Хакнат профилот на Лила - еве што направија хакерите

Лила Филиповска, убавата домаќинка на квизот Се или нешто кој е хит на Сител, објави дека и бил хакиран Инстаграм профилот.

- Драги пријатели , после 24h успеав да го вратам профилот кој што ми беше хакиран. Што се случи ќе чуете утре ексклузивно на @1tv_mk posle 17.30h. Бидете внимателни секој може да биде жртва на cyber criminal. Избришани ми се многу фотографии и луѓе кои сум ги следела, а сочувани ми се фоловерсите кои сакале да си ги искористат за свои потреби. Ве гушкам, напиша таа.

Врањеш: Ќе го пуштам спорното видео и ќе докажам дека сите материјали се вистински

Последниот месец актуелна тема во сите медиуми во регионот беше аферата на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер, Огњен Врањеш. Имено, во медиумите се појавија експлицитни фотографии на кои наводно е српската ѕвезда, а кои наводно ги праќала на Огњен.

Карлеуша ги демантираше пишувањата дека имала нешто со колегата на нејзиниот сопруг истакнувајќи дека се е фотомонтажа и дека босанскиот фудбалер сакал да има нешто со неа.

По големиот скандал, Карлуша заедно со ќерките замина кај својот сопруг во Кина каде го прославија неговиот роденден.

По враќањето, таа не сакаше да дава никакви изјави за медиумите. По неколку снимања на „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша замина во Дубаи каде се наоѓаше нејзиниот сопруг, па на социјалните мрежи често споделуваше заеднички фотографии.

Од Дубаи, Карлеуша замина на настап во Берлин, а по нејзиното враќање на својот „Инстаграм“ се обрати до медиумите исктанувајќи дека поднела тужби.

„Ова е прв и последен пат да се огласувам по овој повод. Се што е досега објавувано од страна на медиумите, како моја изјава, изјава на мојот сопруг, член на моето семејство, апслутно е измислица.Пред мене стојат правни полномоштва за 120 тужби кои ги поднесов кон српските медиуми поради страшна нечовечна антикампања.

Удрија на моето име, моето достоинство, моето семејство, на моите деца, сопругот, мајката.Овде не станува збор за медиумско известување туку за грубо навредување, напад полн со лична омраза, зло и желба за одмазда“ вели Карлеуша во соопштението.

-Ќе ја уништам, го чекам судењето! Имам докази дека Јелена е на секоја објавена фотографија и снимка, и дека сите пораки таа ги напишала. Нема збор за фалсификат, порачал фудбалерот Врањеш.

Босанскиот фудбалер многу се налутил кога дознал дека Јелена Карлеуша поднела тужба против него, по што одлучил на суд да го прикаже нивното заедничко видео во кревет!

Фудбалерот на Андерлехт бил згрозен што неговата поранешна љубовница и понатаму негира дека тие биле во врска и дека сите пораки и слики кои тие двајца ги разменувале а се појавиле во јавноста се невистините. Поради тоа решил се да докаже на суд.

-Ќе го донесам видеот на суд. Ќе ја уништам, едвај го чекам судењето. Имам докази дека Јелена е на секоја објавена фотографија и снимка!Сите пораки таа ги напишала. Нема збор за фалсификат, му се доверил Огнен на еден свој пријател.

Според добро информираните извори станувало збор за експлицитно видео на кое Јелена покажала се што знае и умее во креветот.

(ФОТО) Љубов пред камери: Ова е сопругот на Јелена Јованова

Нашата позната актерка Јелена Јованова која моментално е актуелна по улогата на Јелена од Драчево во серијата „Преспав“, веќе три години е во среќан и хармоничен брак со колегата од Хрватска – актерот Стјепан Периќ.

Нивната љубов се случи пред камери во 2014 година кога заедно ја снимаа серијата „Тајни“, каде Јелена ја имаше главната улога. Денес тие живеат во Хрватска, а Јелена во Македонија најчесто доаѓа поради професионални ангажмани, а не ретко со неа е и сопругот Стјепан.

Во едно интервју за хрварскиот 24 сата.хр, Стјепан пред неколку години откри како се чувствува како македонски зет и како знаел дека Јелена е вистинската жена во неговиот живот, но и за тоа кој е подобар актер, тој или таа.

Имав прилики да ја запознаам Македонија и прекрасните Македонци и пред да бидам со Јелена. Иако е тешко да се генерализира, но би го дале последното парче леб за гостите, отколку сами да го изедат“, вели Стјепан и продолжува за тоа кој е подобар актер, Јелена или тој, а како вистински кавалер одговара:

Машко и женско сме, па тешко е професионално да се споредиме. Но, ако морам да изберам, ја избирам неа, одговара Периќ.

Во една прилика кажавте: „Иако дојде време кога не е „ин“ да бидеш со некој засекогаш, јас верувам дека тоа постои и се надевам дека ќе запознаам жена со која ќе бидам среќан цел живот. Таа мора да биде вистинската и тоа ќе го знаете и почувствувате кога ќе ја најдете“ – Дали Јелена е таа? –прашува новинарот.

Да, Јелена е таа, завршува актерот за кого хрватските медиуми пришуваат дека потешко може да го добијат за изјава.

Инаку, Стјепан Периќ како дете не ни сонувал дека ќе се занимава со актерство. Првин студирал право од кое подоцна се откажал и завршува глума во Лондон.

Сепак, судбината поинаку си поиграла со професионалниот живот на Стјепан, па станува актер, а како животна партнерка избира токму актерка – нашата Јелена Јованова –Периќ.

Популарно