(ВИДЕО) Освен жешките сцени во црвен танга костим на Рада Манојловиќ, тешко дека друго ќе запаметите во „Лавовско крзно“!

Рада Манојловиќ сними дует со младиот колега Леон, а ако се цени со првите реакции, песната веќе “и влегла в уши”… на публиката!

По неколкумесечен период на чекање дует песната на Раде Манојловиќ и младиот пејач Леон, “Лавовско крзно” конечно ја здогледа светлината на денот!

Видеото изобилува со секси сцени, а Рада и Леон одлично си „лежат“ еден на друг и во однос на гласот и изгледот.

Рада носи неколку секси костими во видеото, а оној што е најупадлив е црвениот, бидејќи е танга што ја открива нејзината совршена позадина – убавиот заоблен задник.

Впрочем, погледнете го видеото и „исплакнете“ очи:

Видео: Мухамед Ибрахими побара прочка!

Мухамед Ибрахими ја објави осмата нумера од неговиот албум Devotion, наречена Perdonami (Прости ми). Инструменталката чиј автор и композитор е Мухамед, можете да ги чуете звуците на акустична гитара, мандолина и виолончело кои се одлично искомпонирани со ударни инструменти. Авторот на делото свири  гитара и мандолина, а пак виолончело младата Фјола Исмаили. Спотот е во режија на Ѕвонко Наумовски, а е изработен од страна на продукција МЕДИУМ. Видеото е снимано на неколку локации во Македонија меѓу кои Свети Наум, Охрид и Скопското Кале. 

Официјалната промоција на нумерата и музичкиот спот ќе се одржат во Сабота во 8 часот, во кафулето Винил.

Во продолжение можете да го погледнете спотот за песната "Perdonami" 

Џеси Џеј: "Не се откажувам од желбата да бидам мајка, ќе пронајдам начин"

Пејачката Џеси Џеј со фановите неодамна ја сподели веста дека може да има деца, но потоа даде до знаење дека случајот нема да го остави така. Џеси е сосема сигурна во својата намера и верува дека еден ден сигурно ќе биде мајка.

Откако ја сподели веста за својата неплодност, пејачката се отвори за големата желба да биде мајка. 30 годишната пејачка моментално е во врска со Ченинг Тејтум. 

"Откако го објаснив значењето на песната "Four Letter Word" добив многу поддршка и охрабрување од фановите. Ви благодарам!", споделила на својот Инстаграм профил во саботата.

"Пред четири години ми беше кажано дека ќе нема да можам да имам деца. Исто така ми рекоа дека ми е потребна хистеректомија и голема количина таблети. Одбив хистеректомија и земам природни лекови и сум на посебна диета. Не сум се откажала и правам сè што можам за бременоста да се случи", рекла Џеси.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💭

A post shared by J E S S I E . J (@jessiej) on

Таа исто така додала дека милиони жени поминуваат низ истото и дека разбира колку е емотивно патувањето за мајчинство.

"Моето искуство е само едно во милион. Јас стојам со Вас девојките и жените, да се обединеме во болката и да ја претвориме во радост", порача пејачката додавајќи дека знае дека ќе биде одлична мајка на своето дете.

"Јас ќе бидам мајка, а и Вие. Верувам во чуда, ако ова не се случи природно, тогаш не е судено да се случи на тој начин. Но, мајката постои кај сите нас, тоа не инспирира нас секој ден. Храбри сме и силни! Времето ќе покаже за сè останато!", рекла.

Светски познатата диџејка и продуцент Tama Sumo во Епицентар

Светски познатата диџејка и продуцент, една од најдобрите германски музички селектори, Tama Sumo, ќе настапи во Клуб Епицентар во Скопје на 23 ноември (петок).

Tama Sumo е сите работи кои ги обожаваме во Берлин и во хаус музиката, споени во едно. Како диџеј работи веќе 25 години, од нејзиниот прв настап во барот Drama во берлинското маало Kreuzberg во 1993. Ова е важен момент за берлинската сцена, бидејќи Drama e еден од првите барови со свои диџеи за викендите и една од малкуте локации низ Берлин во тој момент во која се пуштала хаус музика, а не техно. Оттогаш наваму Tama Sumo била резидент во познатиот Tresor и Ostgut, а моментално е резидент DJ во култниот берлински клуб Berghain/Panorama bar. 

Позната по својата колекција од 15.000 плочи, нејзините сетови секогаш изненадуваат со спој на повеќе музички стилови, претежно комбинација на нов и класичен хаус и техно со диско и afrobeats. А покрај нејзината репутација како еден од најдобрите диџеи моментално во Берлин, Tama Sumo е и гласен активист за правата на ЛГБТИ заедницата. 

Настапот кој ќе се случи во Епицентар на 23.11.2018 е во рамки на Telekom Electronic Beats, а билетите може да ги набавите преку мрежата на karti.com.mk и mktickets.mk по цена од 300 ден.

Популарно