Цел свет мисли дека знае што се крие на фотографијата, а вистината е сосема поинаква

Можете ли да претпоставивте што се крие зад оваа заматена слика. Веројатно претпоставувате, но и сигурно грешите.

Ако на прв поглед помисливте на перверзна работа, тотално ви е погрешна перцепцијата.

Навистина не станува збор за машки полов орган, туку вистината е всушност тотално невина.

На сликата всушност е малечко кученце без влакна. Се вика Димитри и стана вирален хит на социјалните мрежи.

Сликата ја стави неговиот сопственик, 12-годишно дете.

-Мене навистина ми е невозможно овде да гледам пенис. Гледам малечко кутре. Кога ја ставив сликата доби предупредување од Фејсбук и за малку ќе ми го исклучеа профилот, а на луѓето ситуацијата им е урнебесна, вели детето.

ФОТО: Оптичка илузија ги збуни корисниците на социјалните мрежи

Оптичка илузија на фотографија предизвика многу реакции, кои се одразија така што оваа фотографија е лајкувана 23.000 пати, а споделена повќе од 3.400 пати.

За се се виновни црните тренерки со бела линика, кои прават да изгледа дека девојката има екстремно текни нозе.

Како ви се чини вам на прв поглед?

ФОТО: Се сеќавате ли на „најгрдата" невеста - одлучи да се смени

Се сеќавате ли на најгрдата невеста на светот како што ја нарекоа? Иако надворешнито изглед не е важен за љубовта, оваа невеста наиде на низа критики. Реши да го смени животот, а сега оваа Русинка изгледа вака. Ослабена, со поздрав живот и нова боја на коса.

Свадбата ја направија во 2011.

Погледнете ја како изгледа денес

Што открива вашата новогодишна елка за вас

Уредувањето на домот кажува многу за вашиот карактер, па така и китењето на новогодишната елка може да ја открие вашата сентиментална страна. Лампионите и сите останати детали кои ги закачивте, откриваат мали сегменти за вашите желби и интереси.

Ставате златна ѕвезда на врвот на борот

Вие сте традиционалист по природа, кој сака сите празнични правила да бидат испочитувани.

Омилени ви се црвени лампиони

Сакате Божиќ да трае што е можно подолго, и обожавате убаво накитени и блескави трговски објекти.

Елка украсена со домашно направени лампиони

Сакате деца и најверојатно сте опкружени со нив. Всушност, и вие самите го имате сочувано детскиот дух.

Сакате впечатливи сијалички со необични облици

Никогаш не ви е доволно од туѓото внимание.

Сакате шарени сијалички во разни бои

Вие сте екстровертна личност.

Сакате исклучиво бели сијалички

Вредна личност која ужива во чистота и едноставност.

Популарно