Рита Морено: Сексот со Брандо беше подобар отколку со Присли

- Елвис несомнено беше крал на сцената, но затоа во споредба со Марлон не се докажа многу во кревет - рекла 86-годишната актерка.

Холивудската икона Рита Морено во шоуто на Венди Вилијамс говореше за нејзините врски со Марлон Брандо и со Елвис Присли, па сподели информации и за нивниот сексуален живот.

– Елвис несомнено беше крал на сцената, но затоа во споредба со Марлон не се докажа многу во кревет – рекла 86-годишната актерка.

Морено, филмскиот заводник Брандо го запознала во 1954 година на снимање на филм, а со Елвис Присли почнала да се забавува подоцна, за, како што рекла, да го направи Марлон љубоморен.

– Еднаш кај Брандо најдов секси долна облека што не беше моја. Заминав дома во солзи – раскажала Морено и додала дека потоа за неа се заинтересирал Елвис, со кого излегла веднаш штом се присетила на долната облека што ја нашла кај Марлон Брандо.

Морено рекла дека Брандо бил лут заради тоа, дека фрлал столчиња во тоа време, но, додала, било прекрасно да се направи љубоморен тој човек.

ФОТО: Дали се сеќавате на Ферхунде од „Кога лисјата паѓаат“?

Не постоеше човек кој не погледна барем една епизода од турската серија „Кога лисјата паѓаат“ , а луѓето коментираа дека улиците во градот остануваа празни за време на нивното емитување. Така не е ни чудо што публиката и ден денеска се сеќава на сите тие ликови и сака да дознае нешто повеќе за нивниот живот.

Дениз Чакир која ние ја гледавме како злобната Ферхунде во хит серијата „Кога лисјата паѓаат“, денес не е многу сменета, и може да се каже дека не изгледа ниту еден ден постара, освен што е побогата со некоја тетоважа плус или пирс на своето тело.

За неа се пишуваше дека е во врска со својот постар колега од истата серија кој го играше ликот на Али Риза и беше нејзин свекор. Токму поради разликата во годините фановите беа доста шокирани, но ја прифатија нивната љубов бидејќи и двајцата се извонредни луѓе и актери.

ФОТО: Таа е убава актерка, деловна жена и мајка на три деца

Актерката Џесика Алба со својата убавина освојува многумина, таа е мајка на три деца и сериозна деловна жена.

Сепак, кога станува збор за талентот, многумина велат дека не се истакнува се некои актерски успеси.

37-годишната Џесика, позади себе има 30-тина актерски улоги, но според последните податоци се смета за актерка на која ѝ недостасува талент.

Според листата на најлошите филмови снимени во последните 20 години, на врвот се нашол оној на кој Алба ја има главната улога.

На второто место се нашла Џесика Бил, а на третото Хедер Грејам.

„Honey“, „Into the blue“, „Love Guru“, „Spy Kids“, „Entourage“, се само дел од филмовите во кои се појавува Џесика Алба.

ВИДЕО: Морган Фриман сними филм за Македонците кои лажираа вести за победа на Трамп

„Продавање лаги“ е краток документарец за мрежата на тинејџери во Македонија чии лажни политички вести имаа историско влијание врз американските претседателски избори во 2016 година. Филмот е во производство на компанијата „Ревелејшнс ентертејнмент“ на славниот холивудски актер Морган Фриман. 

Режисерка на филмот е Лесли Ајврекс, која во 2006 година била номинирана за „Оскар“ за краток документарен филм „Рециклиран живот“. 

- Во 2016 година стотици македонски тинејџери открија начин како да шират лажни политички вести на „Фејсбук“. Овој редок поглед во социјалната мрежа ја открива вистината зад овие лаги и го прикажува драматичното влијание врз Америка и претседателските избори во САД, велат од продукцијата.

Популарно