Скандал го тресе Холивуд: Додека Клои Кардашиан чека да се породи, нејзиното момче фатено како се бакнува со друга девојка

Кошаркарот се појавил во клуб со пријателите и мистериозната девојка, од која не се одвојувал во текот на целата вечер.

Клои Кардашиан во секој момент би требало да се породи, поради што тоа овој скандал добива една сосема поинаква димензија.

Имено "Daily Mail" објавил ексклузивни снимки од еден клуб на кој се гледа како таткото на детето на Клои, Тристан Томпсон, се бакнува со непозната девојка во клуб.

На снимката Тристан носи дуксер со качулка преку главата, а иако не може да му се види лицето, на другите фотографии се гледа дека тоа е облеката која ја носел таа вечер во истиот клуб во Њујорк. Непознатата девојка со долга, рамна, смеѓа коса прво разговара со Томпсон, а потоа се приближуваат еден до друг, па дошло до бакнеж.

Меѓутоа, и жената која ги снимила дала изјава дека дефинитивно станува збор за кошаркарот.

"Бев таму, тој седеше на масата покрај нас со група пријатели и некоја девојка со која отворено се бакнуваше цела вечер. Се бакнуваа и се беше многу очигледно", рекла таа.

По повод на целата оваа ситуација, "TMZ" ја искористил шансата да ја објави снимката од безбедносните камери од 7. октомври 2017. година, кога Кардашиан била во третиот месец од бременоста, а на неа се гледа како Тристан прегрнува една жена, додека со друга се бакнува.

Со тоа сакале да ја прикажат реалната слика за Тристан, кој очигледно има проблем со тоа да биде верен, и покрај фактот што во секој момент треба да стане татко.

Томпсон и Клои уште не се огласиле по повод овој случај, но многумина сега потсетуваат на Џордан Крег, мајката на 5-месечниот син на Тристан, со која раскинал додека била бремена, бидејќи наводно започнал врска со Клои.

ФОТО: Ова еновото момче на Ирена Спировска

Една од нашите најубави и најангажирани водителки Ирена Спировска е среќно вљубена. Спировска неодамна во друштво на својот партнер се појави на модна ревија на домашен дизајнер. Спировска и партнерот за кој велат дека е од Велес се држеле за рака за време на ревијата, што е забележано на фотографијата.

Спировска е позната како личност која не го експонира својот приватен живот.

„ Ова не е ништо ново. Во врска сум, што е сосема нормално. Да сакав да го сокријам својот партнер, немаше да се појавам на јавно место со него. Никогаш не сум зборувала за својот приватен живот, затоа и се вика приватен“, изјави Ирена.

Спировска, која сега е на позицијата маркетинг директор на Алфа Тв изјави дека свесно или несвесно, сите овие години љубовниот живот го ставила на маргините. 

„ Бев фокусирана на други нешта, на работата, многубројните ангажмани. Сепак верувам дека секој од нас има своја идеална половина која ќе сретне порано или подоцна во животот“,  изјави Ирена во октомври во 2017 година. 

Таа е активист, волонтер во НВО „Борка“ и член на Извршниот одбор. „ Мајка ми почина од рак на дојка кога имав 10 години. Знам како изгледа кога некој се бори со оваа болест и што значи тоа за селото семејство. Сочувствувам со сите оние кои водат борба со ракот“,  изјави таа во истото интервју во кое зборуваше и за својата голема страст, планинарењето.

ФОТО: Фамилијата Ѓоковиќ блескаа на црвениот тепих

Новак Ѓоковиќ на свеченоста во Монте Карло прими престижна награда „Лауреус“ и со со право, осо оглед на тоа дека во 2018 годишна целосно со обележи светот на тенисот.

На црвениот тепих друштво му правеше сопругата Јелена Ѓоковиќ, а таа блескаше во својот препознатлив - дискретен и елегантен стил.

Се појави во гламурозен долг сребрен фустан, со голи рамена, па дискретно го нагласила својот сексипил.

Сопругата на тенисерот одлучила својот ауфтит да го дополни со уште еден необичен детаљ - под креацијата со шлиц носела и црни мрежести хулахопки.

ФОТО: Девојката на хрватскиот репрезентативец сака да и купи скапоцена играчка

Хрватскиот фудбалер Дује Чалета Цар и неговата девојка Адриана Ѓурѓевиќ секое слободно време го поминуваат за да уживаат заедно на некое луксузно и егзотично патување.

Девојката на фудбалерот е вистински обожавател на социјалните мрежи, па често ги споделува моментите од нив двајца преку фотографии на својот Инстаграм профил.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sunday!🇮🇩 #sunday #montecarlo #monaco #sundaymood

A post shared by Adriana Đurđević (@adrianadurdevic) on

Овој пат таа сподели фотографија од Монте Карло каде парот во моментов ужива, а таа посака и скапоцен подарок од своето момче.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I f💞und my Valentine! #love #tothemoonandback #milano #italy #couplegoals #couple

A post shared by Adriana Đurđević (@adrianadurdevic) on

Адриана јавно му порача дека сака да добие скапоцена јахта на 22 годишниот фудбалер, погледнете.јахта,

Популарно