Дневен хороскоп

Овен 

Околностите се погодни за зближување со лице што ве привлекува на интелектуално ниво. Вашите планови ќе бидат изложени на туѓи погледи. Имате конкуренција. Внимавајте на притисокот, срцето и расположението. Во донесувањето заклучоци држете се до фактите.

Бик

Располагате со енергија и елан, па ќе бидете успешни во тоа што го работите. Финансиската ситуација нема многу да ве радува. Бидете потолерантни со саканата личност. Ве советуваме добро да размислите пред да излезете и да се запознаете со една личност. Здраствената состојба ви е стабилна.

Близнаци

Среќата ви тропа на врата. Одговорете на нејзиниот повик и бидете сигурни дека нема да зажалите! На работа немате конкуренција. Имате можност да покажете сѐ што знаете. Од храната исфрлете ги маснотиите и слатките. Со студена глава анализирајте ја ситуацијата.

Рак

На работното место ќе соработувате и ќе контактирате со другите. Тоа е добро, бидејќи ќе го зацврстите пријателскиот однос, но исто така и заморно затоа што имате доволно свои проблеми. Ако имате партнер ве очекуваат расправии и тоа најмногу од неговите сопствени проблеми.

Лав

Извесна е некоја материјална добивка. Очекувајте и понуда за добра заработувачка која е пожелно да ја прифатите. Некои ќе бидат изненадени од некој луксузен подарок. Патувањата ве прават среќни особено ако се збогатени со интересно друштво.

Девица

Ќе се соочите со обврски со кои досега не сте се сретнале, што ќе ве натера да размислите дали сте подготвени за нови предизвици и промени. Подгответе се на помали задоцнувања или застои во сообраќајот. На работен план некој ќе сака да ви ја украде вашата самостојност со тоа што ќе морате да се борите да ја задржите вашата положба.

Вага

На работното место сѐ оди како што сте замислиле. Бидете посериозни и ќе успеете да ги реализирате плановите. Однесувањето на партнерот ќе ве поттикне на вербални пресметки. Обидете се да сфатите дека не можете да се грижите за сѐ.

Скорпија

Чуствувате негативна енргија во вас. Постојат начини со кои ќе се ослободите на пример: спорт, внесување во работата или пак целосно предавање на љубовта. Семејните средби ќе ви ги вратат детските сеќавања што биле длабоко закопани. Не се срамете да побарате помош од најблиските за овие проблеми.

Стрелец

Понудата за ново работно место е интересна, но не е од големо значење за вашата иднина. Потиснете ги најдлабоките емоции. Во остварувањето на деловните замисли ќе имате безрезервна поддршка на едно лице. Контролирајте го апетитот и измерете го притисокот.

Јарец

Овој вторник е одличен ден за љубов и емотивно задоволство, а прилично лош за работа. На тој план работите се одвиваат тешко и барааат додатна сила, која во моментот вие ја немате. Затоа обрнете му внимание на партнерот или на новиот симпатија доколку сте слободни.

Водолија

Се наоѓате во конфликтна ситуација. Наместо да ги обвинувате другите, обидете се да го најдете својот дел на одговорност, за да можете да ја пребродите кризата. Добро би било конструктивно размислување во врската во која се наоѓате.

Риби

Би можела да ве налути себичноста на партнерот или неговите егоистични постапки. Разговарајте за тоа. Околностите ви се наклонети за работа. Можни се добивки и награди. Внимавајте на здравствената состојба. Пробајте си ја среќата во наградни игри.

Дневен хороскоп

Овен

Би можеле да остварите позитивна соработка која би траела на долг рок. 

Сакате нова љубовна врска и посакувате убави моменти на ова поле. 

Можна е минлива главоболка. 

Бик 

Денешниот ден не е добро поставен за нови потфати, ниту пак други важни професионални ситуации. 

Постои фатална привлечност меѓу вас и една личност која ја среќавате често, но не ја познавате доволно. 

Можна е несоница.

Близнаци

Подготвени сте да покажете иницијатива околу промените кои се важни на полето на работата. 

Уживате во убави мигови со саканата личност која ви е максимално посветена. 

Проблеми со нервите. 

Рак

Денешниот ден не е добро поставен за нови потфати, ниту пак други важни професионални ситуации. 

Постои фатална привлечност меѓу вас и една личност која ја среќавате често, но не ја познавате доволно. 

Можна е несоница.

Лав

Ве очекува подобрување на околностите на работа. Сакате да дојдете до промени на ова поле.

Ако имате партнер, можете да очекувате мирен ден. Ако сте слободни, ви се враќа љубов од минатото. 

Мали проблеми со очите. 

Девица

Финансиите ви се променливи и не ви е лесно да го остварите тоа кон што тежнеете. 

Ако не и покажете на саканата личност како се чувствувате, тоа нема да го знае. Важно е да бидете отворени во комуникацијата. 

Избегнувајте ги цигарите. 

Вага

Работата чека на вас и денеска морате да завршите важни работи. 

Денешниот ден е поволен за почеток на нова врска. 

Склони сте кон алергии. 

Скорпија

Можете да очекувате ден во кој ќе имате многу обврски. 

Сигурни сте во своите чувства. Можете да очекувате саканата личност знае како да се постави кон вас. 

Зголемете го внесот на витамини. 

Стрелец

Неопходно е да се посветите на работата бидејќи надредените ви замеруваат поради честото отсуство. 

Размислете за околностите во кои се наоѓате. Можно е да не ги гледате работите од вистински агол. 

Ве мачи несоница.

Јарец

Пред вас е ден со потешкотии на полето на работата. 

Ако сте слободни, ве очекува флерт со нова личност.

Зголемете го внесот на витамини. 

Водолија

Не ве очекува претерано поволна ситуација. Избегнувајте ризици. 

Потребна ви е пауза во љубовта за да сфатите што сакате. Врската во која сте ви причинува задоволство. 

Долниот дел од грбот ви е чувствителен. 

Риби

Патувањето во странство може да ви биде позитивен момент во работата. 

Ве очекуваат промени на полето на љубовта. Време е за мигови на среќа. 

Избегнувајте ги пороците. 

Дневен хороскоп

Овен

Пред вас е можност да им помогнете на соработниците да најдат решение на некој проблем.

Односот со саканата личност е променлив и можно е да дојде до крај на врската.

Проблеми со крвотокот.

Бик

Ги решивте сите проблеми врзани со вашата работа и добро се чувствувате поради тоа. Можете да очекувате поволен ден.

Доаѓаат промени на полето на љубовта. Ако сте во врска, односот не ви е најдобар.

Чувствителни ви се бубрезите.

Близнаци

Сериозно размислувате да ја промените работата бидејќи не сте задоволни со условите кои ги имате.

Ако сте слободни, можете да се надевате дека денеска ќе запознаете личност со која ќе започнете врска.

Пад на имунитетот.

Рак

Преоптоварени сте со работни обврски. Не ви е лесно.

Добар ден за љубов. Убаво се чувствувате покрај саканата личност.

Чувствителен граден кош.

Лав

Ако работите во приватен сектор, можете да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе се подобри вашата заработка.

Саканата личност има многу замерки кон вас. Ве очекува потежок период.

Одлично е здравјето.

Девица

Ве очекуваат помали проблеми на полето на работата. Имате проблеми и со концентрацијата.

Почнувате флерт со личност која многу ви се допаѓа.

Проблеми со белите дробови.

Вага

Финансиската ситуација би можела да се подобри во наредниот период ако се посветите на работата.

Доаѓа до заладување на односот со партнерот. Имате впечаток дека врската доаѓа до крај.

Здравјето е добро.

Скорпија

Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да ги остварите сите планови поврзани со работата.

Ве очекува добар период за брак. Комуникацијата со саканата личност е солидна.

Потребен ви е добар сон.

Стрелец

На работа го давате својот максимум. Сите работи одат добро.

Доаѓа нова можност за почеток на љубовна врска.

Ви годи вежбање и спорт.

Јарец

Денеска ве очекува подобрување на околностите за работа.

Партнерот покажува дека не е задоволен со вашиот однос, но вие немате намера да се менувате.

Проблеми со уринарниот тракт.

Водолија

Ве очекува убав ден за работа.

Имате можност за ново познанство со личност која ќе ги разбуди чувствата во вас.

Добро се чувствувате.

Риби

Пред вас е поволен ден во кој лесно ќе ги остварите своите цели.

Во љубовта сте многу задоволни.

Полни сте со позитивна енергија.

Дневен хорскоп

Дневен хороскоп за недела, 17.03.2019: Време е за здивнување – Доаѓа нова седмица и со неа нови предивици па денеска соберете енергија за се што ве чека веќе од утре!

После неколку претходни турбуленции време е за здивнување и оваа недела задолжително

искористете ја онака како што сакате. Постојат уште многу замки преостанати од

претходните денови, но тие можат да се избегнат доколку од нив избегате, притоа мислиме

на сериозно бегство, одење на кусо, долго и било какво патување, сеедно, важно е да се

поместите од место.Поведете друго лице или повеќе од нив со себе, водете незадолжителни и лесни разговори. 

Ви посакуваме пријатен ден!

Овен

Работа

Вие сте оптоварени со различни обврски, но направете сè што треба да се концентрирате

на приоритетните цели.Новите настани најчесто ги доживувате како голем товар.

Љубов

Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална или психолошка анксиозност. Тешко правите разлика помеѓу субјективните желби во однос на вистинската слика. Сега не е момент да се донесар некои важни одлуки.

Здравје

Применете некои од техниките на психолошка релаксација.

Бик

Работа

Делувате напнато во ситуации кога соработниците имаат поедноставно решение. Ако побарате Нечија помош, бидете подготвени за соодветна контра-услуга.

Љубов

Вие не можете да останете рамнодушни кон нечиј изглед и однесување. Вознемирени сте и потешки ги кКонтролирате вашите емоции.

Здравје

Ќе ви годи да излезете или да одите на прошетка.

Близнаци

Работа

Делувате ангажирано на различни страни, но вашата околина ја гледате со одредена доза

на недоверба. Вие најдобро работите кога се потпирате на лична проценка.

Љубов

Ве иритира однесувањето или намерата на вашиот партнер да ве наведе на свој избор. Некој во вас буди желба за емоционална доминација и чувствувате дополнителна напнатост.

Здравје

Чувајте ја присебноста на духот.

Рак

Работа

Вие сте во невообичаена ситуација. Имате впечаток дека еден од соработниците ги тестира вашите можности или професионално ве провоцира. Различни прашања сега остануваат без

одговори.

Љубов

Не дозволувајте кај вас да преовладува сомнежот кон саканата личност или чувството на емоционална резигнација. Поттикнете ги сите позитивни аспекти на вашата личност.

Здравје

Ќе ви годи физичка релаксација

Лав

Работа

Можно е да ви избега една бизнис можност, но сега не вреди да се жалите. Усмерете го вашето внимание кон корисни цели. Нема потреба да се натпреварувате со соработниците.

Љубов

Бидете повнимателни од обично во изразување на вашите чувства. Не дозволувајте си некој предизвикува или лошо однесување. Одложете го спроведуавњето на некои одлуки.

Здравје

Избегнувајте тешки ситуации.

Девица

Работа

Пред вас, постојат различни обврски кои бараат заеднички договор за нова или подобра

организација на деловните интереси. Направете добри лични избори и внимателен избор

на соработници.

Љубов

Важно е подобро да разберете нечии афинитети, особено кога имате различни верувања.Нема причина да се однесувате премногу претенциозно и надмоќно во друштвото.

Здравје

Ќе ви годи некаква спортска активност.

Терезија

Работа

Вие постапувате многу внимателно и донесувате разумни одлуки. Стил кој го користите кон околината е толкуван на различни начини, но на сите ви дава за право да преземете чекор напред до успехот.

Љубов

Се обидувате да освоите нечија емотивна наклонетост, но како тоа да го правите на погрешен начин или со претерување. Важно е да се разберете нечија порака правилно.

Здравје

Забавете го своето забрзано темпо.

Скорпија

Работа

Имате впечаток дека некој ви ја одзема можноста за избор. Без оглед на вештината и менталните шпекулации што ги користите некој однапред и прецизно ги предвидува вашите бизнис потези.

Љубов

Тактиката на надмудрување во однос на саканата личност не го носи саканиот епилог. Треба да се вратите еден чекор назад за да ја расплеткате ситуацијата.

Здравје

Избегнувајте нездрави простории.

Стрелец

Работа

Вие непотребно се вплеткувате во различни деловни ситуации. Немате доволно енергија да

се ангажирате на паралелни работи. Нескромноста може да ве доведе во непријатна

ситуација.

Љубов

Делувате премногу вознемирено. Вие не можете да ги остварите сите ваши намери во средба со сакана личност. Очекувајте нов расплет на настаните.

Здравје

Во вечерните часови, ќе бви годи психолошка релаксација.

Јарец

Работа

Вие делувате како личност која има ефикасно решение за различни проблеми. Доволно сте вешти да се исполнат различни критериуми за успешен бизнис.

Љубов

Вие мудро ја премолчувате вистината за деталите што не се по ничијаа волја. Нема потреба да ги потценувате можностите на партнерот.

Здравје

Акумулирајте позитивна енергија.

Водолија

Работа

Ви импонира сознанието дека некој ве претставува како успешна или невообичаена личност. Вашиот стил на изразување и деловни резултати делуваат како главен поттик за животната средина.

Љубов

Вие чувствувате емотивна наклонетост и заедничка инспирација во средбата со саканата личност.Вие совршено се надополнувате на различни нивоа.

Здравје

Емоционалната афирмација во вас покренува нова енергија.

Риби

Работа

Понекогаш не е доволно да имате само добра идеја, бидејќи постојат различни околности

кои го отежнуваат спроведувањето. Немате доволно енергија за да се справите со паралелните работи.

Љубов

Настапувате премногу театрално во вашето однесување и вашите зборови не звучат доволно убедливо пред лицето што го сакате. Променете го вашиот начин на однесување.

Здравје

Не ги преценувајте физичките можности.

Популарно