ВИДЕО: Вакво запросување не се режира!

На видеото, Кевин ја бара за жена својата девојка Алиса додека нивна пријателка го снима романтичниот момент. Кога заљубениот маж клекнува на колено, на малото синче на парот му текнува дека му се мочка и слатко вели: „Ќе мочкам надвор“. Мислејќи на предлогот за брак, неговата мајка прашува „Сериозен си?“, а малиот Овен возвраќа со „Да“ и ги соблекува фармерките.

Додека Кевин и Алиса се гледаат заљубено и уживаат во моментот, Овен покрај нив прави вирче.

Погледнете го видеото кое несомнено ќе ве насмее:

ВИДЕО: Како се кроеше буџетот на Република Македонија?

Најновата синхронизација на „Фчерашни новости“ е повторно од Собранието на Република Македонија.

Овој пат екипата одговара на прашањата Како помина петочното гласање и кој што ќе јаде во Собрание?

Во останатиот дел од епизодата 7 на „Фчерашни новости“, која веќе е објавена на „Јутјуб“, последни дознајте и: 

- Ексклузивно: Како се кроеше буџетот на Република Македонија? 

- Дали партиите ќе си подадат рака? 

- Како помина есенското врзување на јаболкниците? 

Гледајте „Фчерашни новости“ секоја недела од 19:30 на Канал 5.

Се качила во автобус тип-топ средена, но сите гледале во еден детал на нејзиниот фустан

На друштвените мрежи се споделува фотографија од патничка од градски превоз, која изгледа како да облекла сосема нормален фустан. Патниците не сметаат дека е така, погледнете зошто:

Како се крои буџетот на Република Македонија?

И оваа недела нѐ чека нова епизода на „Фчерашни новости“. Овојпат, од оваа ревносната екипа последни ќе дознаете:

- Фчерашни открива: Дали партиите ќе си подадат рака? 

- Фчерашни дознава: Како се крои буџетот на Република Македонија? 

- Фчерашни ексклузива: Какви дипломи имаат чуварите на јавниот ред и мир? 

- Фчерашни на терен: Како помина есенското врзување на јаболкниците? 

Гледајте „Фчерашни новости“ во недела од 19:30 часот на Канал 5 телевизија.

Популарно