(ФОТО) Љупка на Спејко конечно ги покажа ќерките

Модната блогерка Љупка Митрова ги покажа ќерките од првиот брак. Таа на својот инстаграм-профил објави неколку фотографии на кои девојчињата се сликани на Матка за нејзиниот роденден. Покрај фотографиите од ќерките таа напиша само „Љубов“. Нејзините пријатели и следбеници ѝ оставија многубројни коментари, а девојчињата ги нарекоа „ѕвездички“ и „убавици“.

Освен од ќерките, Љупка објави и фотографии од Матка, на кои е со Спејко. Двојката одамна не ја крие врската, но ова е веројатно првпат блогерката да објави фотографии од средбите на Дарко со своите деца.

Дневен хороскоп

Овен

Потребата за акција може да ви предизвика немири во кругот на семејството, но и со колегите. На работното место потпрете се на креативноста, но комбинирајте ја со објективност, за да не западнете во минус. Љубовната ситуација ќе биде похармонична ако ги признаете сопствените грешки.

Бик

Денес е добар ден за преговори и договори. Сè што е поврзано со комуникација, ќе ви оди од рака. На работното место не ги одложувајте обврските до последен момент. Распоредете ја енергијата рамномерно, ако не сакате да си создадете проблеми со семејството и партнерот. љубовните компромиси се најдобрата опција денес.

Близнаци

Прифатете ја интервенцијата од близок пријател, егоизмот денес нема да ви помогне. На работното место повеќе планирајте и истражувајте пред да преминете во акција. Изолирајте се од работите кои ве држат за љубовното минато. Потребна ви е свежа енергија и нови познанства.

Рак

Денес ќе откриете непријатни информации за блиска личност, кои мора да ги дискутирате исклучиво со неа и со никој друг. Дискрецијата ќе ви ја сочува хармонијата. На работното место фокусирајте се на квалитетот, наместо на квантитетот. Љубовта минува низ мирен период, па не го нарушувајте со избрзани реакции.

Лав

Лошата исхрана ви ја црпи енергијата и затоа сте постојано изморени. Внесете промени на ова поле. На работното место не дозволувајте времето да ви го распоредуваат другите. Направете ваша листа на приоритети, не задоволувајте туѓи желби. Љубовната ситуација е неизвесна. Не носете конечни одлуки денес.

Девица

Денес од клучно значење е да не ги носите приватните проблеми на работното место. Плановите ви се добри, но мора да реагирате и делувате објективно, за да ја сочувате финансиската стабилност. Во љубовта ќе се навредувате лесно, па имајте го тоа на ум пред избрзано да изреагирате.

Вага

Денес мора да направите подобар компромис меѓу реалноста и желбите, во спротивно ќе пропуштите добри шанси за заработка. На работното место бидете итри и не ги откривајте сите планови за иднината. Љубовната ситуација ќе остане мирна, ако не отворите стари проблеми и кавги.

Скорпија

Ослободете се од сомнежите, тие ви ја црпат енергијата. Опкружете се со позитивни луѓе на кои може да се потпрете. На работното место не премолчувајте и не дозволувајте другите да донесуваат одлуки наместо вас. Во љубовта дајте си време, не се форсирајте за ништо.

Стрелец

Денес избегнувајте да им верувате на гласините кои ќе стигнат до вас. Добро проверете ги информациите пред да реагирате. На работното место бидете флексибилни. Спонтаноста ќе ви отвори нови шанси и можности. Во љубовта не се плашете да преземете иницијатива и да го направите првиот чекор.

Јарец

Денес бидете смирени, прецизни и водете се по приоритетите. Секое скршнување од распоредот може да ви донесе критики и немири. Не ги мешајте емоциите со обврските. Во љубовта ќе треба повеќе да се вложите и да се помачите за да ги реализирате соништата и идеите кои ги имате.

Водолија

Дозволете им на работите денес да течат по природен тек и ништо не форсирајте. На работното место можно е да ве стигнат грешките од минатото, па побарајте помош од колеги на кои им верувате. Во љубовта лесно ќе најдете заеднички јазик со партнерот, па ова е идеален ден за планирање на иднината.

Риби

Денес имате многу малку трпение и тоа може да ви наруши важни приватни односи. Одложете ги важните средби за друг ден. На работното место мора да направите нов план и распоред. Ви требаат новитети, бидејќи мотивацијата ви е на 0. Во љубовта не правете ништо од сожалување.

Познатиот новинар упати порака до радикалните феминистки

"Јас сум маж. Да на Меѓународниот ден на мажите 2018 се идентификувам со биолошкиот пол со кој сум роден", ја започна својата колумна за Дејли Меил, британскиот водител и колумнист Пирс Морган.

"Морам нешто да признаам. Не ми е лесно и долго собирав храброст за тоа. Сфаќам дека со она што планирам да го признаам ќе станам мета на исмевање. Ќе ме навредувате, злоставувате и напаѓате. Но, тоа што го рекол Винстон Черчил е чиста вистина: "Имате непријатели? Добро. Тоа значи дека сте се бореле за нешто некогаш во животот".

Како што вели, со самото признавање доволно е да се стане маченик во општеството овие дена, но тоа не е најлошиот ден. 

"Јас сум маж кој е горд што е маж и кој сака да биде мажествен. Жал ми е. Сфаќам дека тоа е ужасно да се каже и можам само најискрено да им се извинам на сите радиклани феминитски кои ќе експлодираат од бес кога ќе го прочитаат ова", напиша тој.

"Мажественоста едноставно значи да имате квалитети или изглед кои традиционално се поврзуваат со мажите. Тоа е тоа, не е ништо лошо. Но, благодарејќи на жените кои ги преземаа движењата #MeToo и #TimesUp за да ја осигураат својата омраза кон мажите, мажественоста стана нешто контроверзно и омразувано. Денес невозможно е да се биде мажествен, а да не Ве обвини некој дека сте токсично мажествен. Дури и Принцот Совршен кој ја ослободува Пепелашка од пеколот и ѝ дава среќен живот е зло кое треба да се исчисти од општеството, кое го предводуваат Кира Најтли и други ултрафеминистки во оклоп на политичките конкретности. Пепелашка чека богат човек да ја спаси. Не, спаси се сама", вели Морган.

"Една од најлошите работи кои радикалните феминистки ги прават е тоа што вршат напад на слаби мажи кои ги одработуваат нивните битки. Се пошегував на Твитер: "Среќен меѓународен ден на мажите. Бидете силни жени, уште не сме станале илегални". Поголемиот дел од луѓето реагирале онака како што очекував, со смеа. На некои тоа не им беше забавно, па ме нападнаа поради мојата "токсична мажественост". Еден маж по име Бокс Браун со верифициран профил на кој пишува дека е карикатурист за Њујорк Тајмс ми напиша: "Умри". Колку лицемерно, тој мал кловн ме нападна поради агресивна мажественост, но такашто ми вели дека сака да сум мртов", додаде Морган.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tan bb

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Пирс исто така наведе дека жените како Ким Кардашијан и Емили Ратајковски заработуваат такашто се соблекуваат голи, а всушност само го продаваат своето тело.

ФОТО: Ги покажа гаќичките кога излегуваше од автомобилот

Поп ѕвездата Гвен Стефани, некогашна пејачка на групата "No Doubt", има 49 години и три деца, а изгледа посексапилно отколку некогаш.

Стефани, позната по својата енергичност и одличниот изглед, била фатена како излегува од автомобил, а она што ги израдувало сите папараци се гаќичките кои ѝ ѕирнале кога таа зачекорила.  

Но, сепак малкумина се задржале на "меѓуножјето" на пејачката, со оглед на тоа дека прекрасната Гвен ги покажала изјаваните нозе во високи црни чизми и мини џинс здолниште кое одлично ѝ стоело на нејзината фигура.

Оваа презгодна американска пејачка е мајка на три деца - синовите Кингстон, Зума и Аполо, која ги добила во бракот со рокерот Гевин Росдејл. Во последните неколку дена се шпекулира дека Гвен и нејзиниот седум години помлад партнер Блејк Шелтон се во потрага по сурогат мајка бидејќи сакаат да имаат заедничко дете.

Популарно