(ВИДЕО) Девојка остана без панатлони

Низ социјалните мрежи кружи видео снимено во луна паркот во Сан Хозе, престолнината на Костарика.

Станува збор еден фестивал, каде едно обично возење се претворило во урнебесен хаос. Додека сите се вртат на една од вртелешките и држат за шипките, за да не паднат во кругот, една девојка остана без панталоните и долниот веш.

Нејзиното момче направило се за да ја спаси од срамот, но безуспешно.

За кого ќе гласаат земјоделците?

Со досегашните епизоди, сезона 4 ветува дека ќе биде најдобрата до сега на „Фчерашни новости“. Во пародичните вести оваа недела последни ќе дознаете:

- Фчерашни истражува: Како живее едно кумановско семејство 

- Дознаваме: За кого ќе гласаат земјоделците 

- Ексклузивно: Се враќаат Алфа и Буби 

- Кој заѕвони на вратата на домот на семејството Лазовски? 

Гледајте „Фчерашни новости“ во недела од 19:30 на Канал 5.

Ема Стоун на премиерата го избегнувала Џастин Теру

Веќе со месеци кружат гласини за тоа дека се во врска, но 29-годишната актерка Ема Стоун и 47-годишниот актер Џастин Теру, мудро молчат.

Наводно се заљубиле на серијата "Maniac", во која заедно глумат, а вчера премиерно ја претставиле во Њујорк.

Црвенокосата актерка на премиерата заблескала во пристојна металик креација, но дури и длабокото деколте не успеало да привлече толкаво внимание како тоа дека цела вечер вешто го избегнувала наводно своето момче и цврсто се држела до колегата Џона Хил, кој и на групните фотографии стоел помеѓу нив.

Од друга страна, погледот на Џастин постојано бил насочен кон Ема, а како да не ја гледа, кога навистина изгледала фантастично. Освен со креацијата, Ема воодушевила и со гламурозна фризура, а мораме да забележиме дека и актерот бил многу згоден во кадифеното сако, црната маица и панталоните.

Потсетуваме, гласините за нивната врска почнале во мај, оваа година, неколку месеци после разводот на Џастин од Џенифер Анистон, кога тој и Ема се снимени заедно на ревијата на "Louis Vuitton" во Париз, па потоа на одмор на францускиот брег. 

Облеката е веќе на подот, но нешто ве спречува да имате секс

Ова е нешто што им се случува на сите парови. Двајцата сте одлично расположени за љубовна акција, облеката е веќе на подот и тогаш настапува таа несреќна ситуација која уништува сѐ.

Следните седум ситуации се најголеми непријатели на сексуалното расположение.

1. Повик од родителите

Повикот од родителите никако не може да придонесе нешто добро во сексуалната активност. Особено ако се обидете да го игнорирате, а тие не се откажуваат. Затоа, за да ја избегнете оваа непријатна ситуација, најдобро е мобилниот телефон да го оставите во друга просторија или пак да го ставите на нечујно.

2. Чуден звук во станот или во куќата

Двајцата сте слушнале некаков шум, звук од паѓање на некој предмет или чекори? Нормално дека нема да продолжите со акцијата, како паровите во евтините хорор филмови.

3. Ненадејно гадење

Понекогаш одредена храна не функционира како афродизијак, туку сосема спротивно. Неколку часа после вечерата, желудникот ви испраќа повратни сигнали, дека нема да успее да го задржи составот и наместо да го прегрнувате партнерот, таа вечер ќе ја прегрнувате WC школката. Катастрофа, нели?

4. Претерано смеење за време на сексот

Се случила одредена ситуација, на пример сте паднале од креветот и тоа го насмеало вашиот партнер многу повеќе од што сте очекувале. Во тој момент настапува вашата послаба и поемотивна страна, па најверојатно нема да сакате да продолжите со сексот.

5. Премногу забелешки за време на предиграта

Премногу инструкции и забелешки во текот на предиграта, може вас и вашиот партнер премногу да ве олади.

6. Повреда за време на сексот

Особено ако се работи за повреда на половиот орган. Освен што е болно, многу е веројатно дека апстиненцијата ќе потрае неколку дена.

7. Недостаток на презервативи

Колку и да ви е блиску продавницата, сексуалната возбуда едноставно ќе се спушти и веројатно наместо игри под чаршавот, ќе одберете гледање филм или ручек некаде надвор.

Популарно