ВИДЕО: „Фчерашни“ преку песна го си кажаа својот став за промена на името

Во новата песна на „Фчерашни новости“ наречена „Малери“, настапуваат Ланчо х Јелисалфета х Ведермен. 

Екипата на Фчерашни на саркастичен начин преку песна го искажа свјот став околу промената на името.

ФОТО: Крушево синоќа под снег!

Родното место на Тоше Проевски е градот во кој официјално падна првиот снег. Крушево е обвиткано во снежна покривка, а за тоа сведочат фотографиите кои се шират на социјалните мрежи.

Снежна покривка од шест сантиметри е формирана изутринава во Маврово, а во Крушево и Лазарополе четири односно три сантимери. Најниска температута од -5 степени, пак, е измерена во Берово.

Засега на пониските места односно во градовите нема најави за снежни врнежи. Метеролозите го најавија снегот викендов но само на планиските места.

Тајната на младиот изглед на Меган Маркл е потполно бесплатна

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл може да се пофали со беспрекорниот тен, без речиси ниедна брчка во 37-та година од животот.

Како голем поборник на природниот изглед, Меган Маркл својот младолик изглед не им го должи на естетските корекции, туку на чудотворните креми и на јогата.

Да, добро видовте, освен што на јогата ѝ е должна за својата совршена фигура, редовно прави и јога за лице, која нејзината кожа ја прави младолика.

„Редовно правам вежби за лице, кои практично го обликуваат лицето. Се колнам дека делуваат, иако со нив се чувствувате прилично лудо додека ги правите. Денот кога вежбам, моите јаболчници и вилица изгледаат многу поизразено, а лицето помладо. Затоа, тоа секогаш го практикувам пред некој свечен настан“, изјавила Меган за интервју за „Birchbox“.

Со неа се сложува и експертката за фацијална јога, Даниела Колинс, која за „Harper's Bazaar“ објаснила дека тие вежби ги зајакнуваат мускулите на лицето и на тој начин ја зајакнуваат и кожата и ги бришат брчките.

Ако не верувате, јогата за лице можете многу лесно да ја пробате и сами, бидејќи на интернет можете да најдете многу бесплатни видеа со такви вежби.

Американка отишла на операција на носот во Мексико, но животот ѝ се претворил во пекол...

Девојка вработена во агенција за недвижности од Далас, моментално е во тешка здравствена состојба поради оштетување на мозокот.

Таа сега е поврзана на апарати за дишење, откако била во Мексико на операција на носот, бидејќи таму трошоците се значително помали, во споредба со САД. Просечната операција од овој тип, чини околу 7.500 долари, а во Мексико чини само една третина од наведената сума.

Вереникот на Авила Лаура, Енрике Круз, заминал заедно со неа на операција и бил покрај неа кога започнал процесот.

Сè тргнало наопаку уште на самиот почеток, кога на девојката морале да ѝ стават анестезија во 'рбетот. Анестезијата ѝ стигнала до мозокот, наместо низ целото тело.

Тогаш престанало да работи и срцето, па лекарите морале да ја стават во вештачка кома, за да го запрат оштетувањето на мозокот. Нејзиниот вереник не бил запознаен целосно со ситуацијата.

„Бев многу загрижен кога не ми дозволија да ја видам“, рекол тој.

Лекарите прво му рекле дека ѝ паднал крвниот притисок и дека не можат да продолжат со операција.

Енџи Авила, рекла дека нејзината сестра Лаура одлучила да се оперира во Мексико, бидејќи трошоците биле значително помали.

Таа работела како агент за недвижности, но и како пејачка и танчерка. Несреќната девојка четири дена поминала во Мексико, а потоа ја префрлиле во болница во САД.

Најпрво ја одбиле три болници во САД, бидејќи не била осигурана. Нејзиното семејство имало проблеми со лекарите во Мексико, бидејќи немале доволно пари да го платат нејзиното лекување.

Кога конечно пристигнале во САД, мозокот на Лаура веќе бил мртов. Нејзината сестра рекла дека ова е страшна ситуација и дека таа повеќе никогаш нема да биде како порано.

Нејзиниот вереник рекол дека заедно поминале 10 години и дека таа секогаш ќе има посебно место во неговото срце.

Енџи Авила отворила страница со цел да собере пари за лекувањето на сестра ѝ. Досега собрале 70.000 долари, а потребни им се 150.00 долари.

Популарно