Доколку сте заљубени во маж кој е зафатен, овие ТРИ работи ви преостануваат да ги направите

Љубовните приказни кои се развиле од прељуба, успеале да прераснат во вистинска врска за цел живот – најчесто во измислените филмски приказни.

Ако и вие се наоѓате во ситуација да сте заљубени во оженет маж и момче во врска, знајте дека е невозможно тие веднаш се да оставам и да започнат нов живот со вас. Ова е многу компликувана и измешана ситуација во која имате само три опции. Еве за што станува збор. 

Прекинете комуникација со него 

Тоа што многу успеале не значи дека и вие ќе успеете. Секако, не знаете додека не преземете некој ризик, но ако постојано зборува дека сте убава, добра, внимателна и секси и по половина година и натаму е во брак или врска со истата девојка, тогаш од вас ништо сериозно нема да биде никогаш. Прекинете го секој контакт и посветете се на некој друг, слободен. Му дадовте доволно време да размисли и донесе одлука. Немојте да дозволите да продолжи да седи на две столици бидејќи тоа не го заслужувате ниту вие, ниту таа друга жена. 

Немојте повеќе да се гледате со него поради секс 

Иако совршено се дополнувате и сексот е одличен, престанете да се гледате со него. Можеби мислите дека поради неверојатен оргазам кој му го нудите секогаш сепак ќе одлучи да продолжи со вас, но да знаете дека грешите. Доколку може да има секс со вас, а потоа да се враќа на сигурно – зошто тоа би го менувал и расипувал? Морате да научите да се цените повеќе себеси и застанете му на патото на таквото однесување пред вас. 

Престанете да му го посветувате своето слободно време 

Некои жени мислат дека момчето ќе ги заборави и ќе се врати кај својата жена ако престанат да му посветуваат внимание и тоа е точно. Тогаш кога ќе ве заборави вас и најде некоја втора или трета се додека му треба некоја која ќе му посветува внимание.

Го зедов телефонот од мажот да и се јавам на другарката

Неверство, прељуба, „копање“ по телефонто на партнерот... Се се тоа „запалливи“ љубовни теми, но искустовото на една Србинка е целосна „победа“.

Таа еднаш го зела телефонот од сопругот, но само за да и се јави на својата другарка.

И подобро да не го стореше тоа.

Одговорот од другата страна беше шокантен.

ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА: Секој викенд имала секс со различен маж, а последиците биле фатални

Оваа Американка која била во куќа на сестринство звучи како сцена од возбудлив филм, но приказната за нејзиното возбудување има и мрачна страна, но и многу болна, која ја криела длабоко во себе и и било тешко да го признае сето тоа.

Викендите ги поминувала практикувајќи секс за една ноќ (а понекогаш тоа го правела и во текот на цела недела), а будењето следното утро било болно. Така Мередит Ли го опишала своето искуство.

– Кога си во сестринство, сексот за една вечер е како потврда. А ти сакаш потврда и тоа што почесто. За викендите ги истражувавме телата на типовите кои живееја на неколку метри од мене. Наутро ќе се искрадевме од соседните братства и трчавме да имаме колективен состанок.

Патот кон нашата куќа после сексот за една вечер беше познат како „одот на срамот". Некои ги лечеа физичките последици на мачнина и главоболки, но за оние емотивните последици никој не зборуваше.

Некои плачеа сами а некои чекаа порака од мажот со кој претходната вечер имале секс. Тие никогаш не пристигнуваа, а ние не сакавме да признаеме колку боли тоа.

Сексот за една вечер се сметаше за кул појава и ако не ти беше кул, самата сум виновна – таа култура сакаше да го мислиме тоа. Никој не ни кажа дека ноќта полна со секс без обврски, наутро е проследена со депресија и анксиозност.

Никој не ни кажа дека потиштеноста е нормална реакција. Најсрамното нешто беше тоа што ми беше срам да кажам дека сум несреќна и тоа што патев преку емоционални мамурлоци.

Во текот на неколку години секој викенд имав секс со различно момче и очекував поинаков резултат. Дури со помош на терапевт сфатив дека сексот без емоции ме повредува.

Затоа, сега кога некоја пријателка ќе ми се јави после дива вечер, не ја прашувам само како било – туку како се чувствува.

Дали го задоволувате во кревет?

Постои голем број на мажи кои се многу незадоволни од сексуалниот живот со својата партнерка. Еве како тоа суптилно го покажуваат. Проверете дали можеби и вашиот партнер е незадоволен.

Деконцентриран е

Секому му се случува да биде обземен со мисли, но мажот кој ужива во сексот со вас нема да биде во состојба да размислува за било што друго. Доколку тој има време да се грижи за работата или за обврските, она што му се случува во креветот едноставно не успева да му го придобие вниманието.

Не ве гледа во очи

Се разбира дека тој нема да ве гледа во очи цело време, но мажите кои не се задоволни со сексот најчесто избегнуваат контакт со очите за време на целиот однос. Така им е полесно да глумат дека сè е во ред.

Инсистира на пози кои вие не ги сакате

Мажот на кој му значи задоволството во креветот, како своето, така и на жената со која е, постојано се труди нејзиното искуство да биде незаборавно. Но, оној кој е незадоволен ќе престане да се грижи за партнерката и ќе почне да се фокусира единствено на себе.

Сака да го изгледа филмот до крај

Колку и да е добар филмот кој сте го пуштиле, повеќето мажи на самото спомнување на поимот секс едноставно им доаѓа да го земат далечинскиот управувач за да го стопираат филмот и да „пуштат“ акција во живо. Но, доколку вашиот партнер на вашата иницијатива ја занемарува, или одложува, преферирајќи да го изгледаа целиот филм, веројатно нема преголема желба за секс со вас.

Популарно