Подарокот за свадба на Прија и Филип од Бобо и Брена боли глава, тоа е нешто баснословно!

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ наголемо се подготвуваат за свадба која е закажана на 21 јуни.

Меѓутоа младенците и не сонуваат какво изненадување подготвуваат Лепа Брена И Бобо Живојиновиќ. Како што дознава Курир, газдарицата на Гранд и некогашниот тениски ас на Прија и Филип им купуваат куќа, во која брачниот пар ќе живеат во неа после свадбата.

- На Александра и Филип се им е стокмено. Тие двајцата имаат се во животот. Млади се и успешни во своите професии. Бобо и Брена горди се на нив и долго размислувале како да ги израдуваат и што да им подарат на така важниот ден. Бидејќи две години живеат во станот на Александра, тие сакале да ги израдуваат така што ќе им купат куќа. Ни Филип ни Александра не знаат за тоа, бидејќи Брена и Бобо сакаат да ги изненадат на свадбата – вели извор близок на семејството Живојиновиќ.

Тој вели дека веќе разгледувале неколку куќи и дека најмногу им се допаднала една која се наоѓа на Бежанија.

- Куќата е по нивен вкус. И Брена и Бобо се сигурни дека ќе им се допадне на младенците. Во прашање е нова градба, модерна, и добро средена куќа која се наоѓа во нивното сосетство, па ќе бидат близу. Направена е по светски стандарди и не е воопшто ефтина, но тоа за нив не претставува проблем, бидејќи ја купуваат со љубов и сакаат да им биде удобна и убава – вели соговорникот.

- Двајцата воделе сметка за секој детал. За нив битен е датумот и желбата да се чуствуваат убаво, како и нивните гости.

На Филип мајката и сестрата се пресреќни бидејќи нејзиниот син се жени со жена со која одлично се согласуваат.

Се обидовме да стапиме во контакт со Пријакович, но таа не одговорила на повиците и пораките, како ни Брена.

ФОТО: Додека пееше беше закопчана, сега покажа колку е секси

Маја Марковиќ откако си замина од „Луна“ се обиде да направи соло кариера која не траеше долго, па замина на брод.

Додека беше пејачка секогаш беше пристојна, а сега сите ги изненади со секси фотографиите.

ФОТО: Северина сподели трогателна семејна приказна!

Северина се појави на концерт во Хрватска , на кој публиката ја виде нејзината нова линија .

Северина никогаш не била послаба , а публиката беше воодушевена од нејзиното танцување. Минатиот месец Северина преживеа бројни скандали , како разголените фотографии , а потоа и изгубеното старателство над синот и неговиот упис на училиште.

Ова слатко бебе од фотографијата е Северина, сликана во друштво на својата мајка Ана.

Фотографијата ја објави пејачката на својот Инстаграм профил, а сподели и една трогателна приказна поврзана со нејзиното раѓање.

“Беше 5 месеци во кома откако се породи со мене, но преживеа и веднаш ме научи дека е подготвена и да умре за мене, исто како и јас за својот син. Ти благодарам мамо, ти благодарам за се! “ – напиша Северина под споделената фотографија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Хрватската пејачка Северина Којиќ, во емисија на RTL зборуваше за борбата околу старателството над синот Алексндар.

„Мислам дека не е време за молчење, како и секоја мајка која се бори за старателство за своето дете, велам дека институциите не си ја вршеа својата работа. Јас постојано се водев по тоа дека молчењето е злато, за да го заштитам своето дете, но сега знам деа морам да зборувам за да го заштитам синот“, вели Северина, на прашањето зошто се одлучила јавно да зборува околу спорот со поранешниот сопруг, Милан Поповиќ.

Кога одлучив засекогаш да одам од таа врска, а потоа ми објаснија дека сум била изложена на психичко малтретирање, тогаш тој ми се закануваше дека ќе ми го загрози животот. Дека ќе зборува во медиумите за мене. Мислев дека е само лут, но ми кажа дека ќе ми го земе детето, раскажува Северина, додавејќи дека Поповиќ, до третата година на Александар, не го видел синот 18 месеци.

На суд кажа, Поповиќ изјавил: „Mислев дека во првата година од животот на синот не му е потребен маж“.

„Да се зборува за заедничко родителство, а да не се учествува во него, се два пара на ракавици“, изјави Северина.

Таа вели дека била „досадна мајка“ и му праќала пораки на Поповиќ бидејќи тој ги пропуштил „првиот заб и првите чекори“ на синот.

„Не е работата во тоа дали ќе останам без детето, туку дали детето ќе остане без мајка“, вели Северина, која исто така се пожали на работата на Центарот за социјални работи.

Кога Милан Поповиќ во еден момент 13 дена не го врати детето кај мене, тогаш апелирав кај Центарот, од каде што ми кажаа самата да појдам по детето. А, тогаш бев во ситуација да не се изложувам на стрес бидејќи одев на вонтелесно оплодување. Отиде мојата мајка, а тој не сакал да и го даде детето. Морав да разговарам сополиција. Дури кога му кажале дека ќе поднесат пријава протв него, го врати детето. Секако, поради стресот го изгубив детето, но ова немам намера да го изгубам“, кажа Северина, во интервју на RTL.

Популарно