(ФОТО) Се уште е во мода: Девојки со провидни хеланки низ град

Секоја пролет иста гледка низ градските улици, дури и на работните места, кратки здолништа, претесни маици и задолжителните провидни хеланки.

Од младо до старо, без разлика на градбата на телото ..Овие хеланки се вистински хит кај жените. Така поголемиот дел од девојките не се ни свесни дека преку ноќ стануваат ѕвезди на социјалните мрежи каде има прикачено слика од нив на која се гледа нивниот задникот преку провидните хеланки.

Оваа девојка  е една од многуте која се најде на тапет....„Прво погледни се на што личиш“, „За колку пари се продаваш“, „Грда глетка“, „Срамота“, „Вака ли се излага во Центар“...

-Искрено непријатно ми е кога на работа ќе дојдат колшките облечени во хелнаки. Непрофесионлано и непристојно изгледаат, вели Тони.

-Сакам девојки со хеланки, но ако се навистина згодни и ако имаат обликуван задник. Низ градов често гледам девојки на кои не им личи да облечат тесни хеланки па дури провидни, каде секој може да види каква боја им се гаќите.

Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ставајте ја картичката и не подигајте пари

Криминалците се сѐ покреативни, а за да ги заштитите вашите работи, потребно е да поведете сметка за неколку ситници со кои може да спречите кражба.

До вашите податоци, криминалците доаѓаат на многу начини.

Таблата за куцање на банкоматот се користи за запишување на ПИН лозинката. „Лажната“ тастатури ја памети вашата лозинка.

Обрнете внимание на овие работи.

-Пукнатини и гребатинки кои укажуваат дека банкоматот е оштетен.

-Нешто што е чудно и невообичаено

-Различни облици или бои на банкоматот

-Делчиња кај отворот за картичката

На Мила брзо ѝ е потребна нашата помош

Петнаесетмесечната Мила од Охрид, која боледува од дистрофија на мозокот, има потреба од итна операција во Кина. Нејзиноте родители не се во можност да ги покријат трошоците за патувањето и лекувањето на Мила, па затоа секој денар им е добредојден.

Мила не моли да бидеме брзи, зашто операцијата е закажана за во мај.

(ВИДЕО) Се молат да го преживеат секој нареден ден: Семејството Петрушевски живее во беда и без храна

Беда и сиромаштија владее во домот на семејството Петрушевски, на ул „Џон Кенеди“ во скопската населба Чаир.

Нивната сторија ја пренесува телевизија Сител.

Тричлено семејство кое е препуштено на милост и немилост. Без храна и во руинирана соба и тоалет од кој се шират зарази, семејството се моли да го преживее секој нареден ден.

-Со солзи во очите и очај, пред нашиот објектив раскажуваа за животот кој го живеат. До неодамна живееле од социјална помош, а сега и тоа им е укинато. Живеат заедно со мајката на Марија која воопшто не им помага и која постојано седи заклучена во својата соба. Помош од роднините не добиваат, препуштени се на милоста на нивните комшии. Семејството Петрушевски едвај составува крај со крај. Иако се со здравствени проблеми, живеат без социјална помош, преживуваат чистејќи по влезовите, објавува Сител.

Семејството моли до надлежните институции и хуманите луѓе за помош. Се е добредојдено во овој мизерен дом.

Дотогаш тие остануваат во живот меѓу четирите ѕидови, во трошната соба, со телевизорот кој можеби и ќе издржи и со желби за подобри денови. Здравје велат, ќе видиме…

Популарно