Дневен хороскоп

Овен 

Околностите се погодни за зближување со лице што ве привлекува на интелектуално ниво. Вашите планови ќе бидат изложени на туѓи погледи. Имате конкуренција. Внимавајте на притисокот, срцето и расположението. Во донесувањето заклучоци држете се до фактите.

Бик

Располагате со енергија и елан, па ќе бидете успешни во тоа што го работите. Финансиската ситуација нема многу да ве радува. Бидете потолерантни со саканата личност. Ве советуваме добро да размислите пред да излезете и да се запознаете со една личност. Здраствената состојба ви е стабилна.

Близнаци

Среќата ви тропа на врата. Одговорете на нејзиниот повик и бидете сигурни дека нема да зажалите! На работа немате конкуренција. Имате можност да покажете сѐ што знаете. Од храната исфрлете ги маснотиите и слатките. Со студена глава анализирајте ја ситуацијата.

Рак

На работното место ќе соработувате и ќе контактирате со другите. Тоа е добро, бидејќи ќе го зацврстите пријателскиот однос, но исто така и заморно затоа што имате доволно свои проблеми. Ако имате партнер ве очекуваат расправии и тоа најмногу од неговите сопствени проблеми.

Лав

Извесна е некоја материјална добивка. Очекувајте и понуда за добра заработувачка која е пожелно да ја прифатите. Некои ќе бидат изненадени од некој луксузен подарок. Патувањата ве прават среќни особено ако се збогатени со интересно друштво.

Девица

Ќе се соочите со обврски со кои досега не сте се сретнале, што ќе ве натера да размислите дали сте подготвени за нови предизвици и промени. Подгответе се на помали задоцнувања или застои во сообраќајот. На работен план некој ќе сака да ви ја украде вашата самостојност со тоа што ќе морате да се борите да ја задржите вашата положба.

Вага

На работното место сѐ оди како што сте замислиле. Бидете посериозни и ќе успеете да ги реализирате плановите. Однесувањето на партнерот ќе ве поттикне на вербални пресметки. Обидете се да сфатите дека не можете да се грижите за сѐ.

Скорпија

Чуствувате негативна енргија во вас. Постојат начини со кои ќе се ослободите на пример: спорт, внесување во работата или пак целосно предавање на љубовта. Семејните средби ќе ви ги вратат детските сеќавања што биле длабоко закопани. Не се срамете да побарате помош од најблиските за овие проблеми.

Стрелец

Понудата за ново работно место е интересна, но не е од големо значење за вашата иднина. Потиснете ги најдлабоките емоции. Во остварувањето на деловните замисли ќе имате безрезервна поддршка на едно лице. Контролирајте го апетитот и измерете го притисокот.

Јарец

Овој вторник е одличен ден за љубов и емотивно задоволство, а прилично лош за работа. На тој план работите се одвиваат тешко и барааат додатна сила, која во моментот вие ја немате. Затоа обрнете му внимание на партнерот или на новиот симпатија доколку сте слободни.

Водолија

Се наоѓате во конфликтна ситуација. Наместо да ги обвинувате другите, обидете се да го најдете својот дел на одговорност, за да можете да ја пребродите кризата. Добро би било конструктивно размислување во врската во која се наоѓате.

Риби

Би можела да ве налути себичноста на партнерот или неговите егоистични постапки. Разговарајте за тоа. Околностите ви се наклонети за работа. Можни се добивки и награди. Внимавајте на здравствената состојба. Пробајте си ја среќата во наградни игри.

Дневен хороскоп

ОВЕН

ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби.

РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во деловната средина, немојте да инсистирате на своите првобитни намери.

ЗДРАВЈЕ: Потрудете се да ја подобрите концентрацијата.

БИК

ЉУБОВ: Вашето задоволство зависи од тактиката која ја применувате. Различните ситуации во кои се наоѓате подразбираат примена на соодветни улоги.

РАБОТА: Потребно е да го процените најдобриот момент за ефикасна акција за да ги остварите своите деловни цели.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви одговара витаминска или диетална исхрана.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Подобро е да ја прифатите партнеровата идеа, отколку да прави нова љубоморна сцена. Избегнувањето на вистината представува погрешен избор.

РАБОТА: Потребно е да управувате според утврдени стандарди, бидејќи нечии ветувања не претставуваат гаранција за деловно-финансиски успех.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е релаксација и опуштање.

РАК

ЉУБОВ: Доаѓате до знаење дека нечии ветувања не се доволно искрени. Постапете според својата свест.

РАБОТА: Вашите идеи наидуваат на нечие несогласување. Понекогаш не е лесно да се придобие поддршката на околината.

ЗДРАВЈЕ: Подобрете го вашето расположение. Посветете внимание на ведри содржини.

ЛАВ

ЉУБОВ: Светот околу вас изгледа многу подобар или поубав кога се наоѓате во позитивното окружување на саканата личност.

РАБОТА: Сте го свртеле вниманието кон себе, но тоа сте го направиле на погрешен начин. Сепак не дозволувајте да ве фати паника.

ЗДРАВЈЕ: Нема потреба од оптоварување со тешки мисли.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Доколку ве мачат емотивни дилеми, размислете што е причината за вашата несигурност. Не го оптужувајте својот партнер однапред.

РАБОТА: Се се наоѓа во вашите раци, но под услов да реагирате во најдобар момент или во согласност со заедничките правила за успешно делување.

ЗДРАВЈЕ: Добро ќе ви дојде здрав сон, посветете внимание на вашите сонови.

ВАГА

ЉУБОВ: Избегнувајте расправии. Немојте да давате лажни ветувања, проблемите нема да се решат самите од себе.

РАБОТА: На виделина ќе се покаже тоа дека имате погрешни пресметки. Непроверените информации создаваат погрешен впечаток на работните прилики.

ЗДРАВЈЕ: Добро би Ви доло одмор и изолација

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Некој Ви дава до знаење дека бара емоционална сигурност и доверба, а не нова интригантна ситуација. Не провоцирајте ја вашата среќа.

РАБОТА: Внимателно размислете за нечии зборови. Се што правите без нечие знаење или одобрување представува потенцијален деловен ризик.

ЗДРАВЈЕ: Нема потреба да ги преценувате личните можности.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Премногу очекувате од нечии ветувања. Понекогаш работите изгледаат поинаку од тоа како што ги опишува некој.

РАБОТА: Имате проблеми во работните дијалози, ситуацијата која за Вас представува единствено решение на некој му делува како комплицирана процедура.

ЗДРАВЈЕ: Нема причина да се оптеретувате со напорни обврски. Релаксирајте се.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Во средбата со саканата личност употребете некој испробан рецепт кој води до емотивно и страствено зближување. Добрата волја прави чуда.

РАБОТА: Понекогаш се станува релевантно и подложно на изненадни промени. Избегнувајте ја варијантата “се или ништо” и различните предизвици кои моше да ви нанесат штета.

ЗДРАВЈЕ: Успорете го забрзаниот ритам, опуштете се

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Нема причина да се чувствувате несигурни или да ја прикривате вистината во средбата со саканата личност. Осигурајте се дека правилно ги објаснивте вашите намери.

РАБОТА: Не заборавајте дека сè има своја “здрава граница”, така што работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви годи психолошко опуштање и повеќе часови здрав сон.

РИБИ

ЉУБОВ: Чувствувате емотивна несигурност, избегнувајте непотребни возбудувања или авантуристички нагони. Олеснете ја својата совест.

РАБОТА: Доколку се наоѓате во непријатна ситуација, немојте да ја повторувате погрешната пригазна. Прифатете ја одговорноста за своите постапки.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да остварите рамнотежа на своите мили и чувства.

Викенд хороскоп

Овен 

Овој викенд едноставно може да бидете на услуга на сите, и да трчате од еден на друг некому да му помогнете, некого да го услужите, некого да го лечите. Значи еден куп активности и поради времето доста проблеми околу вас со здравјето на домашните.

Бик

Вашето пак внимание ќе биде насочено викендов кон некакви почетоци или завршувања на некакви стории, по се изгледа чувствени или љубовни, а почетоците можат да бидат со личност од спротивниот пол која ќе биде таа кон која ќе ги насочувате вашите интереси и чувства, иако ќе бидете привлечени од атрактивниот изглед на истата.

Близнаци

Бидејќи може да сте викендов исклучително повредливи како резултат од изминатите денови и влијанијата на планетите, ќе се фрлите во некакви конспиративни зафати и односи, се што ќе правите ќе биде на некој начин конспиративно, тајно, но промислено и калкулативно.

Рак

Забавеното темпо овие два дена нема да ви донесе олеснување, туку напротив. Вишокот на слободно време како да работи против вас, бидејќи премногу размислувате и гледате проблеми дури и онаму каде ги нема.Финансиската ситуација е нестабилна, па тоа ви ги нарушува семејните односи.

Лав

Изненадени сте од однесувањето на личностите за кои мислевте дека добро ги познавате. Не сте одговорни за туѓите постапки, па немојте ни да губите време за нивна анализа. Поради лошото расположение имате потреба да се изолирате од околината. Без оглед што мислите дека само тоа би ви годело, направете го спротивното. Време е за дружење.

Девица

Бидејќи може да сте викендов исклучително повредливи како резултат од изминатите денови и влијанијата на планетите, ќе се фрлите во некакви конспиративни зафати и односи, се што ќе правите ќе биде на некој начин конспиративно, тајно, но промислено и калкулативно. Значи, внимавајте на своите обиди за манипулација со фактите и луѓето со кои сакате да си ја остварите личната доминантност.

Вага

Викендов ќе ви биде релативно мирен и можеби и со бенефитни случувања ако сте така настроени од изминатите денови или како последица од случувањата во истите. Значи, убави динамични нешта посебно на планот на вашето социјално живеење, на планот на дружењата кои можат да бидат искрено речено и доста напорни за вас, посебно во недела, бидејќи ќе има еден куп преправања, подлажнувања, невистини и искривени нешта во вашите заемни односи.

Скорпија

Во семејната околина во најава се радосни настани. Добрата атмосфера создава идеални моменти за зближување кое во минатиот период ви недостасуваше. Не е поволен момент за воспоставување на нови контакти и започнување на активности кои се поврзани со недвижности. Внимајате кому ги доверувате своите тајни.

Стрелец

Викендов најголемите проблеми можат да ви дојдат поради партнерот, или нешто во врска со него, во смисла на ограничувања, непријатни состојби и ситуации, нервоза, и тоа највеќе во саботата околу пладне па постапно вака интонираниот викенд да ескалира во недела, кога се можни и расправии поради неговата неодреденост, промена на расположение, сакање на се во исто време, па и покрај вашите желби да се најдете и да му помогнете, едноставно ќе бидете оневозможени.

Јарец

Во саботата може да се случи да започнете еден куп работи, но само да ги започнете а ништо да не завршите, да бидете натаму-наваму и за се да имате причина и оправдување, но на крај да дојдете во конфликтна ситуација или однос со некој постар или поавторитетен во својата околина. Ве очекуваат пријатни мигови со вашиот партнер.

Водолија

Викендов немојте да очекувате претерана помош од никого, па според тоа што и да правите сметајте само на себе. Од друга страна не прекорувајте никого бидејќи можеби и имате некаква помош, поткрепа, а и да не сте свесни за тоа, едноставно некого го краси скромност, па не сака да се експонира. Ова значи дека се работи за суптилни поддршки, можеби финансиски и тоа преку партнерот.

Риби

Расположението овој викенд ќе ви биде на завидно ниво. Активностите на полето на комуникациите може да ви послужат за остварување на лични цели, а особено во љубовта. Внимавајте да не потрошите повеќе пари од планираното. Секој долг што сега ќе го направите, во иднина може да ви донесе големи проблеми.

Дневен хороскоп

Овен 

Извесна е некоја материјална добивка. Очекувајте и понуда за добра заработувачка која е пожелно да ја прифатите. Некои ќе бидат изненадени од некој луксузен подарок. Патувањата ве прават среќни особено ако се збогатени со интересно друштво.

Бик

Располагате со енергија и елан, па ќе бидете успешни во тоа што го работите. Финансиската ситуација нема многу да ве радува. Бидете потолерантни со саканата личност. Ве советуваме добро да размислите пред да излезете и да се запознаете со една личност. Здраствената состојба ви е стабилна.

Близнаци

Среќата ви тропа на врата. Одговорете на нејзиниот повик и бидете сигурни дека нема да зажалите! На работа немате конкуренција. Имате можност да покажете сѐ што знаете. Од храната исфрлете ги маснотиите и слатките. Со студена глава анализирајте ја ситуацијата.

Рак

На работното место ќе соработувате и ќе контактирате со другите. Тоа е добро, бидејќи ќе го зацврстите пријателскиот однос, но исто така и заморно затоа што имате доволно свои проблеми. Ако имате партнер ве очекуваат расправии и тоа најмногу од неговите сопствени проблеми.

Лав

Околностите се погодни за зближување со лице што ве привлекува на интелектуално ниво. Вашите планови ќе бидат изложени на туѓи погледи. Имате конкуренција. Внимавајте на притисокот, срцето и расположението. Во донесувањето заклучоци држете се до фактите.

Девица

Ќе се соочите со обврски со кои досега не сте се сретнале, што ќе ве натера да размислите дали сте подготвени за нови предизвици и промени. Подгответе се на помали задоцнувања или застои во сообраќајот. На работен план некој ќе сака да ви ја украде вашата самостојност со тоа што ќе морате да се борите да ја задржите вашата положба.

Вага

На работното место сѐ оди како што сте замислиле. Бидете посериозни и ќе успеете да ги реализирате плановите. Однесувањето на партнерот ќе ве поттикне на вербални пресметки. Обидете се да сфатите дека не можете да се грижите за сѐ.

Скорпија

Чуствувате негативна енргија во вас. Постојат начини со кои ќе се ослободите на пример: спорт, внесување во работата или пак целосно предавање на љубовта. Семејните средби ќе ви ги вратат детските сеќавања што биле длабоко закопани. Не се срамете да побарате помош од најблиските за овие проблеми.

Стрелец

Понудата за ново работно место е интересна, но не е од големо значење за вашата иднина. Потиснете ги најдлабоките емоции. Во остварувањето на деловните замисли ќе имате безрезервна поддршка на едно лице. Контролирајте го апетитот и измерете го притисокот.

Јарец

ва е одличен ден за љубов и емотивно задоволство, а прилично лош за работа. На тој план работите се одвиваат тешко и барааат додатна сила, која во моментот вие ја немате. Затоа обрнете му внимание на партнерот или на новиот симпатија доколку сте слободни.

Водолија

Се наоѓате во конфликтна ситуација. Наместо да ги обвинувате другите, обидете се да го најдете својот дел на одговорност, за да можете да ја пребродите кризата. Добро би било конструктивно размислување во врската во која се наоѓате.

Риби

Би можела да ве налути себичноста на партнерот или неговите егоистични постапки. Разговарајте за тоа. Околностите ви се наклонети за работа. Можни се добивки и награди. Внимавајте на здравствената состојба. Пробајте си ја среќата во наградни игри.

Популарно