ФОТО: Она што Ване Маркоски го направи за својот најдобар пријател вреди за пример!

ТВ водителот Ване Маркоски од пред извесен период живее заедно со својот најдобар пријател. Тој несебично ги отвори вратите од својот дом за да му помогне да има подобар живот од оној претходно. Имено, станува збор за најдобриот пријател на човекот, а и на Ване – кучето.

Како што во една прилика раскажа, Ване на сега своето милениче му помогнал да се излекува и го вратил во живот.

 

A post shared by Vane Markoski (@vanemarkoski_) on

Сега живеат заедно и секој слободен момент тој го користи да му го посвети своето внимание и да му пружи удобен живот. И додека се повеќе луѓе настојуваат да купат расни кучиња, наместо да вдомат од беспомошните животни оставени на улица, Ване за пример го направи токму спротивното.

Нека овој негов чекор да се помогне биде за пример и на останатите, бидејќи љубовта со љубов се враќа!

ФОТО: Убавата манекенка се омажи во тајност

Манекенката Карли Клос, која до неодамна беше еден од „ангелите“ на „Викторијас сикрет“, се омажи во тајност, со нејзиниот свршеник Џошуа Кушнер. Таа објави фотографии на социјалните мрежи, а претходно никогаш во јавност не откри кога ќе прави свадба.

Карли носела фустан од „Диор“, а свадбата се одржала во Њујорк.

Манекенката во јули годинава ја објави свршувачката, а покрај нивните заеднички фотографии тогаш напиша: „Не можам со зборови да опишам колку те сакам. Џош, ти си ми најдобриот пријател и мојата сродна душа. Едвај ја чекам нашата заедничка вечност. Милион пати ‘да’“.

Елен Диџенерис: "Кога признав дека сум лезбејка поставија бомба во моето студио, но не жалам за ништо"

Елен Диџенерис денес е една од најпознатата комичарка и телевизиска водителка, но помина низ тежок период. Таа е една од првите телевизиски личности во 1997 година, која призна дека е лезбејка, прво во својот ситком, а потоа во магазинот Time во големото интервју.

Денес, вели тоа време било тешко за неа, бидејќи примала секојдневни смртни закани и се соочувала со неверојатна омраза. 

"Ми се закануваа со бомба која беше во нашето студио. За среќа, не го дознаа точното време на снимањето на емисијата и се помина во најдобар ред, никој не беше повреден", рекла Елен. Исто така, нејзината серија беше откажана, бидејќи спонзорите не сакале повеќе да соработуваат со неа, но ништо од тоа не ја натера да се пожали поради својата одлука да излезе од зад завесите на тој начин и во тоа време.

"Тоа е најтешката работа која ја направив во својот живот, но сето тоа ме доведе до местото на кое сум денес", заклучува.

Денес таа е во среќен брак со глумицата Порша Де Роси, со која во 2008 година се венчала, а претходно беа во врска 4 години. Тие се венчале веднаш откако на сила стапи законот за хомосексуални бракови во Калифорнија.

Британците веќе се обложуваат за името на детето на принцот Хари и Меган Маркл

На официјалниот профил на британското кралско семејство, објавена е среќната вест: „принцот Хари и Меган Маркл ќе станат родители“.

Оваа вест со брзина на светлината го обиколи светот, а Британците веќе вложиле пари во обложувалниците на некои од имињата кои бебето би можело да ги добие...

Некои од потенцијалните имиња се: Алиса, Артур, Филип, Викторија и Дајана, пренесува „Cosmopolitan“.

Војвотката од Сасекс би требало да се породи напролет, а на денот на објавувањето на среќните вести, била во 12-тата недела од бременоста. Обложувањето за името на детето е стара англиска традиција, па Британците веќе вложиле доста пари на некои од можните имиња.

Детето на Меган и Хари, веројатно нема да ја носи титулата на принц или принцеза, поради правилата од 1917-та година.

Имено, според правилото на принцот Џорџ Четврти, бројот на членовите од семејството кои можат да ја носат титулата на принц или принцеза е ограничен. Детето на принцот Хари е предалеку во семејното дрво, за да добие ваква титула, меѓутоа, кралицата Елизабета би можела тоа да го промени, но сè уште ништо не е сигурно. 

Популарно