ВИДЕО од безбедноста камера од ХОРОРОТ во маркетот во Скопје

Машко лице денеска пукало во вработената  А.Ѓ.  во маркетот „Кипер“ во Чаир.

Повредената А.Ѓ е префрлена во Ургентниот центар при Клиничкиот центар во Скопје.

Случајот во полиција во 14:38 часот го пријавиле вработени во маркетот кој се наоѓа на улица „Кемал Сејфула“.

Како што информираат за МИА од МВР, полицијата излегла на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот. 

ШОК: Таткото на познатиот НБА играч е убиен во брутална престелка

Ричард Џеферсон, поранешниот соиграч на Никола Јокиќ е погоден од големата семејна трагедија.

Некогашниот играч на Денвер и освојувач на НБА прстен со тимот на Кливленд, Ричард Џеферсон се соочил со шокантни вести. Неговиот татко е убиен во Лос Анџелес.

Тој е убиен додека возел автомобил, а смртоносните рани ги добил од пукањето во Комптон. Смртта му била констатирана во болница.

Деталите за убиството сѐ уште не ѝ се познати на јавноста, а таткото на Џеферсон имал 65 години. Тој им подлегнал на раните од неколкуте куршуми над стомакот.

Младиот Џеферсон има 38 години и 17 години поминал во НБА, после универзитетот Аризона.

Голема полициска акција во Сити мол

По полициската акција вчера во Сити мол, уапсени се пет лица.

Како што информираат од МВР, вчера околу 16 часот од страна на СВР Скопје се преземени мерки и активности на паркинг простор на трговски центар во Скопје. Извршен е преглед на три патнички моторни возила „Марцедес“, „Ланчиа делта“ и „Голф“,во кои се затекнати пет лица и тоа О.Б. (34), Ш.А. (36.), Ф.Л.(26.) Е.И. (24) и Н.И. (22), Од извршениот преглед, во едно од моторните возила е пронајден пиштол марка ТТ кал.7,62 мм. Лицата се лишени од слобода и приведени во полициската станица од ОН Карпош. СВР Скопје презема мерки и активности за расчистување на случајот.

Детали за крвавата тепачка во Аеродром

Момче синоќа беше брутално претепано пред угостителски објект во Аеродром, од повеќе лица.

Во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Методија Шаторов Шарло“ пред  угостителски објект повеќе лица, од кои тројца пријавителот ги познал, физички ги нападнале В.Г.(27) и М.З.(21) и двајцата од Скопје. В.Г. во еден момент изгубил свест. Потоа, заедно со М.З. со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје и се преземаат мерки и активности за целосно расчистување на случајот.  

Популарно