Шокантно видео: Снимен дух како ја напушта жртвата на сообраќајка

Откако се случила сообраќајната несреќа, и се снимал извештајот за една телевизиска станица, на снимката се забележува како духот го напупта телото на еден од починатите во сообраќајката. На местото се присутни полицајци, брза помош и пожарникари, но никој ништо чудно не забележува.

Хороскопски знаци кои најмногу ги зафаќа божиќното "лудило"

Иако поголемиот дел од луѓето уживаат во божиќните празници и во се' што носи празничното расположение, постојат и такви кои живеат за декември.

Тие не чекаат со украсувањето на елката, божиќните филмови се единствени на нивниот моментален репертоар, а не ги забораваат ниту празничните напитоци како грееното вино и топлото чоколадо. Личностите родени во овие хороскопски знаци се вистински "божиќни манијаци". 

Бик

Биковите работат со полна пареа во текот на целиот месец. Тие потполно уживаат во божиќната атмосфера, па затоа во нивниот дом честопати можете да ги затекнете како печат колачиња со божиќна музика во позадина.

Рак

Фамилијарно настроените Ракови се огромни љубители на празниците. Тие купуваат подароци кога никој и не размислува на нив, а се помеѓу првите кои ги вклучуваат празничните светилки. Ова е нивниот омилен период во годината и целта им е да направат да трае што е можно подолго.

Риби

Романтичните Риби најмногу уживаат во ова доба од годината. Нивниот дом веќе одамна е украсен, а тие ќе ве натераат да ги слушате популарните божиќни песни со нив, кои според нивното мислење треба да се слушаат во текот на целата година. Многу се посветени кон купувањето подароци за кои добро промислуваат пред да се одлучат.

Лав

Лицата родени во знакот на Лав уживаат во божиќното расположение, најмногу поради динамичноста кое тоа го носи со себе, како и постојаното дружење и активности. Лавовите обожуваат да разменуваат подароци со саканите личности, а што се однесува до готвењето и декорирањето во домот, тоа им го препуштаат на покреативните раце.

ФОТО: Прекрасната турска актерка од „Вљубениот ерген“ се омажи

Прекрасната актерка Синем Мустафа Услу или на македонската публика позната по улогата на Јасемин од турската хит серија „Вљубениот ерген“ наскоро ќе стане мајка на близначиња откако лани се омажи по трет пат.

Во Македонија оваа серија беше една од најгледаните, па така не е ниту чудно што има толкав интерес и за нивниот приватен живот.

Таа е доста активна на социјалните мрежи и постојано на своите следбеници им покажува колку моментално е среќна и колку хармоничен љубовен живот има. Така таа неодамна објави фотографија на која позира со својот сопруг, среќниот такто, а во преден план е нејзиното бремено стомаче. Под фотографијата објави дека чекаат близначиња.

Видео:Старлета му го „ зема зетот “ на Путин

Ќерката на рускиот претседател Владимир Путин, Екатерина Тихонова, неодамана гостуваше на една телевизија, само неколку дена по потврдата за разводот од човекот кој го нарекуваат “најмладиот руски милијардер”.

Катерина Тихонова, “рокенрол акробатска ѕвезда”, како што често ја нарекуваат, ретко се појавува во јавноста и дава интервјуа.

Руските медимуи пренесоа дека се разведува од тајкунот Кирил Шамалов (36). Во меѓувреме се појавија и гласините дека тој повторно се оженил со поранешната љубов Жана Волкова.Шамалов е еден од тајкуните кои добија санкции од Западот. Тој одбива да го коментира својот приватен живот.

Не е познато зошто неговиот брак со Екатерина не успеа. Тие се венчаа во 2013 година во тајност. Шамалов како подарок на Катерина ѝ даде акции во неколку фирми, вредни стотина милиони долари.

Во ова ретко телевизиско интервју, Тихонова говореше за научни истражувања и е претставена како заменик-директор на Институтот за математичко истражување на комплексни системи на Московскиот државен универзитет и шеф на истражувачката компанија “Инопрактик”.

Популарно