Филм кој мора да го видите

Филмот “MEG“ на Jasona Stathama го собори рекордите на кино-благајните. Jasona Stathama е инаку актер чии филмови се популарни, но овој пат тој  се надмина самиот себе. Неговиот нов филм е пред дистрибуција стана “рекорден“.

“MEG “: Предатор од длабочина е новиот научно-фантастичен акциски трилер  на Warner Bros, снимен по истоимената книга Stevea Altena, кој оваа година руши реорди.

Филмот  досега заработи преку 300 милиони американски долари и уште не е отворен на сите пазари.

Овој трилер ја раскажува приказната на Jonasu Tayloru, кој го игра Jasona Stathama, еден од најпривлечните актери на денешницата, кој се најде пред најголемите и “нај агрсивните предатори во историјата на животинските царства“. Тајлор ќе го прогонува она што го видел, што не може да докаже за другите. Кога  ќе го окарактеризираат како лудак и дека страда од посттрауматски стрес, Тејлор решава да се врати во длабочините на Пацифик, каде ќе се соочи со неговиот  ужас.

Филмот е режиран од Jon Turtletaub, a покрај Stathama  во споредните улоги ќе ги видиме: Li Bingbing, Rainn Wilson, Ruby Rose, Winston Chao te Cliff Curtis.

Познатиот актер Michael Caine во пензија

После Редфорд, и Мајкл Кејн е пензионер?

"Не сум пензиониран се  уште , но чувствувам дека ми е близу крајот. Станување во 6.30 часот и учењето на на  дијалог всушност не е моја идеја за рај ..."

Славниот британски глумиц Сер Michael Caine, во интервју за весникот  Мирор, откри дека "светот почнал  да му се затвора како се приближувал до 70роденден". режисерот Кристофер Нолан му понудил да се појави во неговиот филм "Бетмен Почеток".  Актерот  додава пдека со тој филм повторно ја "започнал" својата кариера.

Актерот  тврди дека ги снимил своите најдобри филмови токму во седумдесетите години и додава дека, всушност, во осмата деценија започнал нов дел од животот како постар актер.

"Кога ќе дојдете до 70. или 75. година, мислите дека е сето тоа е завршено." Јас тогаш ги направив седумте најдобри филмови, во кои сум играл, "рече актерот.

За тоа сум му  благодарен  на Кристофер Нолан, кој ме ангажира во филмовите "Бетмен: Почеток", "Мрачен витез" и "Престиж".

"Ми се допаѓа овој човек, него го сметам за моја среќна звезда", истакна легендарниот Британец, кој глуми во повеќе од 167 филмови.

Но, сепак, покрај споменатово "оживување", вели дека  наскоро ќе се пензионира.

Кејн и понатаму честопати се движеше со стап, откако во март ја повреди ногата. Минатата години изјави дека се посвети на здрав начин на живот, бидејќи се плаши од заболувања од карциноми.

Поради тоа, тој престана да пие, почна да внимава на исхраната, а поддршката му  е сопругата Шакира (71).

Следни  филмови, во кои ќе имаме можност да гледаме на легендарниот Мајкл Кейн, ќе биде "Крал на крадците" и "Четири деца и тоа“

Јутјуб отстрани ужасна реклама за хорор филм (ВИДЕО )

Јутјуб отстрани ужасна реклама за хорор филм, бидејќи луѓето се плашеа од ВИДЕОТО

Хорор филмот  "The Nun" веќе е прогласен за еден од  најстрашните филмови во 2018 година, а како датумот на почеток на премиерата е поблиску до, промоцијата на каналот Јутјуб исто така се интензивираше. Мини-рекламата која трае пет секунди, а оние кои го виделе доживеале  хорор кој најверојатно нема да биде ниту на филм.

Рекламата започнува со предупредување до публиката да го замолчи звукот на нивниот компјутер, после што во неколку секунди се појавува сцена од филм што е придружуван од непријатни крици и тропање.

(Предупредување, видео клип може да те плаши!)

Би било добро ако  рекламата се појавува само на заинтересираните гледачи, но за жал тоа не беше така.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Ако го гледате видеото на Јутјуб со знак за намалување на звукот и ништо друго, тоа е 'jump scare'  за филмот  "The Nun". Ви препорачувам да го свртите погледот и намалите звукот, ако се плашите лесно. Споделете го за спасување  на живот ", објавува" твитер корисник ", а неговото предупредување е поделено повеќе од 100.000 пати.

Приказната отиде толку далеку што Јутјуб ја отстрани контроверзната реклама по предупредувањето.

Ако не сакате да  видите овој вид  видеа на Jutjub видео во иднина, едноставно оневозможете ја категоријата Хорор во рекламните поставки на тој канал.

Популарно