(ВИДЕО) Во програма во живо паднал во базен, а тука не бил крајот на неговите маки

Водителот на Би-Би-Си Мајк Бушел доживеал мала незгода кога, среде интервју со млади пливачи, паднал во базен.

Интервјуто се пренесувало во живо, а Мајк очигледно сакал да заземе подобра позиција во разговорот со пливачите, но кога станал не забележал дека површината на која дотогаш стоел е само степеница, па зачекорил и паднал во базенот со опремата за снимање која ја имал на себе.

Бушел брзо се подгинал и се вратил, но младите пливачи не можеле да се контролираат па следните неколку минути само се смееле, а кога успеале да се смират микрофонот престанал да работи.

Коментар на една Босанка за кралската венчавка ги насмеа сите

Меган Маркл му кажа „да“ на принцот Хари, а раскошната церемонија ја гледаше целиот свет.

Наводно овој пар прв пат се запознал во некој клуб, за подоцна заедничка пријателка која им средила состанок на слепо.

И така Меган го својот принц се чини доста едноставно и лесно, без силни перипетија, промена на чувства кои се составен дел од врската на поголем број љубовни парови.

Тоа на доста духовит начин го опиша и една Босанка на Твитер. Корисничка со ник „Чаробна ватра“ го кажа она што многумина го мислат.

-Меган Маркл излегува во клуб, го запознава принцот, се мажи за него. Ја кога ќе излезам го запознавам Хасиб од Травник,  тој ми влетува со „што си така лута“, ми истура пиво по дизајнерската ташна, ме удира за задникот додека нарачувам покрај шанкот, а на пат накај дома штиклата ми падна во шахтата, напиша таа на Твитер.

ВИДЕО: К-15 се шегуваа - Заев го прифати нивниот предлог за име на Македонија!

Дека сатирата некогаш ја предвидува иднината, би требало веќе да знаеме, а уште еден доказ за тоа е видеото на К-15 снимено пред повеќе од 10 години.

И додека нашита новинари и аналитичари се чудат на креативноста на нашиот преговарачки тим и се изненадени од новиот предлог, генијалците од К-15 пред толку години беа најблиску до конечното „решение“ …

Погледнете го видео обраќањето пред десетина години на Миле Паника:

ВИДЕО: Сите гости им се смееја на првиот свадбен танц

Деми и Луке Бишоп се заколнаа на вечна љубов на „Островот на богатството“ на Флорида. Откако ги променија заветите, танцуваа со песната „Inside Your Heaven“. Но, додека тие танцуваа гостите почнаа да се смеат.

Роматиката ја прекина златна ретриверка, Хазел која токму во тој момент мораше да изврши голема нужда. Наместо да се олесни далеку од луѓето, таа одлучи тоа да го направи зад заљубените младенци, па невообичаената ситуација беше пропратена со видео запис.

Погледнете во продолжение

Популарно