Порно актерка силувана пред камера!

Една од најпопуларните порно актерки во изминатава декада,  Ники Бенз проговорила за се. Таа поднела тужба против сопственикот на продукцијата "Brazzers", Тони Тедеши и нејзиниот колега Рамон Номар, бидејќи, како што тврди, се изживувале над неа. 

"Номар ми ги ставаше гаќичките во уста и истовремено истураше вода, при што за малку ќе се задушев", рекла видно потресената актерка. Таа додала дека Номар ја удирал и по глава, поради што крвавела. Го обвинила Тони дека ја допирал по интимните делови на телото, иако таа не сакала.

"Потоа Тони ме принуди пред камера да кажам дека сакам повторно да соработувам со него", рекла Ники. Во тужбата за претрпено насилство и злоставување, Ники Бара оштета од пет милиони долари.

ВИДЕО: Девојка со српско потекло меѓу убиените во Чикаго

Една од трите жртви на пукањето во болницата „Мерси“ во Чикаго е 25-годишна девојка со српско потекло, пишуваат српските медиуми. Според информациите што ги објави РТС, станува збор за 25-годишната Дeјна Лес.

Според светските медиуми кои цитираат очевидци, полицијата била повикана во болницата кога напаѓачот почнал кавга со својата девојка, докторката Тамара О’Нил, со која претходно бил свршен. Најверојатно, според очевидци, тие двајца се скарале поради прекинување на свршувачката.

Според изјавите на очевидците, напаѓачот испукал повеќе куршуми кон докторката по што отворил оган и кон другите луѓе кои во тој момент се нашле во болницата. По убиството на девојката, напаѓачот потоа застрелал фарамцевтка, која случајно излегла од лифтот во ходникот.

Третото загинато лице е полицаец, кој бил на должност. АП пишува дека не е наведено дали напаѓачот извршил самоубиство или бил убиен.

Според неофицијалните информации на РТС, 25-годишната девојка со српско потекло, која живеела во Чикаго, Дeјна Лес, која, најверојатно, е меѓу убиените, летово докторирала фармација на познат универзитет во Индијана, кој се наоѓа на два часа јужно од Чикаго.

Пријателите на Дајна Лес на социјалните медиуми велат дека таа се вработила во болницата во јули и дека требало да прави свадба во јуни в година.

ВИДЕО: Застрашувачка снимка од снежната бура

Зимата ги покажа забите во цела Европа, а неверојатна снимка од шпанскиот остров Тенерифе кружи на интернет.

Најголемиот остров на Канарските острови, на кој живеат повеќе од 800.000 луѓе ги зафати снежна бура која се развила над Атланскиот океан, а брановите со висина до неколку метри носеле се пред себе.

Евакуирани се жителите од 65 станови после снимката која се појавила на интернет.

Јован заспал зад воланот и удрил директно во дрво

Враќајки се од прославата на 18-годишниот роденден на училишниот другар, во саботата утрото во сообраќајна несреќа на периферијата настрадал 18-годишниот Јован В.

До несреќа дошло кога автомобилот во кој се наоѓал Јован и неговиот врсник Б.Р. излетал од патот и друил во дрво. Од силниот удар двете момчиња, инаку ученици во Средното земјоделско училиште, се здобиле со тешки телесни повреди од кои Јован починал во болница, додека другото момче во тешка состојба.

Со автомобилот управувал Јован, кој на момент заспал додека возел после што преминал во спротивна лента, а потоа излетал од патот и удрил во дрво.

Популарно