак живее повлечено. Соседите велат дека не го гледаат често.

-Никого не гледаме. Постојано ги носат и враќаат лични возачи, а не се дружат ниту со останатите кои живеат во населбата, освен со Кеба со кого трчаат на играчиштето зад неговата вила. Веројатно не сака да се дружи бидејќи е познат, а такви се јавните личности, вели една постара госпоѓа за српски Ало и додава дека не ги сретнале ниту во маркети.

-Сигурно имаат помошници кои тоа го прават за нив, завршуваат соседите.

Северина се огласи по шпекулациите дека се разведува

Српските медиуми деновиве пренесуваа дека Северина Којиќ и Игор Којиќ се разведуваат, а како причина беше наведена водителката Јована Јоксимовиќ.

Наводно Драган Којиќ Кеба ги поканил Јована и Жељко Јоскимовиќ на слава, а кога за тоа дознала Северина наводно си ги спакувала куферите и си заминала.

Јована не сакаше да ги коментира овие написи, истакнувајќи дека се глупости.

Од друга страна, Северина на својот „Инстаграм“ објави постара фотографија на која е заедно со Игор  од патувањето на Занзибар и на тој начин ги демантираше вестите за разводот.

За потсетување, пред некое време Северина исто така беше во центарот на внимането поради своите експлицитинит фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hakuna Matata💋#tb #zanzibar #tanzania #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Северина по втор пат се разведува

Игор Којиќ, по последната жестока кавга со Северина, заради која, наводно тие се разведуваат, повеќе нема да се врати во Загреб.

Како што тврдат добро упатените, неодамна тој се поздравил со некои од неговите пријатели и им го најавил своето враќање во Белград, неговиот роден град, кој го напушти пред три години, кога се омажи за хрватска поп ѕвезда.

“Игор и Севе веќе извесно време не функционираат баш најдобро. Славата на татко му, пејачот Драган Којиќ Кеба беше моментот кога ја прекинаа нивната врска, а кулминацијата се случила кога пејачката не се појави на концертот на таткото на нејзиниот сопруг. Тој ден таа и Игор повторно се скараа, па таа се врати на половина пат од Загреб до Белград дома.

Игор е многу лут и одлучи да остане во Белград, каде се слушнал со некои од неговите пријатели и им рекол да не се враќа повеќе во Хрватска“ – вели извор за српски Ало.

Да потсетиме, Северина имаше судско рочиште со Милан Поповиќ – таткото на нејзиното синче  во Загреб, на 4 декември, токму на денот на концертот на Кеба во Белград. Иако таа  не отишла на судење, туку тргнала за Белград, по новата расправија со Игор која случиле во текот на патувањето по телефон, Северина само го свртела автомобилот и се вратила во Хрватска и така го извиси свекорот Кеба.

Никој од нив  двајцата, ниту Северини ниту Игор  се’ уште не се огласиле во јавноста, како и Кеба, кој по одличниот концерт во Белград, отпатува на настапи во Бугарија.

ФОТО: Погледнете како сега изгледа првата жена на Жељко Јоксимовиќ?

Мина Јоксимовиќ е ќерка од првиот брак на еден од најпопуларните пејачи во регионот,  Жељко Јоксимовиќ.

Таа наследила извонреден талент за музика од нејзиниот татко, кој допрва треба да го потврди и докаже, иако за тоа има се’ уште време.

Мина често објавува фотографии со татко и,  а ретко кога објавува понекоја фотографија и со својата мајка Весна, првата сопруга на Јоксимовиќ.

Бидејќи нејзината мајка не сака да биде експонирана во медиумите, Мина ретко ги постира заедничките фотографии со мама Весна.

Така, на Инстаграм профилот на Мина, може да се најдат  само едвај една – две фотографии на нејзината мајка. Ова е една од ретките, која ако подобро ја загледате и проанализирате, можеби и ќе излезе точно она што го има во насловот на една од песните на Јоксимовиќ: „Има нешто у том што ме нечеш“? 

И веројатно има…  Зашто според цртите, како типови на жени, бившата – Весна и сегашната – Јована, можат да се сместат во ист тип! Впрочем, погледнете ги двете подобро и ќе забележите дека на пејачот – тој му е вкусот… за жени!

Популарно