Подарокот за свадба на Прија и Филип од Бобо и Брена боли глава, тоа е нешто баснословно!

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ наголемо се подготвуваат за свадба која е закажана на 21 јуни.

Меѓутоа младенците и не сонуваат какво изненадување подготвуваат Лепа Брена И Бобо Живојиновиќ. Како што дознава Курир, газдарицата на Гранд и некогашниот тениски ас на Прија и Филип им купуваат куќа, во која брачниот пар ќе живеат во неа после свадбата.

- На Александра и Филип се им е стокмено. Тие двајцата имаат се во животот. Млади се и успешни во своите професии. Бобо и Брена горди се на нив и долго размислувале како да ги израдуваат и што да им подарат на така важниот ден. Бидејќи две години живеат во станот на Александра, тие сакале да ги израдуваат така што ќе им купат куќа. Ни Филип ни Александра не знаат за тоа, бидејќи Брена и Бобо сакаат да ги изненадат на свадбата – вели извор близок на семејството Живојиновиќ.

Тој вели дека веќе разгледувале неколку куќи и дека најмногу им се допаднала една која се наоѓа на Бежанија.

- Куќата е по нивен вкус. И Брена и Бобо се сигурни дека ќе им се допадне на младенците. Во прашање е нова градба, модерна, и добро средена куќа која се наоѓа во нивното сосетство, па ќе бидат близу. Направена е по светски стандарди и не е воопшто ефтина, но тоа за нив не претставува проблем, бидејќи ја купуваат со љубов и сакаат да им биде удобна и убава – вели соговорникот.

- Двајцата воделе сметка за секој детал. За нив битен е датумот и желбата да се чуствуваат убаво, како и нивните гости.

На Филип мајката и сестрата се пресреќни бидејќи нејзиниот син се жени со жена со која одлично се согласуваат.

Се обидовме да стапиме во контакт со Пријакович, но таа не одговорила на повиците и пораките, како ни Брена.

Ќерката на Сузана Турунџиева е бремена

Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева кон крајот на летото се сврши.

По еден месец забрзани подготовки, на 28 август, Лора официјално го кажа судбоносното „да“ и заплива во брачните води со Филип Наунов.

Свадбата се одржа во еден скопски ресторан каде присуствуваа нејзините најблиски пријатели и роднини, но не и нејзиниот татко Маленко.

Во интервју за „Ексклузив“, Сузана проговори за нејзинот однос со бившиот сопруг и истакна дека не комуницираат.

„Не беше поканет затоа што Лора одлучи дека не треба да биде поканет“, изјави македонската пејачка и водителка.

Турунџиева во емисијата откри дека очекува внуче, односно нејзината ќерка Лора е бремена со своето прво дете, но се уште не го знаат полот.

„Оставивме да биде изненадување. Моето семејство навива за машко, а во семејството на мојот зет навиваат за девојче. Ќе видиме кој ќе победи. Ќе биде она што мора да биде. Се уште ситуацијата е неизвесна и оставивме да биде здраво и живо“ вели Турунџиева.

Додека се бори за живот му се случи нов шок

Вереницата на Дарко Лазиќ, Марина се откажа од борбата по сообраќајката на пејачот.

Таа не можела да ги трпи притисокот и неизвесноста, па го оставила Дарко, јавуваат српските медиуми.

-Марина не може да се бори со тоа што се случи. Од една страна е Дарко животно загрозен, а од друга страна притисокот на јавноста и медиумите. Јасно е дека тој по сево ова може да остане инвалид со трајни последици. Секојдневно слуша дека Дарко е зависник од дрога, дека нема да биде повеќе истиот. Сега ќе има вештачки колк и можеби нема да може да се движи, а веќе нема слезина и бубрег. Сите и зборуваат дека е млада и дека таков терет не и е потребен. Таа знае дека Дарко ја сака, но знае и дека никако не може да му помогне, истакнува извор близок на Марина за српски медиуми.

Таа веќе неколку дена воопшто не доаѓа на посета кај Дарко.

Во целата борба која Дарко ја води изминативе три недели, уште овој удар, многу ќе му дојде.

Брена и Саша го извлекуваат Дарко Лазиќ од беда и депресија

Лепа Брена и Саша Поповиќ, докажале дека своите соработници никогаш не ги оставаат на цедило. Освен што се грижат за здравствената состојба на Дарко Лазиќ, Брена и Поповиќ матерјално ќе помогнат на семејството на пеачот.

- Од кога е Дарко доживеа сообраќајна несреќа, Поповиќ е секојдневно на директна врска со поедини лекари од КБЦ Земун - раскажал извор близок на семејството Лазиќ.

Поповиќ веднаш ја понудил својата помош во пари и во било што друго. Прашал дали е потребен транспорт на пеачот во некоја странска клиника или да донесат некој стручњак од странство.

Како што се дознава, Саша и Брена се едни од најблиските пријатели на Лазаревиќ и дознале дека Дарко должи огромни пари на рентаџии и дека родителите се во тешка финансиска ситуација. Затоа решиле да му помогнат на сите можни начини.

- Поповиќ веднаш сакал да дознае на кои луѓе Дарко должи пари, и преку заеднички пријател стапил во контакт со нив. Ги замолил да не го вознемируваат семејството, како и Ана Севиќ, и дека во иднина да му се јават него и им дал гаранција дека долгот ќе биде подмирен.

Исто така и Лепа Брена се приклучила во намерата да им помогне со парична помош на родителите на пеачот, кој во овој момент и повеќе од потребни им се.

Сето ова кажано му е на Дарко, со што пеачот е многу посмирен. Кога слушнал дека Саша и Брена се со него, полесно го поднесува опоравувањето.

Лепа Брена и Саша Попович познати се потоа за помошта која ја даваат на други никогаш не зборуваат јавно. Така беше и овој пат.

- Би сакала Дарко да се избори за свето здравје и живот. Искрено да ви кажам, не би сакала повеќе тоа да го коментирам – било се што Лепа Брена сакала да каже за Дарко Лазиќ.

Популарно