ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Се кастрирал затоа што не и бил доволен?!!!

На снимката која се појавила на интернет, се гледа момче кое мирно стои само во маица пред колеџот Гуангдонг Пеидџенг на југоисток на Кина.


Многу студенти навалиле да го сликаат и снимат момчето кое крвавело по нозете, и кој подоцна итно е префрлен во болница.

На социјалните мрежи започнала расправа дека студентот посегнал по драстичен потег после расправата со девојката. Други тврделе дека самиот себе се кастрирал откако неименувана девојката изнела насилни коментари за неговите гениталии.

Како што пренесуваат медиумите, момчето било свесно, но нема информации за неговта моментална состојба.

Во кусо соопштение потврдено е дека сам се повредил, откако е пренесен во болница. Како што пишува "Сан", овој инцидент се случил неколку дена, откако студентката од врвот на зградата на Универзитетот се заканувала дека ќе му го отсече пенисот на својот педагог.

ВИДЕО: Девојка со српско потекло меѓу убиените во Чикаго

Една од трите жртви на пукањето во болницата „Мерси“ во Чикаго е 25-годишна девојка со српско потекло, пишуваат српските медиуми. Според информациите што ги објави РТС, станува збор за 25-годишната Дeјна Лес.

Според светските медиуми кои цитираат очевидци, полицијата била повикана во болницата кога напаѓачот почнал кавга со својата девојка, докторката Тамара О’Нил, со која претходно бил свршен. Најверојатно, според очевидци, тие двајца се скарале поради прекинување на свршувачката.

Според изјавите на очевидците, напаѓачот испукал повеќе куршуми кон докторката по што отворил оган и кон другите луѓе кои во тој момент се нашле во болницата. По убиството на девојката, напаѓачот потоа застрелал фарамцевтка, која случајно излегла од лифтот во ходникот.

Третото загинато лице е полицаец, кој бил на должност. АП пишува дека не е наведено дали напаѓачот извршил самоубиство или бил убиен.

Според неофицијалните информации на РТС, 25-годишната девојка со српско потекло, која живеела во Чикаго, Дeјна Лес, која, најверојатно, е меѓу убиените, летово докторирала фармација на познат универзитет во Индијана, кој се наоѓа на два часа јужно од Чикаго.

Пријателите на Дајна Лес на социјалните медиуми велат дека таа се вработила во болницата во јули и дека требало да прави свадба во јуни в година.

ВИДЕО: Застрашувачка снимка од снежната бура

Зимата ги покажа забите во цела Европа, а неверојатна снимка од шпанскиот остров Тенерифе кружи на интернет.

Најголемиот остров на Канарските острови, на кој живеат повеќе од 800.000 луѓе ги зафати снежна бура која се развила над Атланскиот океан, а брановите со висина до неколку метри носеле се пред себе.

Евакуирани се жителите од 65 станови после снимката која се појавила на интернет.

Јован заспал зад воланот и удрил директно во дрво

Враќајки се од прославата на 18-годишниот роденден на училишниот другар, во саботата утрото во сообраќајна несреќа на периферијата настрадал 18-годишниот Јован В.

До несреќа дошло кога автомобилот во кој се наоѓал Јован и неговиот врсник Б.Р. излетал од патот и друил во дрво. Од силниот удар двете момчиња, инаку ученици во Средното земјоделско училиште, се здобиле со тешки телесни повреди од кои Јован починал во болница, додека другото момче во тешка состојба.

Со автомобилот управувал Јован, кој на момент заспал додека возел после што преминал во спротивна лента, а потоа излетал од патот и удрил во дрво.

Популарно