ВИДЕО: Принс испиен, исцрпен и ослабен дента пред смртта

Како што тврдат властите, пронајдена е снимка која го прикажува телото на славниот пејач Принс кој е пронајден мртов на 21. април 2016 година во лифтот од зграда која се наоѓа на неговиот имот.

Поради неговата смрт нема да бидат поднесени никакви кривични пријави, објави вчера обвинителот од Минесота, Марк Мец.

„Едноставно немаме доволно докази некого да обвиниме за злосторството“, заклучи Мец по двегодишна истрага за смртта на поп ѕвездата.

Во склоп на целата истрага се откриени и екслузивни снимки од музичарот ден пред неговата смрт.

Истражните материјали вклучуваат и видеозаписи, разни документи и фотографии, а полицијата ги објави во четвртокот попладне.

На една снимка, Принс доаѓа во клиниката кај докторот Мајкл Тод Шуленберг. Со него во придружба е неговиот долгогодишен телохранител и тапанарот Кирк Џонсон, а музичарот изгледа ослабено и прилично исцрпен.

-Најверојатно, Принс немал поим дека зема противзаконски лек кој може да го убие. Нема доказ дека таблетите му ги препишал доктор. Ниту има докази дека имало намера или мотив пејачот да се самоубие, рече Мец. Сепак фенталинот некој му го дал.

-Најверојатно, Принс немал поим дека зема противзаконски лек кој може да го убие. Нема доказ дека таблетите му ги препишал доктор. Ниту има докази дека имало намера или мотив пејачот да се самоубие, рече Мец. Сепак фенталинот некој му го дал.

ФОТО: Ќерката на Ирена Спировска прослави матура

Ќерката на водителката Ирена Спировска, е матурантка. Прославата се одржала во еден од скопските ресторани, а Ирена на својот фејсбук-профил сподели неколку фотографии од ќерка си во свечена тоалета во црна боја. За нејзиниот изглед се погрижиле креаторката Викторија Арсовска, која и изработи ултра модерна креација, а за шминката Викторија Велјановска.

Зорица за матурскат прослава избрала долг црн прозирен фустан, минималистички накит, има малку шминка, а косата и е пуштена За својот изглед доби многу комплименти.

„Ова е за во ‘Вог’, браво за креацијата и моделот Зорица“, „Како манекенка“,  се дел од коментарите под фотографиите.

ВИДЕО: Елтон Џон и Дејви Бекам се „бакнале” во уста а потоа славниот музичар почнал да се оближува

Не се случува често да добиете можност да го бакнете славниот фудблер, па е тешко да му се замери на Елтон Џон што сакал да го продолжи тој момент, оближувајќи ги усните, пишува The Sun.

После кралската венчавка, Дејвид Бекам и Елтон Џон тргнале да се поздрават со бакнеж во образ, но во сеопштата навалица сето тоа завршило со бакнеж во уста.

Многу повеќе внимание, од самиот бакнеж, предизвикло тоа што Елтон Џон после случајниот бакнеж почнал да се оближува.

Секако, интернет подготвен ја дочека оваа ситуација.

„Бакнежот во уста помеѓу Елтон Џон и Дејвид Бекам бил во ред се’ додека Елтон Џон не почнал да се оближува“ бил само еден од коментарите, додека други изразувале жалење што не се на местото на Елтон.

И’ сето тоа се случило пред сопругот на Елтон, Дејвид Фурниш.Но, она што е повпечатливо од снимката е колку е Елтон Џон (73) остарен и изнеможден, без сила…

(ФОТО) Фановите мислеле дека празното место е за Лејди Ди…

„Не можам да верувам колку е убав овој гест. Ова навистина ме расплака“ коментирале обожавателите кога забележале дека покрај членовите на кралското семејство има празно место.Сепак, се’ е предвидено со протокол…

Во капелата Свети Џорџ во кој принцот Хари (33) и бившата глумица Меган Маркле (36) вчера се венчаа а еден детал на сите им „запнал во око“.

Празното место во првиот ред на церемонијата предизвикал лавина од коментари, а некои портали објавиле дека празното место е оставено како знак на почест на починатата лејди Дијана.

Откако Меган дошла до Хари кој ја чекал пред олтарот, камерите ги снимиле принцот Чарлс, Камила и Кејт како ги гледаат, а покрај местото за седење на принцот Вилијам, кое се наоѓало пред кралицата, се нашло празно место.

„Не можам да верувам колку е убав овој гест. Ја обожував принцезата Дијана. Ова навистина ме расплака“, се некои од коментарите на верните обожаватели кои се убедени дека празното емсто е оставено за лејди Ди.

Имено, репортерката на Daily Mail, Ребека Инглиш, на својот Твитер профил на следбениците им објаснила поради што едно место било слободно.

„Видов дека некои портали објавуваат дека местото покрај принцот Вилијам е оставено празно во чест на лејди Дијна. Инфорацијата не е точна. Местото покрај кралицата мора да биде празно“, напишала Ребека на социјалната мрежа.

Популарно